Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - ILUSTRACJE (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 16-01-2012 00:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgodnie z regulaminem konkursu zamykam temat i zapraszam do głosowania!
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=102554

Edit.

Temat otwarty Elfik

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 22-01-2012 13:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 22-01-2012 11:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro można komentować, to niniejszym to uczynię. Z przymrużeniem oka

Otóż, wiele prac mi się podoba, ale muszę coś napisać o pracy Niuchaczaus.
Niuchaczaus, twoja praca jest piękna, magiczna i wspaniała! Love

Że też niektórzy potrafią tak rysować i odzwierciedlać obrazy ze swojej wyobraźni. (a tak się maskowała podczas kalamburów, no kto by pomyślał Język ) Niektórzy, niestety, mają w głowie wiele pięknych wizji, które, niestety, pozostaną tylko wizjami w ich głowie, bo ręka nie umie ich oddać w żaden sposób Jestem rozwalony (mówię o sobie, oczywiście). A twoja praca jest jak żywcem wyjęta z mojej wyobraźni i chyba dlatego, i dzięki jej niezwykłej atmosferze, mi się tak podoba.

Bo właśnie ta ATMOSFERA jest tu, moim skromnym, kluczowa. Praca może być doskonale dopracowana i w ogóle, może krytycy i znawcy ją docenią, ale co z tego, jeśli nie czuje się jej, tej atmosfery?

I jeszcze podoba mi się to, że ta praca nie jest jakaś udziwniona, na siłę cukierkowata, dziwaczna ani komputerowa, przez co postać wygląda normalnie i ładnie.

Bardzo chciałabym zobaczyć twoją pracę na papierze. Uśmiech

Gratulejszyn, Niuch, dwoma słowami i ikonką: och, ach... kompletny szok! zemdlałem z wrażenia

Wiele innych prac też mi się podoba, głównie tych, na które głosowałam, tych, w których czuć tę atmosferę, czyli Nutriasobolowej, Miriel, u której podoba mi się głównie taka aura tajemniczości, a ja kocham tajemniczość Love , Allerii, przez oddanie atmosfery tamtej chwili i Celebrían przez orły, bo ja kocham zwierzaki! Praca Paciorka też mi się podoba, chociaż nie pomyślałam o niej w głosowaniu, ale jest na pewno bardzo nastrojowa. Uśmiech

A wszystkim gratuluję tego, że w ogóle potrafią rysować! Jestem rozwalony To już samo w sobie jest godne podziwu. Spox
Powrót do góry

Annael

Wpisy: 426

Wysłany: 22-01-2012 18:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to ja się przeniosę z komentarzem Uśmiech
Annael napisał(a) (zobacz wpis):

A jeśli chodzi o taką pracę jak np Finarfin walczący podczas Bitwy Gniewu to jest piękna praca, powiedziałabym profesjonalna, ale tak obrazowo: taką pracę powiesiłabym w odpowiednio zdobionej ramie na ścianie salonu gdzie zasiadają różni nawet dostojni goście... ale jeśli za oknem szaroburo i w ogóle - to wyciągam pracę z domem Toma Bombadila (spojrzę na te roześmiane gęby i mi lepiej Śmiech ale - przed zaśnięciem lub w chwili marzeń ( czas świąteczny to czas marzeń ) patrzę sobie na ilustrację ze spełnionym marzeniem Sama - bo może i mnie się kiedyś spełni - zobaczyć Elfy Elfik Niby sentymenty wzięły górę. Jeszcze głosowałam na Mairon uczestniczący w Wielkiej Muzyce Nie wiem czy to takie bardzo radosne, na pewno było piękne, niesamowite. Obrazek ma tyle ekspresji, że gdy spojrzę przybywa mi trochę energii - ta ekspresja jest bardzo pobudzająca Super śmiech Nie można powiedzieć aby np Ulmo nie był klimatyczny, był i to bardzo - odrazu się czuje jego muzykę, może było mi zimno gdy oglądałam ilustracje hmmmm... jest taki krystaliczno-chłodny, jakoś uszedł mojej uwadze. Sądzę, że jakimikolwiek kierowalibyśmy się emocjami czy sentymentami Eru przyłoży palec by zauważono tę ilustrację gdzie jest najwłaściwsze połączenie albo wkład Daru i osobistego wysiłku Elfik

Zacytowałam samą siebie, a to dlatego że "pobłądziłam" Jestem rozwalony

Jeszcze np takie dwie prace, bardzo różne ale niecodzienne
spotkanie Froda i Bilba w Rivendell
"Pod niebo tryska raz po raz..."

To bardzo dobre ilustracje - można je np wykorzystać w jubileuszowych wydaniach Władcy Pierścieni, albo w własnych księgach czy annałach hmmmm... Może sama spróbuję, jak już tą własną księgę stworzę hmmmm...
Orły fakt, to bardzo proste, ale ja mam sentyment do tego okrzyku pana Bilba Bagginsa Orły nadlatują Jestem rozwalony i nic na to nie poradzę Uśmiech Jak je zobaczyłam, to wiedziałam, że choć może obrazek nie jest taki nadzwyczaj indywidualny to ja na niego i tak zagłosuję Uśmiech Saurona ;D Szkoda, że nie było dłuższej skali, bo takie tworzenie drzew czy mieszanie się świateł też piękne dla oka Love
Przed wszystkimi, którzy tworzą i potrafią dzielić się swoimi talentami chylę nisko czoła chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki Dziękuję pięknie wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 24-01-2012 19:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystkie prace mi się podobały, a najbardziej jednak te kolorowe, chociaż praca Paciorka, choć czarno-biała, ma w sobie to coś, co kojarzy mi się z dawnymi ilustracjami do "Hobbitów". Ciekawa jest kompozycja tej ilustracji.

Prace, które mi się podobają, a które nie zmieściły mi się w punktacji, to np. obrazek Dis z krasnoludami. Jest kolorowy i coś opowiada - podoba mi się ten siedzący z krasnoludami mniejszy hobbit, i drugi plan - Elrond z Gandalfem, i trzeci plan - lubię obrazki, na których coś się rozgrywa, można poprzyglądać się otoczeniu.
Podoba mi się też praca Nutriasobolowej - bo jest dla mnie wyjątkowa ta scena właśnie - narodziny dwóch wspaniałych Drzew.

Najbardziej podobały mi się dwie ilustracje, właściwie długo się zastanawiałam, której pracy dać pierwsze miejsce, bo podobają mi się obie bardzo. Jest to namalowane przez Aleonor "W domu Toma Bombadila", ilustracja kolorowa, radosna, optymistyczna, kojąca, przedstawia scenę pełną ciepła, uśmiechu, ciepłego światła - to się czuje, że jest to bezpieczne miejsce. Zresztą dom Toma Bombadila i Złotej Jagody zawsze wydawał mi się jednym z najwspanialszych, najcieplejszych i najbezpieczniejszych miejsc w Śródziemiu.

Tą drugą ilustracją, która mi się równie bardzo podoba, ale z zupełnie innych powodów, jest stworzenie gwiazd przez Vardę namalowane przez Niuchaczaus. Coś pięknego, eterycznego, zawieszonego w przestrzeni, magicznego i gwiezdnego. Wspaniałe. Chciałabym mieć taki print na ścianie Z przymrużeniem oka.

Jeśli chodzi o pozostałe prace, na które głosowałam: to Ulmo Sędziwojki stwarzający wodę - piękny temat, a Ulmo ma ciekawą zbroję, podoba mi się jej kolorystyka.
I ujęło mnie "Spotkanie Froda i Bilba w Rivendell" Eönwë514 i to nie tylko dlatego, że zostało namalowane liptonem w torebce! Z przymrużeniem oka) Podoba mi się kompozycja pracy i cienie. Oszczędność wyrazu, ale jest w tej pracy pewne napięcie, takie zamrożenie chwili na moment przed czymś ważnym - może stworzone przez ostre cienie rzucane przez światło paleniska.

Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 29-01-2012 02:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W głosowaniu jak to musi być w głosowaniu żeby było głosowaniem to głosowałem oddając głosy Pserwa Jestem rozwalony Pserwa na wymaganą ilość a przecież w każdej z przesłanych na konkurs prac było coś co mi się podobało hmmmm... Jestem za Dlatego teraz skorzystam z okazji do szerszego podzielenia się swoimi odczuciami (a same pozytywne mniej lub więcej Z przymrużeniem oka) o wszystkich rysunkach Oklaski victory

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Z rysunków Antares86 najbardziej podoba mi się scena z krasnoludami w beczkach (dla mnie najweselsza z 3) oraz orzeł z ilustracji "Faramir i Eowina".

Fajnie też oddany jest las w scenie z Luthien, wyszedł jakiś takiś mroczniasto-stary ale równoważą go kfiatki Jestem rozwalony Pserwa wokół Berena hehe Pserwa . No ale każdy górnik wie, że rysowanie węglem nie jest łatwe Jestem rozwalony Pserwa Podobają mi się mocne kontrasty uzyskane tą techniką Jestem za O ile w szczegółach jest różnie Z przymrużeniem oka (chociaż nie przejmuj się bo oto jak twarze rysuje wybraniec angielskich wydawnictw, Ted Nasmith)

to myślę, że na pościg przez narysowane postacie nie zasługujesz Z przymrużeniem oka (no, może troszkę przez Berena + Faramir i Eowina Z przymrużeniem oka Język )
Ale ogólnie całkiem fajnie i oryginalnie Uśmiech (więcej węgla! At-Ar-Iii EsTe!! http://www.youtube.com/watch?v=irouaMRnLwI Pserwa )

Lassemista napisała, że bardzo lubi motyw przemian... Przyznaję, że to jak Elwiga I przemieniła się w Elwigę II Z przymrużeniem oka bardzo mi się podoba Pserwa
I "wersja" mnie nie ujęła Uśmiech Saurona ;D , może dlatego że wydała mi się "zbyt aniołkowata"( hmmmm... ). Za to Elwiga II widzi mi się już dużo bardziej Uśmiech a gdyby jeszcze tylko dokończyła przemianę w Elwingę.... Z przymrużeniem oka

Podoba mi się sylwetka Elwingi II, świetnie reprezentuje swoją pozą walkę i wolność Jestem za Wygląda jakby miała się zerwać, zanurkować i natrzaskać Jestem za Tatusynkom po ich zaślepionych gębach Nie Nie A może jednak lepiej, że ich zostawiła i odleciała... wtedy już był nadmiar Ardowych masakr Z przymrużeniem oka

Nutriasobolowa

Wpisy: 254

Wysłany: 30-01-2012 13:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety, przez brak dostępu do internetu (prawie całkowity) nie mogłam brać udziału w głosowaniu Smutek , ale teraz mogę przynajmniej powiedzieć, co gdzie mi się podoba.

Najpiękniejsza ze wszystkich prac wydaje mi się praca Sędziwojki - Ulmo - ślicznie to wygląda, podobają mi się kolory, twarz i włosy, zbroja trochę mniej, ale też. Najlepsze jest to, że w końcu nie wygląda jak brodaty starzec Elfik .

Gdybym głosowała miałabym jednak niezły problem, bo i ilustracja Miriel spodobała mi się bardzo - ciekawy pomysł, ciekawy efekt Jestem za . Ładniutkie to całe, bardzo wesoła scena, chyba najweselsza.

Nad trzecim i czwartym miejscem też bym się musiała mocno zastanowić, bo praca Celebrían (ta przedstawiająca Celebrian z Elrohirem) i Bombadil autorstwa Aleonor podobają mi się tak samo, tylko że z różnych powodów. Do rysunka Celebrian pasują ta bladość, niewyraźność... śliczna ta praca też, a rysunek Aleonor lubię właśnie za to, że taki kolorowy, aż sobie miło popatrzeć. Taki właśnie klimat, jak jest tam pokazany powinien panować w domu Toma mam pomysł!!! , chociaż postacie wyobrażam sobie zupełnie inaczej (ale, szczerze mówiąc, chyba żadna praca konkursowa (moja oczywiście też nie Nie Nie Elfik ) nie odpowiada całkowicie moim wyobrażeniom). Podoba mi się też praca Eönwë514 - która może nie jest najlepsza artystycznie, ale fajny pomysł z herbatą Śmiech i ilustracja przez to też klimat ma, podobają mi się orły i Finarfin, a również Varda za magiczność... w pracy Jedyny Pierścień podoba mi się nie wiem dokładnie co Śmiech , ale mi się podoba ta ilustracja też.

Podsumowując, może dobrze, że nie głosowałam, bo naprawdę bardzo trudno byłoby mi głosować oddając głosy Super śmiech .
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 30-01-2012 19:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystkie prace są piękne ale dwie wymagają komentarza: Niuchaczaus, Sędziwojka, ilustrowany przez was Silmarillion byłby perłą w każdej tolkienowskiej kolekcji tak, tak, zgadzam się . Ulmo i Varda są niesamowici, idealnie wpasowują się w moje wyobrażenie o tworzeniu Ardy Love . Absolutnie świetna robota! chwała wam, chylę czoła, dzięki
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Antares

Wpisy: 282

Wysłany: 30-01-2012 19:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Podobają mi się mocne kontrasty uzyskane tą techniką Jestem za O ile w szczegółach jest różnie Z przymrużeniem oka
to myślę, że na pościg przez narysowane postacie nie zasługujesz Z przymrużeniem oka (no, może troszkę przez Berena + Faramir i Eowina Z przymrużeniem oka Język )

To fakt - zawsze miałem problem z rysowaniem twarzy. W ogóle w mojej wyobraźni inaczej to widziałem a wyszło jak wyszło Super śmiech Patrząc teraz na te moje obrazki to inaczej je znów widzę i coś bym pozmieniał, na pewno użyłbym koloru a nie samego węgla (tak na marginesie strasznie brudzi ręce Język )
Może gdybym częściej rysował to byłoby lepiej (choć niekoniecznie).

No ale dość o mnie. Co tu dużo pisać - praca Niuchaczaus spodobała mi się najbardziej. Duże wrażenie wywarła na mnie również ilustracja Celebrian - The Eagles are coming! (chciałbym mieć taki talent). Z resztą wszystkie były ładne (no może oprócz moich Język ).
Może będzie więcej takich konkursów na rysowanie... Np. na scenę najbardziej wzruszającą.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - ILUSTRACJE (Strona 3 z 4)

Skocz do: