Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - INFORMACJE (Strona 1 z 13)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 25-11-2011 21:44    Temat wpisu: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - INFORMACJE Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elfik Drodzy forumowicze, by uczcić X urodziny Forum dyskusyjnego miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena w imieniu administracji ogłaszam Boromir

Konkurs na ilustrację o tematyce tolkienowskiej:

"Twoja ulubiona radosna scena z legendarium J.R.R. Tolkiena"

Forumowiczu duży Diabelski uśmiech i mały Tiaaaa , lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma cichy i śmiały Smoczek rysuj, maluj i nas oczaruj Love

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Juppiiii! Tak Anonymous, właśnie Ciebie owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję do konkursu zapraszamy! z otwartymi ramionami, i`m all your`s
Gandalf na Cienistogrzywym Ludy Ardy za pędzle chwytajcie i do zabawy dołączajcie! brawo

Alarm!! Jednak zanim dołączycie uważnie przeczytajcie Notka regulamin Wykrzyknik bowiem srogo będzie on egzekwowany Rycerz

_______________ REGULAMIN KONKURSU_______________

1. W Konkursie na ilustrację o tematyce tolkienowskiej, zwanym dalej konkursem, może wziąć udział każdy użytkownik Forum dyskusyjnego miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena z wyłączeniem administratorów.
W konkursie biorą udział tylko i wyłącznie prace własne, wykonane samodzielnie przez danego forumowicza.
Oczekujemy na prace nowe, stworzone specjalnie na niniejszy konkurs.

2. Temat i ilość prac

Tematem konkursu jest radosna, pozytywna scena z legendarium Ardy J. R. R. Tolkiena, mająca miejsce w czasie od Pieśni Ainurów aż po kres III Ery Słońca.
Każdy uczestnik konkursu może nadesłać trzy różne ilustracje, odnoszące się do tej samej sytuacji lub rożnych wydarzeń. Nie wliczają się w to różne wersje tej samej ilustracji, należy się zdecydować na jeden wariant; pozostałe mogą być zaprezentowane w GAF po zakończeniu głosowania.

3. Techniki wykonania prac

W konkursie wezmą udział tylko prace wykonane odręcznie w technice rysunku i malarstwa, zarówno tradycyjnego, jak i cyfrowego (digital painting) oraz połączenie obu technik.
Oczekujemy prac oryginalnych, niekopiujących innych ilustracji, zdjęć czy filmów. Nie wyklucza to wzorowania póz, rysów twarzy, proporcji, perspektywy i światła, ani czerpania inspiracji z prac innych i kreatywnego wykorzystania otaczającej rzeczywistości.
Wykluczone jest kalkowanie czy malowanie po zdjęciach i umieszczanie w obrazie elementów pochodzących z prac innych osób (fragmentów zdjęć i ilustracji czy obiektów 3D).

4. Opis prac

W opisie pracy, poza jej tytułem powinna się znaleźć krótka informacja o tym, co dana praca przedstawia i jaką techniką została wykonana (tradycyjna czy cyfrowa, jeśli mieszana, to co zostało wykonane tradycyjnie; czy prace cyfrowe wykonano myszą, czy też z użyciem tabletu).
Sama praca powinna być czytelnie podpisana nickiem autora i zawierać datę wykonania.

5. Termin i sposób nadsyłania prac

Termin nadsyłania prac: 16 grudnia 2011 - 15 stycznia 2012r..
Wszystkie prace nadesłane przed terminem rozpoczęcia albo po terminie zakończenia zostaną automatycznie zdyskwalifikowane i usunięte przed rozpoczęciem głosowania.
Prace tradycyjne, zeskanowane czy sfotografowane muszą zostać nadesłane przez internet (oryginały prac zostają u twórców).
Gotowe ilustracje należy dodać bezpośrednio do wpisu za pomocą opcji "Załaduj obrazek" (tak, by plik był bezpośrednio na serwerze forum) w odpowiednim, założonym w tym celu temacie (od 16 grudnia 2011r.).

6. Rozmiar i prezentacja prac

Oczekujemy na prace starannie wykonane, dopracowane również pod względem prezentacji. Więcej objaśnień na ten temat znajduje się pod regulaminem.
Pracę w rozmiarze między 800 x 600 a 1024 x 768 pikseli należy dodać na forum w odpowiednim temacie za pomocą opcji "Załaduj obrazek", widocznej w oknie dodawania wpisu (praca powinna się znaleźć na serwerze forum).
Wszystkie nadesłane obrazy powinny być zapisane w jak najlepszej jakości, by nie traciły kolorów i nie pojawiały się na nich zniekształcenia.
Jeśli ilustracja zawiera dużo detali można dodatkowo podać link do większego rozmiaru lub dodać większy obraz jako załącznik.
Prace nadesłane w słabej kompresji, źle zeskanowane zostaną odrzucone. Poprawiony plik można dodać ponownie, będzie on traktowany jako nowa praca, nie uzupełnienie i musi nadejść w terminie trwania konkursu. Jeśli jest to niemożliwe, praca może zostać zaprezentowana w GAF poza konkursem.

7. Głosowanie

Po zakończeniu konkursu wszyscy użytkownicy forum mają prawo głosu w jawnym głosowaniu.
Głosowanie będzie trwało od 16 stycznia 2012 do 21 stycznia 2012r. Regulamin głosowania pojawi się 16 stycznia 2012r.
Ogłoszenie wyników: 22 stycznia 2012.

Prosimy o nie komentowanie i nie ocenianie prac konkursowych przed zakończeniem głosowania.

8. Uczestnicy konkursu decydując się na zamieszczenie pracy w temacie konkursowym na Forum dyskusyjnym miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena wyrażają zgodę na wykorzystanie ich prac na tymże forum oraz na stronach tolkienowskich serwisu tolkien.com.pl.

9. Do dnia 16 grudnia 2011r. można zgłaszać zastrzeżenia co do treści regulaminu. Wszelkie zastrzeżenia zgłoszone po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Na prośbę uczestników konkursu termin nadsyłania prac zostaje wydłużony do północy z 15 na 16 stycznia 2012 roku.

tl;dr Pytajnik Czekamy na Wasze prace, narysujcie najlepiej jak potraficie. Forumowicze wybiorą najlepszych, którzy zgarną nagrody wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Mimo to najpierw jednak przeczytajcie regulamin Rządzę!! i się do niego zastosujcie Jestem za

Pytania, opinie? Zgłaszajcie je w tym temacie Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 22-12-2011 22:51, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 25-11-2011 22:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Temat do nadsyłania prac otwarty:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=101675

Jest konkurs, a zatem i są nagrody jeeeeej! skaczę z radości

Nagrody ufundowali

Wydawnictwo MAG
owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję
a także Avari, bonia, Marille Undómiel, Sirielle oraz elfy i Nifrodel Dziękuję bukiet dla ciebie, dziękuję
Dziękujemy! kwiatek dla ciebie, dziękuję

Nagrodą główną jest album Tolkien's World: Paintings of Middle-earth - kolekcjonerski album z 1995 roku z ilustracjami i cytatami z dzieł Tolkiena Elfik

Album ufundowany przez elfy i Nifrodel kwiatek dla ciebie, dziękuję

Pełny spis nagród Jestem za
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=100898
Tort Prezent Róża

Dodatkowe informacje i porady techniczne

Instrukcja dodawania obrazków do wpisu (z załadowaniem ich na serwer forum), jak i przykłady źle i dobrze zeskanowanych i zapisanych prac są w załącznikach.
Jeśli nie posiadacie programu do edycji obrazów, możecie skorzystać z darmowego edytora on-line, np. http://www.online-image-editor.com/?language=Polish (gdzie nie tylko przytniecie rozmiar, ale i poprawicie kontrast, kolory czy dodacie podpis) lub pobrać i zainstalować darmowe programy do edycji grafiki, takie jak Gimp (j. polski), ArtWeaver (j. angielski i niemiecki).
Jeśli szukacie programu do rysowania i malowania samego w sobie możecie użyć wspomnianego programu ArtWeaver, darmowego programu Art Rage Starter Edition (j. angielski, niemiecki i francuski) lub wersji testowych Corel Painter Essentials czy SAI (j. angielski, japoński)
Pliki dodane przez Was za pomocą opcji "Załaduj obrazek" możecie wyświetlić klikając na link "Galeria" w okienku dodawania obrazów. Dzięki temu nie ma potrzeby dodawania tego samego obrazka wiele razy, wystarczy otworzyć galerię i kliknąć na link "Wstaw obrazek do wpisu"
Opcja "Załaduj obrazek" zmniejsza duże obrazy do rozmiaru 1024 x 768 pikseli, ale przy tym pogarsza jakość pików, dlatego lepiej jest wcześniej przygotować właściwy rozmiar, szczególnie przy pracach z żywymi kolorami i duża ilością szczegółów
Kilka słów o podpisach i watermarkach [link]
W razie problemów - pytajcie! Jestem za

Dla zagubionych ściąga ze znanych nam opisów wyglądu Quendich (w języku angielskim, po polsku sporo informacji tutaj):
Tolkien Illustrator's First Aid Kit: Elves

Elfik Życzę Wam ciekawych pomysłów Jestem za i powodzenia w konkursie! Trzymam kciuki

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 23-12-2011 21:38, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 25-11-2011 22:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm, a można zastosować technikę wyklejanek? Nie z cudzych prac, tylko z własnych papierków? Bo nie wiem, o jakie elementy 3D chodzi... Element 3D zresztą nie bardzo dałby się zeskanować... Generalnie pytanie jest takie, że jak sobie własną pracę potnę i posklejam, to czy nie będzie zdyskwalifikowana? hmmmm...
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 25-11-2011 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wyjklejanka to nie rysunek, konkurs dotyczy rysunku i malarstwa. Wyjątkiem byłaby wyklejanka stworzona z Twoich rysunków.

Gotowe elementy 3D można wkleić do pracy w komputerze, ale nam nie zależy np.: na kolejnym przemalowanym renderze z Posera, stąd ta uwaga.

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 25-11-2011 22:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Wyjklejanka to nie rysunek, konkurs dotyczy rysunku i malarstwa. Wyjątkiem byłaby wyklejanka stworzona z Twoich rysunków.

Czyli mogę zrobić wyklejankę z rysunków specjalnie narysowanych przeze mnie na konkurs?... robienie pieknych oczek

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 25-11-2011 23:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Taka, taka wyklejanka jest dopuszczalna. Ważne by były to rysunki, a nie wycinanki z kolorowego papieru itp. Jak poskładasz w wyklejankę swoje rysunki może wyjść coś naprawdę ciekawego Śmiech Jestem za

Powrót do góry

chowy
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 26-11-2011 19:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czuję się zaszczycony oficjalnym zaproszeniem! Elfik To z pewnoścą zmotywuje mnie do działania. Super śmiech

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 27-11-2011 11:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam pytanie, jak z watermarkami?
Zakładam, że do 'ogólnego oglądania' wrzucam kopię (np. max 1024x768px) z watermarkiem by uniknąć 'kradziejów' (ja wiem, że to zaburza odbiór dzieła, ale to właściwie jedyne moje zabezpieczenie przez bezkarnym zrzutem ekranowym czy opcją kopiuj-wklej). Zaś do ewentualnego wykorzystania przez adminów w innnych projektach (skoro wyrażam na to zgodę wg. regulaminu konkursu), mogę przesłać kopię lepszej jakości (wyższa rozdzielczość, brak watermarka) mailem czy na priva.
Czy leguramin wymaga obrazków bez znaków wodnych, bo jakoś tego nie znalazłam... a może przeoczyłam?...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następna

Temat: Konkurs na ilustrację z okazji X-lecia forum - INFORMACJE (Strona 1 z 13)

Skocz do: