Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - ILUSTRACJE (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jedyny Pierścień
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 14-01-2012 20:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Tytuł: Mieszanie się świateł

Dwa Drzewa mieszają swoje światła. Zawsze uważałam, że to jedna z ciekawszych i ładniejszych scen z Legendarium (i na pewno pozytywna Z przymrużeniem oka ). Czy raczej sceny, bo w sumie działo się to wiele razy. Jakoś nigdy nie mogłam sobie wyobrazić, jak takie zmieszane światło może wyglądać - tutaj próba przedstawienia.

Praca wykonana za pomocą pasteli olejnych, trochę poprawiona cyfrowo, napis dodany w Gimpie.
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 15-01-2012 02:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tytuł: Ainulindale – Ulmo uczestniczący w procesie tworzenia wód

Opis: Ulmo zajmujący się Wodami podczas Wielkiej Muzyki.

I małe słówko wyjaśnienia, bo mam wrażenie, że wielu spoglądając na moją wersję Ulma może zacząć ciskać na mnie gromy. Z przymrużeniem oka
Dla mnie Ulmo nie jest żadnym Posejdonem z brodą i trójzębem, jak go wielu artystów portretuje, albo co gorsza jakimś gigantycznym wikingiem (wersja Nasmitha się kłania), tylko długowłosym przystojnym mężczyzną.
Z czego to wynika? Wydaje się, że cielesne awatary Valarów są jeszcze piękniejsze niż elfickie (które, choć w pełni cielesne, są bardziej „zwiewne” i „nieziemskie” niż ludzkie), stąd też naturalnie wyobrażam sobie je bardziej androgynicznie czy też anielsko (zwłaszcza, ze postaci i uczynki Valarów nasuwają na myśl gnostyckich archontów o dość ambiwalentnej naturze).
Poza informacją o zielonej zbroi nie natknęłam się na dokładny opis fizyczny Ulma w Silmarillionie (tj. czy miał brodę i jaki był kolor jego włosów Język), a na przeszukiwanie HoME, z całym szacunkiem, czasu nie miałam, więc popuściłam wodze fantazji.

Technika: Praca cyfrowa, tablet, PaintToolSAI.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

detal:

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr

Ostatnio zmieniony przez Sędziwojka dnia 15-01-2012 03:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 513

Wysłany: 15-01-2012 02:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

tytuł: Ainulindalë - Mairon uczestniczący w Wielkiej Muzyce

Cóż bardziej radosnego od stworzenia świata? Mairon, zanim jeszcze zbłądził na mroczne ścieżki, wplatający część siebie do Wielkiego Tematu.

Rysowane na szarym papierze A3 kredkami, kredkami akwarelowymi, tuszem i kredą.

Ps.Aż nie mogę uwierzyć, że stworzyłem tak kolorową i 'radosną' scenę Zdziwienie

Uff, udało mi się zdążyć.

EDIT:
Pisałem posta w tym samym czasie gdy Sędzi wrzucała swego Ulma, zbieżność tematów i tytułów zupełnie przypadkowa.

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Eönwë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 15-01-2012 18:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moje umiejętności plastyczne są raczej nikłe, jednakże udało mi się stworzyć jedno "dzieło" Super śmiech. Za delikatnie przycięte końcówki pracy przepraszam, ale nie posiadam skanera, a nie dam rady już zrobić tego lepiej (złe światło itd.).

Ilustracja przedstawia spotkanie Froda i Bilba w Rivendell (a raczej moment przed), co jest niewątpliwie radosną sceną.

i Bilbo bardziej szczegółowo:

Jeszcze kilka słów co do wykonania: rysunek wykonany w całości ołówkiem (o takim jakby kogoś interesowało Elfik). Sama kartka to zwykła kartka A4 pokryta początkowo herbatą (aby nadać jej taki brązowawy odcień), a następnie opalana po bokach. Efekt: da się wytrzymać Super śmiech, przy moim "talencie" do rysunków to coś na miarę Mony Lisy Śmiech.

Pozdrawiam,
Eonwe514 Tom Bombadil
Powrót do góry

Alleria
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 39

Wysłany: 15-01-2012 22:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tytuł: "Sam słucha opowieści".

Opis: Samwise Gamgee podsłuchuje rozmowy Gandalfa i Froda. Lubię tego hobbita i jego miłość do elfów. Ten moment mi się szczególnie podoba, gdyż mi samej zdarza się odłożyć na chwilę pracę by zająć się tym co lubię.

Technika: akwarele, pastele olejne, tusz czarny, Gimp, tablet.

Praca wykonana tradycyjnie. Tabletem poprawiłam błędy w skanowaniu oraz kolory.

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 15-01-2012 22:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebrían & Elrohir

Dodatek B, Władca Pierścieni:
"130 Birth of Elladan and Elrohir, sons of Elrond"

Ilustracja w zamierzeniu (bo rysowanie elfów nie idzie mi najlepiej Jestem rozwalony ) przedstawia żonę Elronda z synem. Narodziny nowego dziecka (a tym bardziej dwójki Elfik ) to jak najbardziej radosne wydarzenie.
Format A4, suche pastele.

The Eagles are coming!

Hobbit:
"'The Eagles! The Eagles!' he shouted. 'The Eagles are coming!'"

Przylot Orłów w czasie Bitwy Pięciu Armii był zdecydowanie radosny (no może nie dla goblinów Jestem rozwalony ).
I znowuż kartka A4, suche pastele.

Jak zwykle skaner niszczy koloru, ale to norma, próbowałam je nieco naprawić, ale nie da się całkiem Z przymrużeniem oka

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Niuchaczaus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212
Nieobecny(a): Na Przełęczy

Wysłany: 15-01-2012 23:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uf, zdążyłam Jestem rozwalony

Varda tworząca gwiazdy - powstanie gwiazd, symbolu nadziei przez wszystkie wieki, nieskalanego przez Morgotha, chyba pasuje do kategorii radosnego wydarzenia Z przymrużeniem oka

A4, akryle, kontrast i jasność zepsute uprzednio przez skaner poprawiane komputerowo w Picasie. Uśmiech

Honorowa Prezes PAS Przekleństwa
OSANwE - NMI6 Cool 3
Powrót do góry

Paciorek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 15-01-2012 23:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety, po fakcie doczytałam, że nie moje zgłoszenie nie spełnia wszystkich wymagań, więc poprawiam je Uśmiech Jeżeli to możliwe, proszę o usunięcie mojego poprzedniego wpisu.
A więc jeszcze raz Z przymrużeniem oka:

Przepraszam za tak oklepany temat, ale czy na świętowanie urodzin może być coś lepszego niż fajerwerki? I czy mogą być lepsze fajerwerki, niż te Gandalfowe?

"Pod niebo tryska raz po raz..."

Na obrazku widać oczywiście Bilba, Gandalfa, Sama (z nosami gorejącymi od płynnych szczęśliwości - wybaczcie im, to tylko dorośli) oraz młodzież niewiadomej proweniencji (chociaż założę się, że ten nosaty to od Tuków).
Technika: ołówek automatyczny HB 0,7 mm + niewielki, automatyczny retusz zdjęcia i zamalowanie myszą nieestetycznych plamek na obrzeżach kadru

Gwoli ścisłości: jako, że przy wszelakich ornamentach mój pegaz staje dęba, byłam zmuszona dokarmić go listowiem z poniższego drzewa
http://www.flickr.com/photos/karlagerard/3241307417/
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - ILUSTRACJE (Strona 2 z 4)

Skocz do: