Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z ,,Silmarillionu'' (Strona 4 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ainulindale
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 14-07-2014 20:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja będę orginalny Z przymrużeniem oka Moją ulubioną postacią z Silmarillonu jest Sauron (to ogólnie moja ulubiona postać). Lubie go za pojedynek na piosenki i ukrycie się (udane) przed Valarami po zdobyciu Utumno i Angbandu.
Powrót do góry

Tiger
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 14-07-2014 21:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja najbardziej lubię:
Belega Cuthaliona - za przyjaźń wobec Túrina , za pościg za orkami , za uratowanie Gwindora ,
za poświęcenie aż do tragicznego końca
Mablunga - za oddanie Thingolowi , za odwagę , za udział w Nirnaeth , za wytrwałość w poszukiwaniu Nienor , za samotną wyprawę do ruin Nargothrondu , za bohaterską śmierć
Elu Thingola - za bycie roztropnym władcą , za sprawiedliwość , za dotrzymywanie obietnic , za dbanie zawsze o dobro swojego ludu
Berena i Luthien - za ich wielką miłość i równie wielką odwagę
Huana - za wszystko
Powrót do góry

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73

Wysłany: 14-07-2014 22:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż, będę zapewne mało oryginalna i nieco żałosna, ale... Lúthien. Zawsze na zawsze. Za mężne serce, za piękno i za to, że sama w sobie była właściwie żywym dziełem sztuki. I za odwagę, dzięki której, walcząc o swoją miłość, nie zawahała się nawet zatańczyć ze śmiercią.

Z każdą kolejną życiową próbą powtarzam sobie, że muszę przynajmniej postarać się o wzbudzenie w sobie podobnej siły. Podobnej spokojnej pewności, która pozwoli mi kontynuować drogę ku upragnionym celom.

Tyle. Proszę nie chichotać.
Powrót do góry

Wielki Hobbit
nieznajomy

Wysłany: 26-07-2014 16:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ulubiona postać z "Silmarillionu" to Felegund, ponieważ odznaczył się wielkim męstwem,odwagą, wytrwałością i życzliwością, hojnością. Tak dokładnie to nie wiem czemu go lubię. :-P
Powrót do góry

Ellesare
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 29-08-2014 08:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną postacią jest zdecydowanie Sauron, bo:
1. napędza bieg wydarzeń
2. pojawia się we wszystkich książkach i w każdej ma znaczącą rolę
3. jest inteligentny i odważny (w porównaniu do Morgotha)
4. ma fajne moce/umiejętności np. zmienianie postaci, manipulowanie Złośliwy uśmiech , wytwarzanie niezwykłych rzeczy mam pomysł!!! , wyciąganie informacji Bang! , dowodzenie i całkiem niezła strategia wojenna (właściwie miał rację, że Pierścienia nikt nie byłby w stanie zniszczyć, nieważne, czy byłby Majarem, czy Hobbitem)
5.nie boi się podejmować ryzyka
6.ma dużą wytrzymałość psychiczną wściekły (żeby przez ponad 50 lat znosić Ar-Pharazona, traktującego go jak sługę, i w tym samym czasie starać się go przekonać do kultu Morgotha chwała wam, chylę czoła, dzięki i ataku na Valarów Jestem za , to trzeba być silnym psychicznie)
7. nie ma zbyt dużych ambicji( chce rządzić tylko Śródziemiem, a nie całą Ardą)
8. dobrze rozporządza swą mocą - wykorzystuje armię, którą zostawił mu Morgoth, nie marnując mocy na jej wytwarzanie, zamiast tego skupia ją i znacząco zwiększa.

A z tych dobrych i szarych bohaterów szczególnie lubię jeszcze Feanora, Fingolfina, Finroda, Celebrimbora, Gil-galada, Glorfindela, Galadrielę, Gandalfa i może Manwego Rządzę

Eloone
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 28-01-2015 15:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną postacią był... Morgoth. Prawie wszyscy tutaj wyrażają swoją niechęć do niego, co mnie zdziwiło. To taki typ antagonisty, którego mi szkoda. I trochę mnie rozśmieszał w trakcie lektury Ble Ble ;D . Poza nim lubiłam też Saurona i może jescze troszkę Manwëgo, ale dlaczego, to sama nie wiem wszystko mi się pomieszało Szkoda, że nie pojawiła się żadna postać kobieca, która by mnie nie irytowała.
Powrót do góry

Lainadair
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 29-01-2015 20:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A moją jedną z ulubionych postaci jest... Iluvatar Śmiech Wszakże to on powołał d bytu Ainurów, to on podał Ainurom tematy Wielkiej Muzyki. Podoba mi się to, że nie ingeruje w sprawy ziemskie "co po chwilę", tylko w ostatecznej ostateczności. Właściwie robi to dwa razy, gdy Aule tworzy krasnoludów i gdy Numenorejczycy atakują Aman. Jest właściwie biernym obserwatorem historii świata, mimo, że pstryknięciem palca mógłby ją zakończyć. A wszystkie czyny, wszystko co na Ardzie się dzieje, w ostateczności i tak obróci się na jego chwałę.

Poza tym lubię także wspomnianego już Turina. Istota iście z tragedii antyczne. Jego historii jest bardzo poruszająca. Turin chce dobrze, ale wszystko co robi obraca się przeciw niemu, bo ciąży na nim zły urok.
Lubię Ungoliantę, niesamowita postać Śmiech Nawet Melkor się jej obawiał :-P Samego Melkora/ Morghota też o dziwo lubię :-P Niezwykle ciekawa postać, pomimo, że bardzo tchórzliwa.
Na koniec jeszcze tylko wspomne o Berenie i Luthien, zwłaszcza lutien lubię za jej ogromną odwagę i że tak chytrze dopiekła Morghotowi Uśmiech
Oczywiście całą mase innych postaci lubię, bo i Melianę, i Manwego, i Ulma, Yavanne, Earendila i wielu innych.

Ostatnio zmieniony przez Lainadair dnia 29-01-2015 23:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 29-01-2015 23:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lainadair napisał(a) (zobacz wpis):
A moją jedną z ulubionych postaci jest... Iluvar

Ekhm, mniemam, że o Iluvatara chodzi? Jestem rozwalony

Ja wymieniłabym Ainurów (poza Melkorem, a także np. Tulkasem), początek Silmarillionu to coś, co wzrusza mnie najbardziej w całej twórczości Tolkiena. Zaraz potem byłaby Galadriela, potem Elrond, ale to już czasy Lotra. Obawiam się, że z pierwszego pokolenia elfów nikt nie zbudził mojej sympatii.

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z ,,Silmarillionu'' (Strona 4 z 6)

Skocz do: