Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Którego z synów Fëanora lubisz najbardziej? (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

którego z synow Fëanora lubisz najbardziej?
Maedhrosa
44%
 44%  [ 21 ]
Maglora
21%
 21%  [ 10 ]
Celegorma
2%
 2%  [ 1 ]
Caranthira
4%
 4%  [ 2 ]
Curufina
2%
 2%  [ 1 ]
Amroda
0%
 0%  [ 0 ]
Amrasa
0%
 0%  [ 0 ]
Żadnego
25%
 25%  [ 12 ]
Oddano głosów : 47

Autor Wiadomość
Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 07-03-2012 20:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Caranthir. napisał(a) (zobacz wpis):
Annael napisał(a) (zobacz wpis):
Maglor przybrany ojciec Elronda Uśmiech

Uśmiech Hehe. Śmiech . Fajnego przybranego ojca miałby Elrond. Chyba za fajnego jak na niego Język

hmmmm... Właściwie to nie rozumiem o co ci chodzi hmmmm...
Ale proponuję abyś skoczył do Biblioteki * i przeczytał opowiadanie Atar Kasjopei, to może zrozumiesz o co mnie chodziło, poza tym pozwolę sobie wkleić obrazek właśnie ze strony Kasjopei

http://kasiopea.art.pl/galleries/pl/feanorianie

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

A tu cytat ze Silmarillionu

Cytat:
Maglor ulitował się nad Elrosem i Elrondem, polubił ich, a później wbrew wszelkiemu spodziewaniu pokochali się wzajemnie. Lecz Maglor był zniechęcony i znużony brzemieniem straszliwej przysięgi.

Pozdrawiam wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Edit:
*Oczywiście chodzi o Wielką Bibliotekę Minas Tirith Jestem za Elfik
Link do Atar:
http://fanfiki.tolkien.com.pl/viewstory.php?sid=196&chapter=1

Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 17-12-2012 17:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Caranthir. napisał(a):
Którego z synów Fëanora lubisz najbardziej i dlaczego? A może zadnego nie lubisz?
Ja wybrałam Caranthira, ponieważ lubię go za to, że był taki porywczy, nieokrzesany, niechętny synom Finarfina

Żadnego - przez to, czego się dopuścili wściekły Może mieli przebłyski dobroci (jak np. Maedhros i Maglor w stosunku do Elronda i Elrosa), ale dla mnie to za mało. Mimo, że nie darzę ich sympatią, to momentami było mi ich zwyczajnie żal, tylko ciężko stwierdzić czy ten żal był bardziej zabarwiony pozytywnie czy negatywnie hmmmm...
Zdecydowanie wolę dzieci Finarfina (dzieci Fingolfina również) Miłość

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Grimbold
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38
Skąd: Riderrmarchia ,skromny dom na pograniczu z lasem Fangorn
Nieobecny(a): Jestem na przeglądzie Wojsk Marchii zwołanym przez Króla Eomera

Wysłany: 19-01-2013 11:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba Maglora.
A dlaczego , bo się zlitowal nad Elrondem i Elrosem

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 20-01-2013 00:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba najbardziej lubię Ambarussa Uśmiech Może dlatego, że z całej tej, mało przyjemnej bandy najmniej naknocili. I jakoś zawsze mam słabośc to wszelkich tolkienowskich blizniaków. Love
poz Uśmiech
tal

Istimor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5
Nieobecny(a): Gdzieś w Śródziemiu

Wysłany: 23-08-2013 22:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej lubię Maglora.
Za jego talent i dzieła które stworzył, za to, że jako jedyny z synów Feanora, myślał o poddaniu się woli Valarów, litość nad Elrondem i Elrosem...
Czasami wydawał mi się on wspaniałą osobą, która urodziła się o złym czasie i okolicznościach

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 18-09-2013 18:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście zagłosowałam tak jak większość, czyli na Meadhrosa. Ostatnio mam pozytywnego świra na jego punkcie i miło mi widzieć, że na forum jest liczne grono jego fanek (fanów?). A dlaczego on? Za lojalność, odwagę, przyjaźń z Fingonem, za to, że wycierpiał tyle w Angbandzie i po uratowaniu wciąż miał siłę i ochotę aby żyć, za mądrość i rozwagę (oddanie korony Fingolfinowi), za determinację, za to, że szukał synów Diora i zaopiekował się Elrondem i Elrosem. I za odebranie Silmarili Valarom pod koniec życia również. Moim zdaniem Silmarile należały im się, były ich własnością i mieli do nich prawo, którego Valarowie nie powinni ich pozbawiać. Ale oczywiście nie pochwalam jego bratobójczych morderstw.
Co do innych synów Fëanora to lubię jeszcze Maglora, za piękny głos i muzykę i za litość nad synami Elwingi. O Amrodzie i Amrasie tak niewiele wiadomo, że dla mnie oni prawie nie istnieją, gdzieś się tam pałętają w tle, Caranthir jest mi obojętny, a Curufina i Celegorma nie lubię.

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 06-01-2014 18:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zagłosowałam na Maglora, chociaż najchętniej zagłosowałabym na niego i Maedhrosa. Maglora lubię dlatego, że ulitował się na synami Earendila, a także z tego powodu, że kochał muzykę i był wspaniałym poetą.
Nadia napisał(a) (zobacz wpis):

On to też, jako chyba jedyny z synów Nerdaneli, rozważał na poważnie możliwość złamania przysięgi.

Zgadzam się z Nadią. To jeszcze jeden powód dla którego tak lubię Magloa Love.
Maedhrosa lubię za to, że nie poddał się Morgothowi, za przyjaźń z Fingonem i za to, że żałował tego go zrobił.

Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 11-02-2015 16:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Maedhrosa i Maglora, bezdyskusyjnie ale wszystkie argumenty zostały już przez przedmówców wymienione. Ale jako że to ankieta jednokrotnego wyboru, to wybieram Rudzielca.
Poza tym lubię jeszcze wnuka Fëanora (chyba jedynego jakiego miał) - Celebrimbora, bo miał odwagę przeciwstawić się reszcie rodzinki, ma też piękne imię w Quenyi (Tyelperinquar).
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Którego z synów Fëanora lubisz najbardziej? (Strona 2 z 3)

Skocz do: