Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Z jakiego wydawnictwa kupić Władcę Pierścieni? (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolemiusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 17-03-2012 20:06    Temat wpisu: Z jakiego wydawnictwa kupić Władcę Pierścieni? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakiego wydawnictwa kupić Władcę Pierścieni? Muzy(kremowe) czy Amberu (czarne)?
Powrót do góry

Beleneth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 17-03-2012 20:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zawsze lubiłem trzymać w dłoni Muzę, może z powodu formatu i poręczności jednak całą kolekcję niemal JRRT mam z Ambera więc kupiłem z Ambera, jednak polecam Muzę i oczywiście przekład M. Skibniewskiej Uśmiech
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 17-03-2012 21:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja polecałbym WP z wydawnictwa Muza z uwagi na tłumaczenie Skibniewskiej (ale to czarne wydanie, ponieważ to kremowe ma beznadziejne okładki, niepasujące do powieści). WP Amberu jest tłumaczenia Państwa Frąców ale nie mogę określić czy jest ono dobre, ponieważ nie czytałem ich przekładu.

slawek777
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 17-03-2012 23:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zakupiłem "Władcę" z wydawnictwa Muza ze względu na tłumaczenie M. Skibniewskiej. Jestem za Posiadam to kremowe wydanie i jedyne z czego nie jestem zadowolony to okładki.
Na twoim miejscu wybrał bym WP wydawnictwa muza. Najlepiej to czarne wydanie. Pozdrawiam
Powrót do góry

dampf
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 120

Wysłany: 18-03-2012 10:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A jest jakieś wydanie Muzy z czarnymi okładkami? Ja takiego nie pamiętam.
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 18-03-2012 10:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

dampf napisał(a) (zobacz wpis):

A jest jakieś wydanie Muzy z czarnymi okładkami? Ja takiego nie pamiętam.

Jest jest Uśmiech tylko, że niestety nie jest już ono wznawiane Nie Nie

Wygląda tak:

http://solarisnet.pl/oferta/wladca_pierscieni__wydanie_specjalne_w_pude lku/

Wygląda dużo lepiej niż to kremowe. Różnią się chyba tylko okładkami i papierem, z tym, że lepszy papier jest według mnie w tym czarnym wydaniu. Miałem okazję porównać sobie obydwa wydania i stąd ta moja opinia Uśmiech

Eönwë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 18-03-2012 12:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do wydań "Władcy Pierścieni", to godne uwagi jest jeszcze to z wydawnictwa Atlantis, na allegro 120 zł (czyli w cenie podobne do trzech tomów Muzy albo Amberu) - link. Sam je posiadam (brak mi tylko obwoluty i map, może ktoś ma skan Pserwa?), jest porządnie szyte i ma ilustracje Alana Lee w środku.
Są tylko trzy mankamenty - nie masz szans dostać finkiel-nówki Super śmiech, napis na pierścieniu w drugim rozdziale jest odwrócony i tłumaczenie Marii Skibniewskiej nie jest poprawione (Wyprawa zamiast Drużyny Pierścienia, Dolina Dimrilla zamiast Doliny Półcienia, Gryf zamiast Cienistogrzywego itd.) Poza tym wszystko wporządku (jest całkiem ciekawa oprawa graficzna i np. wrota Morii są białe na ciemnym tle, a nie czarne na białym Z przymrużeniem oka).
Odstrzaszać może jedynie format (w końcu trzy tomy w jednym) - A4 i ok. 750 stron.

ed. Jeszcze jedną wadą są dodatki - tylko A, B, C i D, czyli bez Pisowni i rodzajów liter oraz Języków i ludów Trzeiej Ery, przy czym ten ostatnie jest zbyt obszerny, natomiast trochę szkoda pism gdyż są tam Runy orz Tengwar (choć teraz nie jest dużym problemem znalezienie tego w internecie Z przymrużeniem oka)

Pozdrawiam,
Eonwe Tom Bombadil

Ostatnio zmieniony przez Eönwë dnia 18-03-2012 12:59, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

lolemiusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 19-03-2012 13:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ma ktoś może i to i to wydanie żeby porównać? Bardzo mi to jest potrzebne ponieważ przymierzam się do kupna. Z Amberu dobrze bo mają wszystkie książki Tolkiena w grubej okładce,w takim samym rozmiarze i w takiej samej kolorystyce.Najgorsze jest tłumaczenie ponieważ nie wiem czy jakoś znacząco się różni.Gdyby Amber miał Skibniewskiej tłumaczenie to bym się nawet nie zastanawiał.Dziękuję bardzo tym osobom które coś w tym temacie napisały Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Z jakiego wydawnictwa kupić Władcę Pierścieni? (Strona 1 z 2)

Skocz do: