Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Dzięsięć lat minęło jak jeden dzień. 10 lat istnienia Forum (Strona 2 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nevres
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 05-11-2011 19:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziesięć latek! Wypadałoby złożyć życzenia solenizantowi i upiec torta. Pisałem już w innym wątku, że w skali istnienia tego forum jestem świeżakiem. Cieszę się, że udało mi się odkryć to miejsce. W przeciwnym wypadku nigdy nie poznałbym ani kawałka HoME, które to tłumaczyli z takim zapałem nasi forumowicze.
Już zostało to powiedziane lecz uważam, że należy to powtórzyć jeszcze raz, że jeśli myśli się o cechach szczególnych forum Hobbitonu, to pierwsze na myśl przychodzą te wielokilometrowe dyskusje. Sądzę, że dzięki tym właśnie dyskusjom inaczej spojrzałem na dzieła Tolkiena, gdyż wcześniej nie widziałem w nich nic szczególnego. Nie będzie więc przesadą, jeśli powiem, iż to właśnie dlatego zostałem jego miłośnikiem. Powiem także, że bardzo podoba mi się atmosfera tu panująca. Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że na tym forum dobrze czują się zarówno nowi userzy jak i wieloletni wyjadacze.
Inna z cech, która przychodzi mi na myśl, to także wspomniane inicjatywy z Aiglosem i Mumakil Fandom Pressss. Może czytam zbyt mało for, ale tak wielu inicjatyw skoncentrowanych w tak małej jednostce powierzchni nie widziałem do tej pory.

Tak więc nie przedłużając, życzę jubilatowi 100 lat, wielu nowych dyskusji i aktywnych użytkowników, a także nowych, wspaniałych inicjatyw.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 05-11-2011 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogólnie, myślę sobie, że wiele zainteresować przychodzi i odchodzi (lub zapada w sen zimowy), czasami przekształcają się, czy ewoluują w coś innego. Patrzę na ludzi, którzy "siedzą" w niektórych dziedzinach lat kilkadziesiąt i myślę, że tym, co sprawia, że ma się ochotę zostać w jakimś miejscu na dłużej, są to najczęściej własne działania, coś, co z siebie daliśmy. hmmmm... I związki z innymi ludźmi.
Żadne "samosiowanie" nie jest w stanie równać się z tym, co daje i potrafi rozniecić wymiana z innymi ludźmi. Uśmiech

Czasem człowiek odchodzi i wracając po jakimś czasie, już nie poznaje "starych kątów". On się zmienił, miejsce również. Uśmiech Saurona ;D
Jednak w jakimś sensie Internet sprawił, że forumowe rozmowy nadal trwają "zawieszone w czasie". Dopóki istnieją ludzie, którzy je współtworzyli i nadal tworzą, wydaje się, jakby w każdej chwili można było je wznowić. hmmmm...
Dobrze jest wobec tego, że istnieje coś stałego, jak forum, co nie rozwiewa się jak "sen", nie staje się nikłym wspomnieniem i w jakimś sensie nie poddaje się "mitologizującemu" wpływowi czasu, choć jego perspektywa, kiedy przyłożyć obecny stan umysłu do pierwotnego- wywołuje często uśmiech Z przymrużeniem oka Uśmiech A jeszcze częściej wywołuje szeroki uśmiech natknięcie się na ślady przednich zabaw i miłych chwil w przeszłych tematach raz, dwa, raz, dwa, tempo! . Ale życie toczy się dalej i nie ma co za długo oglądać się wstecz. Żyjemy w czasie, a w naszej kulturze jest on liniowy Uśmiech Saurona ;D

Lata spędzone na forum wiele i mnie nauczyły o naturze związków między ludźmi, także o kontaktach internetowych - choć zdaje się, że wnioski, jaki sprokurowałam na swój użytek różnią się od tego, co twierdzą sceptycy i malkontenci, głoszący wyższość kontaktów "twarzą w twarz" i zamykający się na wszelkie formy elektronicznej wymiany. Nie jest tak prosto Nie Nie . Medal ma dwie strony. Wiele mogą zbudować ludzie o podobnych zainteresowaniach, żywiący podobną pasję (choć zawsze inaczej ją odczuwający i przeżywający!) i jaka wspaniała może być to wartość Love . Jeśli się tylko chce. To bezcenne! Uśmiech
Podobnie jak Zair, mam poczucie, że przedyskutowałam wiele z tego, co mnie frapowało, co mnie intrygowało i teraz częściej czytam Książka
Mam zresztą wrażenie, że miast udzielać odpowiedzi na niektóre pytania, fajniej jest obserwować, jak użytkownicy znajdują ją sami, z pożytkiem dla swojej pasji (rozwiązanie jednej zagadki, najczęściej sprawia, że na horyzoncie pojawia się kolejna, i kolejna.... mam pomysł!!! Język ) Inna sprawa, że teraz coraz więcej wiadomości można znaleźć za pomocą google Spox czasem szkoda wszystkich możliwych teorii spiskowych, które się przez to nie pojawią. Z przymrużeniem oka Język

Dziękuję za podzielenie się przemyśleniami w temacie rocznicowym kwiatek dla ciebie, dziękuję Celebrian, Annael, Zair, Nolimonie i Dziecko Amanei i Nevres owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję

Myślę, że forum łączy ludzi - międzypokoleniowo Uśmiech Jestem za Elfik
Jeśli się komuś wydaje, że jesteśmy tu jak te dinozaury Jestem rozwalony do oglądania to zdecydowanie chciałabym podkreślić, że nie jest to skansen Pserwa Forum jest także po to, aby zagadać, o coś zapytać. Uśmiech W tym wypadku tematy poruszane na forum są dobrym pretekstem by dać siebie poznać i poznać innych, w sposób naturalny. Ja w każdym razie z ciekawością przysłuchuję się rozmowom forumowych świeżynek. Język

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 529

Wysłany: 05-11-2011 21:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rety, jak ten czas leci! Sam pamiętam, jak dopiero się rejestrowałem na forum, a było to 4 lata temu Zdziwienie I chociaż, ja tam forumowicz marny, to ciężko mi już sobie wyobrazić dzień bez sprawdzania forum Z przymrużeniem oka Nawet nie spodziewałem się, że, ot 'zwykłe internetowe forum' tak mi życie zmieni. Poznałem tu wspaniałych ludzi, a chociaż często początki bywały trudne to dzisiaj tych kilka osób jest mi szczególnie bliskich. Nie wspominając już o tym ile się dzięki forumowi dowiedziałem. A wciąż tyle dyskusji nieprzeczytanych... Zaś gdyby nie Gospoda nigdy nie trafiłbym na Tolk-folk, który stał się stałym elementem wakacji. Kto by pomyślał, 4 lata, jedno forum, tyle zmian.

Dzięki za to wszystko chwała wam, chylę czoła, dzięki
Omi.

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 05-11-2011 22:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To i ja, świeżynka, cosik dopiszę. Z przymrużeniem oka
Przede wszystkim bardzo wam gratuluję. Uśmiech Założenia foruma oraz takiej na nim aktywności, a przede wszystkim wspaniałych ludzi z pasją (nie tylko tolkienowską), którzy, jak to ktoś ładnie napisał, zostawiają tutaj cząstkę siebie.
Przeglądam forumowe wpisy, również te dawniejsze, i czasem przykro mi, że nie było mnie tutaj wcześniej (chociaż, gdy powstało Forum, miałam dopiero 10 lat Z przymrużeniem oka ).
Ale z przyjemnością z wami rozmawiam, dyskutuję, a nawet się kłócę. Z przymrużeniem oka
Często żałuję, że was nie znam (a wy nie znacie mnie), chociaż takie internetowe znajomości też mają swój urok. Z przymrużeniem oka
Kiedy czytam wasze posty, zastanawiam się, kim jesteście, jakie są wasze pasje, jakimi jesteście ludźmi. Bardzo chciałabym was kiedyś poznać na żywo. Uśmiech

Bardzo lubię pisać na forum, dzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami, słuchać odmiennych poglądów i szukać własnych argumentów, śmiać się z waszych wpisów, a czasem denerwować. Z przymrużeniem oka

Wszystkiego najlepszego, tysięcy nowych wpisów Jestem rozwalony , aktywnych użytkowników i STO LAT, STO LAT!!! Tort Tort Tort Tort Tort Prezent bukiet dla ciebie, dziękuję Róża Kwiatek Boromir Juppiiii! hurrra!! impreza!! szampan!!
Powrót do góry

Melinir
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 05-11-2011 23:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Forum dało mi możliwość podyskutowania o Legendarium, a ponadto wiele osób poznałam dzięki niemu - i za to jestem wdzięczna.
Bardzo. Szcerze mówiąc, nawet nie do końca umiem opisać, wypowiedzieć jak.
Dziękuję Elfy i Nifrodel za stworzenie tego miejsca, a wszystkim pozostałym - za obecność Uśmiech. I wznoszę toast Piwko
Niech się forum rozwija, niech dołączają doń nowi ludzie, elfowie, hobbici, krasnoludowie i kto tam jeszcze.
Tort
Powrót do góry

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 05-11-2011 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie mam pomysła na życzenia, to wrzucam to:

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 06-11-2011 03:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Administratorom, i wszystkim Forumowiczom - byłym i obecnym - życzę wspaniałego przeżywania świata legendarium J.R.R. Tolkiena, radosnego dzielenia się tym światem z innymi, wesołego forumowania i niegasnącego zachwytu literaturą J.R.R. Tolkiena.

Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 06-11-2011 12:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki forum zaczęłam roztrząsać moje ulubione książki Śmiech Mam nadzieję, że ciągle będą się tu toczyć fascynujące dyskusje na głębsze i mniej głębokie tematy. Jestem tu od niedawna, czytając kilometrowe wypowiedzi zwykle się zawstydzam i rezygnuję z odpowiadania, ale zawsze znajduję tu coś ciekawego, i to jest najlepsze Uśmiech Forum jest rówieśnikiem mojej tolkienomanii. Jakoś jesienią 2001 roku przeczytałam Łazikantego i słuchałam streszczeń Władcy Pierścieni w wykonaniu mojego brata. Elfik
Dzięki forum zawsze jest co robić na dłuugich i nudnych lekcjach informatyki. Wchodzę w któryś ze starych tematów i czytam (nowe przeglądam na bieżąco). Całe szczęście, że forum istnieje tak długo--do końca liceum lektur nie zabraknie!
Sto lat! (albo jeszcze dłużej, co to sto lat dla enta.)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Dzięsięć lat minęło jak jeden dzień. 10 lat istnienia Forum (Strona 2 z 6)

Skocz do: