Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z ,,Silmarillionu'' (Strona 2 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bulroaer
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 20-06-2012 12:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turgon

Za to, że cierpliwie i roztropnie czekał w Gondolinie aż nadejdzie odpowiedni czas. Poza tym posiadanie ukrytego królestwa w górach jest dość ekscytujące Z przymrużeniem oka

Ogólnie ciężko zdecydować się na jednego z setek bohaterów Silmariliona... było ich wielu...

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 10-12-2012 12:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gwindor i Brandir. Zawsze wywoływali u mnie silne współczucie i podziw zarazem. Nie są może postaciami pierwszoplanowymi danej historii, ale mocno utkwili mi w pamięci. Poza nimi do ulubionych dodałabym oczywiście Elronda i jeśli liczyć krótkie wzmianki - Thranduila (mam do nich ogromną sympatię).
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 10-12-2012 13:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak, jak w Hobbicie moją ulubioną postacią jest Smaug, tak w Silmarillionie - Ancalagon. Straszna, wielka bestia, sięjąca grozę i śmierć - to jest to co lubię.

Poza tym, chyba Túrin i stanowczo...Morgoth.

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1074
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 09-01-2013 16:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eh... wydawalo mi się, że wieki temu wpisywałam się w podobnym temacie. Język

Skoro tu jestem, to:

Namo Mandos. Miłość Pojawia się rzadko, ale gdy już to robi, wieje grozą i majestatem. Z przymrużeniem oka Najmądrzejszy Vala i Pan Tajemnic.

Finarfin. Czuję ogromną sympatię do Vanyarów, choć zbyt wiele o nich nie wiadomo. Tym bardziej zlocistowłosy po matce Najwyższy Król Noldorów w Amanie zyskał w moich oczach. Fakt, iż pozostał w Amanie może być poczytany za tchórzostwo tudzież wygodnictwo, ale dla mnie to była najbardziej sensowna decyzja, jaką mógl podjąć Noldo. Język Przynajmniej Finarfin nie brał udziału w bratobojstwach i całym szeregu ponurych zdarzeń w Beleriandzie. Za to wsławił się prowadząc swoją armię w Bitwie Gniewu. Love

Finrod Felagund. Ciepła i pozytywna postać, przyjaciel ludzi, nadto jestem mu wdzięczna za pojedynek na Pieśni z Sauronem.

Elu Thingol. Bardzo kontrowersyjny, ale inteligencji i charyzmy mu odmówić nie można. Przy czym bardziej ujął mnie jeszcze jako Elwe Singollo (romans z Melianą został pięknie ukazany).

Oczywiście nadal czuję coś na kształt sympatii do synów Feanora, a ściślej Maedhrosa i Maglora, ale niestety ich czas bycia moimi ulubieńcami przeminął. Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 257

Wysłany: 09-01-2013 20:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o mnie, to:
- Orome, pan lasów i jego wierzchowiec Nahar, którzy razem przemierzali puszcze Śródziemia i Nieśmiertelnych Krain
- Fingolfin, król Noldorów, który odważył się samotnie stanąć przeciw Morgothowi
- Finwe - powód taki jak Wasz
- Luthien, która miała odwagę walczyć o Berena i swoje szczęście
- Earendil, za jego poświęcenie dla Śródziemia
Lubię tam niemal każdego, ale zawsze znajdą się mniej i bardziej wyjątkowi. Nigdy nie przepadałam za krasnoludem Mimem, na przyklad.

Cmyru
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 12-01-2013 19:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam trzy ulubione postaci. Nie potrafię wskazać którą najbardziej lubię.

Beren
: Z nim się utożsamiam. Miłość do Luthien, partyzantka w Taur-nu-fuin. Gotów był udać się na beznadziejną wyprawę za cień szansy bycia ze swą ukochaną.

Finrod Felagund: Za otwartośc, pogodę ducha, honor(mógł sobie siedzieć w Nargothrondzie, ale poszedł z Berenem). Za to, że był taki normalny, a nie wyniosły władca.

Glaurung: to był czarny charakter. To nie był bezrozumny Morgoth, który tylko chciał zepsuć zabawę innym(jak dziecko), czy Balrogowie, którzy tylko służyli. To był spryciarz jakich mało. Mógł spopielić Turina przed Nargothrondem, ale przecież wtedy nie byłoby tyle zabawy. Jedyna wada, to taka, że nie doceniał przeciwnika. Podobnie będzie postępował Sauron w drugiej erze(w pierwszej to był tylko sługa Morgotha, jak Balrogowie), za co też go lubiłem.

Specjalne wyróżnieni dla Morweny i Fingolfina: oni mieli klasę.

a teraz postaci, których nie lubiłem:

Feanor: taki uzdolniony, a brak myślenia totalny. Najhpierw robi, później myśli. Mógłby tyle osiągnąć gdyby był bardziej dalekowzroczny. I nie chodzi mi o to, że źle, że nei chciał siedzieć w Amanie, ale Morgoth grał na jego emocjach jak chciał.

Turin: typowy bohater romantyczny. Głupio postępuję, ale cierpii to ma się mu współczuć. Szkoda, bo miał takich fajnych rodziców.

Elu Thingol: Pyszałek pierwszej wody. Co ta Meliana w nim zobaczyła. Nic mądrego nei zrobił w całej tej historii.
Powrót do góry

thorgal20
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 84

Wysłany: 14-01-2013 23:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turin Turambar - jego historia nie należy do tych wesołych ale to pogromca smoka, waleczny i nieugięty mściciel.

Fingolfin - za to, że dzielnie prowadził Noldorów przeciwko wojskom orków a potem w pojedynkę stawił czoła Morgothowi

Tulkas - najbitniejszy z Valarów

Earendil - m.in za to, że dopłynął do Valinoru i przekonał Valarów aby ci wspomogli Śródziemie w walce z Morgothem.

Manwe - najmądrzejszy z Valarów, władca orłów

Ponadto w gronie moich ulubionych postaci znajdują się także Turgon, Beren a nawet Feanor

VanwaLómë
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 15-01-2013 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trudny wybór. Bardzo trudny. Chyba niemożliwy. Na chwilę obecną wybrałabym Halethę, gdyż robiła swoje, była dumna i charakterna, podobnie Morwena, która chyba była jednak od Halethy rozsądniejsza.

Nienor i Turambar - poruszająca historia, obydwoje są odważni i zdolni do poświęceń w imię bliskich( w sumie każda postać pozytywna w Silmarilionie jest taka), poruszająca historia. Najbardziej lubię ich postaci, gdy są razem w Brethilu.

Huan, przy którym płakałam. Mądra istota, w imię dobra pomagał Berenowi i Luthien. Doceniam, gdy autor podkreśla rolę zwierząt, gdyż są one w dzisiejszym (choć chyba w każdym były) traktowane przedmiotowo.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z ,,Silmarillionu'' (Strona 2 z 6)

Skocz do: