Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Muzyka i echa Muzyki rozległy się w Pustce, aż przestała być pustką" Ainulindale, Muzyka Ainurów, Silmarillion

Temat: Nie dla ACTA! - petycja (Strona 19 z 20)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elfy
Administrator

Wpisy: 1148

Wysłany: 22-02-2012 00:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No ja to wiem Uśmiech Dlatego m.in. jestem przeciw ACTA. Patenty dotąd w miarę służyły sprawom szczegółowym i bardzo dokładnie opisanym. ACTA tak jak mówisz przekłada patenty, które kiedyś były wyjątkowe na codzienność "patentową". Wszystko dla korporacji, które "muszą" zaspokoić swoich akcjonariuszy Nic nowego "Zaspokojenie" jest liczone w okresach rocznych, ciągle musi być górka, jak nie ma ciągłej górki to nie ma "zaspokojenia" Z przymrużeniem oka

Ale z tego, że ACTA zabierze Z przymrużeniem oka nam gaz łupkowy Jestem rozwalony i może dzięki temu nie zafajdamy środowiska to bym się nawet ucieszył Z przymrużeniem oka

Smokwciapki
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 22-02-2012 10:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obawiam się, że mimo szczerych chęci, nie uda się nie zafajdać środowiska....
Cywilizacja nie zna umiaru, a człowiek, istota durna, próżna i konsumpcyjnie nastawiona będzie dłubał w Ziemi, jak się ropa skończy.... To raczej nieuniknione. Załamany
Fajnie by jednak było, żebyśmy sami mogli tym zarządzać, a nie dawać się wycyckać Wielkiemu Bratu ( czy on ze wschodu czy z zachodu).....w imię wielkiej przyjaźni w dodatku....

W ogóle to jakaś paranoja z tymi prawami autorskimi!
Proponuję opatentowac nazwę "Ameryka"!
W końcu to europejczyk wymyślił!!!! Uśmiech Saurona ;D

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 711

Wysłany: 22-02-2012 14:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kolejny przykład wp...rzania się Hameryki w samostanowienie innych narodów.
Jak nie ACTA to FATCA.

http://biznes.onet.pl/amerykanskie-prawo-ingeruje-w-polskie-przepisy,18 543,5033922,1,prasa-detal
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1148

Wysłany: 24-02-2012 00:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeglądałem dzisiaj stronki metalowe i zaciekawił mnie jeden z zespołów. Zacząłem więc szukać gdzie mogę posłuchać ich muzyki i jaka miła niespodzianka Uśmiech
Czerwone podkreślenia moje. A propos wciskania nam kitu, że wszyscy artyści wolą "ochronę' korporacji i "parasol" ACTA.

http://www.innerfear.org/#!/page_downloads

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Jak spodoba mi się ich muza to na pewno im przeleję jakąś kaskę. Bezpośrednio do nich, bez procentów dla pośredników i pro-ACTA medialnych korporacji.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5873

Wysłany: 24-02-2012 12:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale właśnie tego się boją korporacje. Megaupload został zamknięty, kiedy facet zapowiedział wprowadzenie opcji płacenia bezpośrednio wykonawcom. Korporacje wykorzystuja prawa autorskie, napuszczają autorow na odbiorców, a tak na prawdę jednych i drugich robia na szaro. I boją się tego, że nowa technologia tworzy warunki, możliwości, w ktorych może się okazać, że nie są potrzebne.
Dzisiaj nie ptrzeba wielkiego wydawnictwa by opublikowac książkę, korporacji muzycznej by wydac płytę. Dotarło to do nich i dlatego rzucili się domykać te mozliwości, nim będzie za późno.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Dag O'Berth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 268

Wysłany: 25-02-2012 11:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy napisał(a):
Jak spodoba mi się ich muza to na pewno im przeleję jakąś kaskę. Bezpośrednio do nich, bez procentów dla pośredników i pro-ACTA medialnych korporacji.

Różne rzeczy w różnych miejscach się lajkuje. Powinien być jeden intuicyjny, prosty i powszechny sposób robienia mini throw-ek (trołek Uśmiech np. takich jaki jest bilon danego banku narodowego) przez jakieś rządowe strony podatkowe czy coś (żeby było zaufanie i bez prania) klik klik jak na stricie "wrzuć monetę, bo ja na to liczę" i autor zbiera na flachę na pośredników kładzie itd. bo wiadomo co z nimi.

strażnik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 25-02-2012 21:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wg mnie to jest walka rządów z wiatrakami. Coraz bardziej rygorystyczne prawa aby jeszcze bardziej spętać społeczeństwo, ale ma to zgoła odwrotne skutki. Natomiast w kwestii praw autorskich : ja twierdzę, że to właśnie wydawcy/autorzy jakichś produktów powinni podjąć kroki, aby przekonać odbiorców do siebie, aby skorzystanie z ich usług wydało im się bardzo atrakcyjne i aby nie mieli chęci na łamanie tego prawa (aczkolwiek zawsze się tacy znajdą). Ten zespół co podał kolega wyżej jest bardzo dobrym tego przykładem i na pewno większość osób którym się spodobała ich muzyka przelała im trochę grosza. Aczkolwiek z tego co słyszałem z różnych "debat" w telewizji, to podobno sporo z postulatów ACTA funkcjonuje w naszym prawie i samo ACTA nie będzie dla nas aż takie złe jakim większość osób je zapowiada. W końcu nie od dzisiaj prawo nam obywatelom nie służy.
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 428

Wysłany: 29-02-2012 08:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pewnie te korporacje - pewna znajoma mówiła mi, że to ACTA ma za zadanie coś takiego co ją spotkało, że gdy pisała pracę z psychologii ( w Niemczech ) temat był mało opracowany, a ona natrudziła się wielce - ukradli z komputera i wydrukowali jako własną. Szczegóły nie ważne, chodzi nie o to by wypromować najzdolniejszych młodych ludzi tylko by się niejako "karmić" ich osiągnięciami.
A ja padłam ofiarą wspominanego tu Pobieraczka. W dniu gdy podano tu link do podpisania petycji nie dla ACTA, podpisałam i przyszła mi przewrotna chęć by coś ściągnąć, pewnie jakiś słownik, bo cierpię na brak słownika z wymową (lepiej bym sobie gdzieś w empiku kupiła Pserwa ) Nigdy nie słyszałam o Pobieraczku, zarejestrowałam się ale gdy stwierdziłam, że to lipa zapomniałam. Powiadomienia od nich nieczytawszy skasowałam, potem skierowałam do spamu ( ciekawe od tego czasu Outlook nie wysyła nic ino odbiera hmmmm... Na konoe w wiadomościach śmieciach odczytałam co podaję jako załącznik bo długie i czekam
Cytat:
Kiedy przyjdą przeszukać dom,
Ten, w który mieszkasz chłopie,
Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,
I na płytach nagrane kopie,
Gdy pod drzwiami staną, i nocą
Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -
Wiesz, o jaką im chodzi zbrodnię?
Ściągałeś pliki
Przez dwa dni

Już się widzę za kratami hmmmm...
Zarejestrowałam się na dodatek na imię brata Uśmiech

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następna

Temat: Nie dla ACTA! - petycja (Strona 19 z 20)

Skocz do: