Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - ILUSTRACJE (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 16-12-2011 13:25    Temat wpisu: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - ILUSTRACJE Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nadszedł czas na prezentację Waszych prac konkursowych Elfik

Konkurs na ilustrację o tematyce tolkienowskiej:

"Twoja ulubiona radosna scena z legendarium J.R.R. Tolkiena"

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Regulamin konkursu
Nagrody

Pamiętajcie, czas na wysłanie pracy upływa o północy z 15 na 16 stycznia 2012 roku.

Przypominam, że jest to temat wyłącznie na prezentację prac konkursowych (obrazek-zajawka z tego posta nie bierze udziału w konkursie, rzecz jasna). Komentowanie prac przed ogłoszeniem wyników jest niewskazane, wszelkie inne uwagi możecie zgłaszać w temacie informacyjno-organizacyjnym.

Yes Yes Yes! Śmiech Czekamy na Wasze prace! Medytacja Trzymam kciuki jeeeeej! skaczę z radości

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 283

Wysłany: 05-01-2012 20:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

„Faramir i Eowina”

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Obraz przedstawia Faramira i Eowinę stojących na murach Minas Tirith i spoglądających na nadlatującego Orła przynoszącego wieści o pokonaniu Saurona. Ten fragment pochodzi z Powrotu Króla (rozdział „Namiestnik i król”).

Został wykonany węglem rysunkowym z elementami ołówka.

„Beczkowy podstęp”

W tym obrazie wykorzystałem fragment z Hobbita (rozdział „Beczkowy spływ”). Przedstawia Bilba ukrywającego Krasnoludy w beczkach, które uciekają z niewoli u Elfów w Mrocznej Puszczy.

Obraz to połączenie ołówka i węgla rysunkowego.

„Beren i Luthien”

Obraz przedstawia Berena, który podczas przedwiośnia zobaczył Luthien tańczącą i śpiewającą w lesie na zielonym wzgórzu.

„Wreszcie o przedwiośniu zdarzyło się na krótko przed świtem, że Luthien tańczyła na zielonym wzgórzu i nagle zaczęła śpiewać. Była to pieśń rześka, przenikająca serce, jak śpiew skowronka, gdy wzlatuje z bram nocy, sięga głosem między blednące gwiazdy i widzi już słońce za ścianami świata. Od śpiewu Luthien pękły okowy zimy, przemówiły ścięte lodem wody, a kwiaty wyrastały z zimnej ziemi wszędzie, gdzie dotknęła stopami. Beren też ocknął się z niemocy i zaczął ja wołać: - Tinuviel! - a lasy rozbrzmiewały echem tego imienia.”

Cytat pochodzi oczywiście z Silmarillionu. Obraz wykonany za pomocą węgla rysunkowego i ołówka.

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 09-01-2012 22:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Udało się (chyba Super śmiech ) i wysyłam moje rysunki.

Przemiana Elwigi

Piórko i świeca. Obrazek przedstawia moją ulubioną scenę uratowania Elwigi przez Ulma.

Druga Elwiga Uśmiech

Ołówek. Jak widać to NAPRAWDĘ moja ulubiona scena. Lubię motyw przemian.

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 10-01-2012 20:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to moja ulubiona radosna scena Uśmiech
Tytuł: "Spełnione marzenie Sama"

Obrazek przedstawia spotkanie z elfami w Shire - gdy Frodo, Pippin i Sam szli do Bucklandu - była to już rozpoczęta podróż z Pierścieniem, ale nie wszyscy o tym wiedzieli (i nie wszyscy wiedzieli, że inni wiedzieli Z przymrużeniem oka). Trzech hobbitów nocą spotkało w lesie elfów wędrujących na Zachód. Było to pierwszy raz, jak Sam zobaczył elfów Uśmiech.

"Sam nigdy potem nie zdołał w słowach wyrazić ani bodaj uświadomić sobie jasno, co czuł i myślał tej nocy, chociaż zachował ją w pamięci wśród najdonioślejszych wydarzeń swojego życia". (Władca Pierścieni)

A to są detale pracy:

Technika: kredki zwykłe, kredki akwarelowe, kredki świecowe, ołówek, pióro kulkowe, tusz czarny, farby wodne, na papierze, z użyciem nożyczek i kleju.

Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 13-01-2012 00:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tytuł: "Krasnoludy u Elronda"

Zastanawiałam się nad radosną sceną i doszłam do wniosku, że nie ma ich zbyt wiele, bo Tolkien stwierdził, że przyjemne rzeczy nie za bardzo nadają się do opisywania. Gdzie to napisał? Już wiem: "Hobbit - tam i z powrotem". Krasnoludy w drodze do jaskini Smauga zatrzymały się u Elronda. Na ilustracji widzimy jak Bilbo i krasnoludy jedzą posiłek, Gandalf zaś omawia z Elrondem ważne sprawy.

Technika: Mieszana: akwarela, plakatówka oraz pastele suche z drobnym retuszem w programie Microsoft Picture Manager (data dopisana w "Paint")

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 14-01-2012 03:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tytuł: Finarfin walczący podczas Bitwy Gniewu

Opis: Zdecydowanie moja ulubiona i bardzo pozytywna scena z Legendarium. Armia Valarów, Vanyarów i Noldorów przybywa do Śródziemia, aby wreszcie zadać ostateczną i druzgoczącą klęskę Morgothowi. Nie bez znaczenia jest tu fakt, ze Finarfin jako Najwyższy Król Noldorów w Amanie (którego, nie wiedzieć czemu, bardzo lubię) wreszcie ruszył swe cztery litery i dodał swoje ziarenko do historii Beleriandu.

Technika: Praca w całości cyfrowa, tablet, PaintToolSAI 1., Gimp 2.6.

detal:

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 14-01-2012 12:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miałam nie startować, ale w końcu co mi szkodzi Z przymrużeniem oka W takim razie to moja ulubiona radosna scena z Legendarium:

Tytuł: "Przebudzenie dwóch drzew"
Obraz przedstawia scenę, gdy Nienna z Yavanną na wzgórzu Ezellohar powołały Dwa Drzewa, Laurelin i Telperion do życia. Jest to jeden z moich ulubionych momentów i scena typowo radosna, a jest ich niewiele, więc nie męczyłam się zbyt długo z wyborem Z przymrużeniem oka .
Technika: kredki bezdrzewne, ołówek
(Trochę poprawiałam też kontrast itp. ale to dlatego, że się źle zeskanowało.)
Powrót do góry

Aleonor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 14-01-2012 14:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tytuł: "W domu Toma Bombadila"

Opis: "Wkrótce przyjaciele umyci i orzeźwieni, zasiedli u stołu, parami z każdej strony, a Złota Jagoda i pan domu zajęli miejsca na dwóch końcach. Wieczerza trwała długo i była wesoła. [...] Goście ani się spostrzegli, gdy już śpiewali radośnie, bo śpiew wydawał się łatwiejszy i naturalniejszy niż zwykła mowa."

Tom Bombadil to dla mnie jedna z najbardziej dziwnych, ale i jedna z najbardziej radosnych postaci z "Władcy Pierścieni", a z jego domu wcale nie śpieszno wyjeżdżać...

Technika: ilustracja malowana techniką tradycyjną z użyciem pasteli olejnych, terpentyny oraz ołówka.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - ILUSTRACJE (Strona 1 z 4)

Skocz do: