Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

Temat: Pierścienie - chybiona inwestycja? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 675

Wysłany: 29-12-2015 11:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Newsio napisał(a) (zobacz wpis):
Przyznam osobiście, że wcześniej nie patrzyłem na sprawę pierścieni tak jak ją przedstawia Geirve. hmmmm...
Jeśli w zamyśle Saurona miało być jedynie 16 pierścieni i wszystkie dla elfów to powstanie 3 było dla jego inwestycji jak krach na giełdzie Super śmiech
Przede wszystkim ujawniły istnienie i działanie Jedynego (nie mamy pewności czy gdyby elfy używały 9 i 7 to zorientowałyby się w podstępie, osobiście przychylam się do opcji że nie). Cała misterna intryga się sypnęła i Sauron musiał wkroczyć na wojenną ścieżkę. W zasadzie wszystkie jego działania związane z pierścieniami to od tej pory to plan B.

To nie tak do końca.
Sauron moim zdaniem nie miał planu A i B.
Miał tylko A - czyli wszystkie 16 dla Elfów.
Samo powstanie tych 3 wykutych przez Celebrimbora nie zmieniło nic dopóki Sauron nie wykuł Jedynego i założył go.
Dopiero wtedy elfy zorientowały się i ściągnęły i schowały swoje 3.
I dopiero tutaj zaczyna się wojna Elfów z Sauronem, odebranie pierścieni ( 7 miał Celebrimbor, czy pozostałe 9 także? ) od elfów i przekazanie ich Khazadom i ludziom.
Sytuacja jak to mówi się była dynamiczna Elfik i Sauron zmodyfikował swój plan i zamiary.
Prawdę mówiąc wywołanie wtedy wojny jemu też tak do końca nie było na ręke, lepiej gdyby to było jeszcze później a on urósł w siłę, ale widać też działał pod wpływem impulsu.
Powrót do góry

Newsio
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 29-12-2015 15:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Miał tylko A - czyli wszystkie 16 dla Elfów.

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Miałem na myśli to samo. Cały pomysł i intryga była obliczona na 16 pierścieni o wielkiej mocy dla których Sauron przewidział sekretne "centrum kontroli". Cały plan opierał się na sekrecie. Zdemaskowanie = plan caput. Trzeba wprowadzić rozwiązanie siłowe.

I tu nasuwa mi się kilka wątpliwości. Może ktoś w was zna odpowiedź z tekstów których ja nie czytałem albo nie pamiętam.

1 - Czy gdyby 3 nigdy nie powstały i elfowie używali tylko 7+9 to zdołaliby się zorientować, że Sauron używa Jedynego? hmmmm... Osobiście podejrzewam, że niekoniecznie Nie Nie
2 - Czy 7 i 9 miało taką samą moc lub czy różniły się sposobem działania/pierwotnym przeznaczeniem? Być może celowo Sauron dał nieco silniejsze/inne przedmioty krasnoludom, wiedząc że są one uparte i trudno poddają się cudzym wpływom.

P.S. Sory za dubel jeśli dyskusja nad kompletami 7 i 9 już gdzieś była.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Pierścienie - chybiona inwestycja? (Strona 2 z 2)

Skocz do: