Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Na czym jeździli Noldorowie (Strona 4 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 18-12-2011 01:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kolejny różowoskóry. Jednak wolę nielabinowate konie, choć kolor naprawdę ciekawy Jestem za

A ja się naszukałam rycerzy na koniach shire albo fresian i nic, albo rycerze, albo konie. Nie przejrzałam co prawda całych klipów, ale z reguły nie widać tam koni ze "skarpetkami". Aż sobie przypomniałam, kto na takowym mógł jeździć, a i wzrost ma noldorski Śmiech Tylko wzrost Nic nowego Załóżmy, że Sir Loras to typowy człowiek, a Góra wysoki Noldo, klip z Gry o tron. Uprzedzam niezaznajomionych z filmem, że jest tam drastyczna scena, ale zapewniam - to efekty specjalne, koń nic nie ucierpiał. A koń jest przecudny Love

Link

I sam konik - no idealny dla Fingona, no! Zakochałam, się we fryzach i nie ma odwołania Miłość, Zakochanie

Link

Link

Jeszcze na koniec biały Shire, już nie taki zgrabny jak fryzyjski:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Źródło: http://www.knighthavenshires.com/stallion.html
Pod Maedhrosem by się już taki wielki nie wydawał, choć Maedhros akurat najlepiej by wyglądał na siwym nakrapianym. Np.:
http://allabouthorsecolorz.blogspot.com/2010/04/dapple-gray.html

Jak teraz patrzę na konie "nieskarpetkowe", to coś mi brakuje Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 18-12-2011 01:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Pod Maedhrosem by się już taki wielki nie wydawał, choć Maedhros akurat najlepiej by wyglądał na siwym nakrapianym.

Co do maści się nie wypowiadam, bo to kwestia gustu. Natomiast, właśnie chodzi mi o ten komentarz. Pod Maedhrosem już tak wielki by się nie wydawał i odwrotnie, Maedhros na takim nie wydawałby się nieproporcjonalnie wysoki w stosunku do wierzchowca. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Kasiopea
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 351

Wysłany: 18-12-2011 12:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle - pisząc o koniach skarpetkowych, masz na myśli odmiany czy szczoty na pęcinach, bo się nieco pogubiłam?

Achał-tekińca o maści cremello z połyskiem dałam pod kątem wszystkich miłośników wizji subtelnych elfów, co to się rozsypują psychicznie jak wsiądą na coś innego niż eteryczny siwek Język
Jak dla mnie nie ma maści nie pasującej do Noldorów, czy w ogóle elfów - bez problemu widzę Fingona na karoszu, Maedhrosa na kasztanie, Galadrielę na bułanku itd.

A co do uprowadzania czarnych koni z Rohanu i tego czy Sauronowi było wszystko jedno na czym jego słudzy jeżdżą, byle działało i się przemieszczało - ależ oczywiście, że nie było mu wszystko jedno! No co Wy! Zło zobowiązuje, a image jest połową sukcesu. Jakby towarzystwo Nazgulostwo wyruszyło w świat o tak, to by na pewno nie wywarło takiego wrażenia, jakie zamierzało (mam nadzieję, że mi niebiosa wybaczą to pospieszne piractwo na wyguglanych fotkach). Uśmiech
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 18-12-2011 19:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

I sam konik - no idealny dla Fingona, no! Zakochałam, się we fryzach i nie ma odwołania Miłość, Zakochanie

Zgadzam się z Tobą Sirielle, idealny koń dla Fingona Jestem za , tylko wolałabym tego jaśniejszego. O Eru, jakie one mają grzywy. Już chociażby z tego powodu można się zakochać Love

Znalazłam też przypadkowo taka stronkę: http://www.konie.miscior.pl/masci/index.htm
Cytat:
MAŚĆ BIAŁA
Jest to bardzo rzadka maść.
Różowa skóra konia tego koloru pokryta jest śnieżnobiałą sierścią.
Grzywa i ogon również są białe.

Pogrubienie moje.
To potwierdza moją tezę o pochodzeniu tej maści prosto od Nahara Spox; i dlatego zresztą jest taka rzadko spotykana. I w końcu trudno się dziwić, przecież już trochę czasu upłynęło Super śmiech
Powrót do góry

Kasiopea
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 351

Wysłany: 19-12-2011 01:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille, skoro podobają ci się długie grzywy, to co powiesz na to?

A dla Sirielle paru wojowników na fryzach:

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 19-12-2011 09:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kasiopea napisał(a) (zobacz wpis):

Marille, skoro podobają ci się długie grzywy, to co powiesz na to?

A cóż ja mogę powiedzieć Kasiopeo - po prostu rewelacja. Nie dosyć, że ta wspaniała grzywa, to jeszcze o jasnej maści. Jak mówi pewna moja koleżanka - po prostu cudny Jestem za . Ojej, tylko dlaczego to nie ja siedzę za tym facetem Zdziwienie Język (oczywiście z powodu konia, nie faceta Z przymrużeniem oka ).
Oj pojeździłoby się na takim koniku Love
Czy Wy to sobie wyobrażacie w ogóle, spotkać na ten przykład FINGONA jadącego na takim koniu Proooszę prooooooszę wszystko mi się pomieszało (może po odmianie świata się uda mam pomysł!!! )

Ale Ci wojownicy też nieźli Jestem za Skąd ten pierwszy, bo nie rozpoznaję????
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 19-12-2011 17:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A dla Sirielle paru wojowników na fryzach

Dzięki, świetne zdjęcia Jestem za Widziałam na którymś klipie na YT Rutgera Hauera z Zaklętej w sokoła, ale tak szybko mignął, że ciężko się było przyjrzeć.

Grzywa jasnego konia również imponująca, ale jakiej to musi wymagać pielęgnacji. To się pewnie zaplata do poważnej jazdy.

Najbardziej powalający za Nazgule na jasnych konikach, bomba wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Marille Undómiel, opis "Maść biała", który cytujesz to pewnie opis"albinosów", o których pisałyśmy wyżej. Lepiej są opisane w angielskiej wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/White_(horse)
Znacznie ładniejsze są IMO siwki o czysto białej sierści:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gray_(horse)
Koty z różowymi noskami są czarujące (z czarnymi również Miłość, Zakochanie ), ale już konie z różowymi pyskami wyglądają choro Smutek Tylko jasne oczy są w nich fajne.

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 21-12-2011 02:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille Undómiel napisał(a) (zobacz wpis):
Ale Ci wojownicy też nieźli Jestem za Skąd ten pierwszy, bo nie rozpoznaję????

O tego chodzi?

To najnostatniejszy Conan ;D

Sirielle - pisząc o koniach skarpetkowych, masz na myśli odmiany czy szczoty na pęcinach, bo się nieco pogubiłam?

Szczoty na pęcinach Z przymrużeniem oka A to są jakieś odmiany skarpetkowe?

Szczoty takie, jakie mają konie fryzyjskie, bo Shire jednak prezentuje sie bardziej jak pudle Pserwa Przynajmniej na filmikach poniżej, bo na filmach poniżej to chyba są konie Shire? Są jeszcze Gypsy ze szczotami, ale ponoć są mniejsze i głównie srokate, a te konie wyglądają na duże.

Tu wyglądają lepiej, ale albo jeźdźcy za mali, albo te koniki po prostu są zbyt krępe - rycerz chwilę pokrzyczy do tłumu i potem wszystkie trzy konie przejeżdżają przez środek pola:

Link

A tu są śmieszne pudlowate szczoty Pserwa Ten pod rycerzem w ciemniej zbroi na drugim klipie to może Gypsy hmmmm... I być może ten czarny to fryzyjski? Dla zmyłki ma obwiązane kostki i nie widać czy ma szczoty Z przymrużeniem oka

Link

Link

Dla porównania rycerstwo na koniach bez "skarpet" Z przymrużeniem oka Do tego ciekawiej ubrane. Bardzo dobry klip w HD, żeby wszystkie były takie:

Link

Dla fryzyjskich znalazłam coś takiego, ale to mi jarmarcznie wygląda, choć ładnie widać konie:

Link

Zorro w cyrku... Koń przecudny Love

Link

Film o koniach fryzyjskich - ponoć mogły wyginąć?

Link

I fryzy w filmie, ale tu już się za bardzo nie można przyjrzeć:

Link

Link

Może dla rycerzy na fryzach trzeba szukań duńskich albo niemieckich filmów turniejowych? Smutek
Albo zwyczajnie ślepa jestem.

I trochę zdjęć z Internship Gainesville Cultural Arts - Medievial Fair, rasa Shire?

Źródło:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1670582598497.86851.105533011 6&type=3

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 16-02-2013 23:23, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Na czym jeździli Noldorowie (Strona 4 z 6)

Skocz do: