Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: Dzięsięć lat minęło jak jeden dzień. 10 lat istnienia Forum (Strona 1 z 6)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5692

Wysłany: 04-11-2011 15:05    Temat wpisu: Dzięsięć lat minęło jak jeden dzień. 10 lat istnienia Forum Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak tak forumowicze właśnie mija 10 lat (mylicie się, oczy was nie zawodzą, czytac tez potraficie, DZIESIĘĆ LAT) Od momentu kiedy nasze Forum otworzyło swoje podwoje na miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena.

Strach się przyznać, ale niektórzy z nas są tutaj już od tak długiego czasu (ja na szczęście nie, dla mnie 10 lat minie w czerwcu przyszłego roku Język)

Były strony, fora i listy dyskusyjne które powstały wcześniej. Wystarczy tutaj wspomnieć strone Gwidona Naskręta, Forum Barahira, czy pamiętną Stopklatkę (od której nota bene rozpoczęła się moja przygoda z Tolkienem w sieci). Ale tamte albo zniknęły albo stały się martwe. A to oznacza, że Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena, jest dzisiaj najstarszym ciągle działającym Forum miłośników twórczości Tolkiena w polskiej sieci.

Niektórym może się wydawać, że jest mniej aktywne niż kiedyś. Mi samemu nie raz tak się wydawało, ale kiedy dzisiaj przeczytałem wpis Nifrodel z okazji pięciolecia naszego Forum i zobaczyłem zamieszczone tam dane:
1883 tematy, 38 472 wpisy nie skasowane 54 867 wszystkich wpisów w tym tych skasowanych, to zobaczymy, że w kolejnym pięcioleciu liczby są podobne.
Dzisiaj bowiem mamy 3235 tematów (o 1352 więcej), 79 261 wpisów nieskasowanych (o 40 789 więcej) i 100 400 wszystkich wpisów (45 537 więcej).
Tak więc wbrew pozorom nasze Forum pozostaje aktywne i żywe. Dziesięć lat aktywności, jak na internet, niszowy w sumie temat to wydaje się całkiem wiele. Uśmiech

Niektórzy od dziesięciu lat codziennie lub niemal codziennie tu zaglądają, zostawiając tu cząstkę siebie. Tu poznaliśmy wielu znajomych a nawet przyjaciół. Przeżywaliśmy przyjście i odejścia, spory merytoryczne, kłótnie pozamerytoryczne, konflikty personalne i nie tylko, ale też coś konstruktywnego.
Bez tego Forum nie byłoby bardzo wielu inicjatyw internetowych i pozainternetowych, spotkań tolkienowskich, "Aiglosa", nie byłoby Księgi Zaginionych Pieśni, MumakiL Fandom PresSsss... Pewnie mniej osób przyjeżdżałoby na Tolk Folki. Dzięki niemu powstał nie jeden fanfik, artykuł, esej czy recenzja.

Nie wiem czy w 2001 roku ktokolwiek spodziewał się, że będzie ono trwac tak długo i wygeneruje tyle inicjatyw.

Forum to niewątpliwie kawał naszego życia. Przynosiło wiele radości, były też i smutki. Dostarczyło też wiele radości i wzruszeń.

Nasze Forum cały czas jest wyjątkowym miejscem w internecie, przyciągającym tak wiele wyjątkowych osób. A jednocześnie się zmieniało, i nie chodzi nawet o szatę graficzną ale ludzi. Są tu ciągle tacy, którzy piszą od początku, ale wielu z tych pierwszych użytkowników już nie ma z nami. Jedni się znudzili inni stracili zainteresowanie, innych pochłoną wir codzienności, wreszcie kila osób opuściło Kręgi Ardy. Chciałbym tym wszystkim nieobecnym podziękować. Bo bez nich, ich mądrości i wiedzy, nie byłoby tego Forum.
Na ich miejsce przyszli nowi, młodsi (choć nie zawsze Język), którzy godnie ich zastąpili dowodząc, że mają wiedzę nie mniejszą, nie mniejszą pasję i chęć dzielenia się nimi z resztą użytkowników. Im także chcę podziękować, bo to dzięki nim Forum ciągle żyje i funkcjonuje.

Ja sam nie żałuje "straconego" tu czasu. Tak na prawdę nie był stracony a stanowił miłą odskocznię od codzienności. Wiele się tutaj nauczyłem i mam nadzieję cięgle wiele się nauczyć.
I wszystkim za ten wspólnie spędzony czas serdecznie i bardzo mocno dziękuję.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 04-11-2011 16:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

UwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwaga
Jako, że niektórzy się pospieszyli Pserwa Jestem rozwalony nie, nie, nie, nieładnie, a-a i zaczęli oblewanie brawo drink palmiasty hurrra!! impreza!! szampan!! w knajpie Piwko
dziesięciolecia istnienia forum
bez administracji Widziały gały co brały hę? do roboty UWAGA, UWAGA !!! Alarm!! hę? złościć się, pokazywać kły Młotkiem go! Załamany kompletny szok! zemdlałem z wrażenia , (za co wedle mini faq grozi ban Balrog boje się Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka ! niewłaściwy temat, biiip biiiiip Z przymrużeniem oka Język Z przymrużeniem oka )
UwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwagaUwaga

rozpoczynamy nieco wcześniej niż planowaliśmy Język Elfik , tematem jubileuszowo-wspominkowym Elfik

Pięć lat temu , w roku 2006 (ach, kiedy to było?? Z przymrużeniem oka ) wspominaliśmy rok 2001 z niedowierzaniem, że czas przeleciał tak szybko Uśmiech Saurona ;D hmmmm...
Dzisiaj nie jest inaczej Nie Nie tylko minęło jeszcze pięć lat... Zdziwienie Spox

Mamy rok 2011, co oznacza, że dziesięć lat temu wszystko się zaczęło wszystko mi się pomieszało
( oznacza to też, że poświęciłam 10 lat życia forum, ale było to szalenie mile spędzone dziesięć lat Love Jestem za )

Jak to się zaczęło? hmmmm... Hm... W zamierzchłych czasach, kiedy polskie strony tolkienowskie można było policzyć na palcach jednej ręki Uśmiech zaistniało w sieci forum Barahira, przy nieistniejącej dziś domenie tolkien.art.pl. Było one podobne do forum, które dziś istnieje przy Gazecie Wyborczej, gdzie tematy i odpowiedzi rozwijają się na zasadzie "drzewka" wpisów. Nie było to szczególnie wygodne w czytaniu Nie Nie , ale niespecjalnie też przeszkadzało komuś, kto chciał pogadać z innymi miłośnikami legendarium angielskiego profesora Uśmiech Jestem za .
Kiedy jednak elfy zaprosił bywalców forum Barahira na nowe, świeżutkie, bardzo ładne i czytelne forum tolkienowskie Zdziwienie kompletny szok! zemdlałem z wrażenia Love Jestem za Jestem za , w ciągu kilku dni wszyscy przenieśli się do "nowej", wygodniejszej (by nie rzec "wypasiastej" Pserwa w owym czasie to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę ), siedziby.

Jak przypomnę sobie nasze pierwsze rozmowy... Pserwa Jestem rozwalony cóż to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było , na pewno nie przypominały teraźniejszych, często "kilometrowych" wpisów wieeeeeeeeeelgachny uśmiech , uzbrojonych w polsko i anglojęzyczne cytaty Uśmiech Saurona ;D Ratujcie bo go pobiję , zabierające często kilka ładnych godzin pracy Kawusia Medytacja . Pierwsze posty na forum były najczęściej zabawą i rozrywką Legsie , taką samą, jakiej szukają dziś młodzi ludzie, którzy po raz pierwszy odwiedzają to forum. Uśmiech Po jakimś czasie bywa, że "rozrywka" już nie wystarcza, przed oczami otwiera się wspaniałe pole nowych, nieznanych tekstów Zdziwienie Serduszka , niby przed Fëanorem w Amanie ziemie Śródziemia Love domagających się uwagi, sycących i podsycających ciekawość Język Króliczek Książka Jestem za

I tak to się toczy dalej... Uśmiech
Dzisiaj jest sporo stron w domenie http://tolkien.com.pl Uśmiech wykonanych dla miłośników Tolkiena i będących owocem wspólnej pracy Uściski istnieje "Aiglos", prezentujący artykuły poświęcone legendarium Tolkiena z kraju i ze świata, oraz fanfiki i recenzje książek, istnieje strona Bibliotekarzy Minas Tirith - dla tych, którzy lubią rozwijać świat Tolkiena własną twórczością, strona Ennorath - pełna różnorodnych tekstów, które prezentują w jaki sposób można rozwijać zainteresowania twórczością Tolkiena. I wiele, wiele innych...

Cieszymy się, że spędziliśmy z Wami tyle lat z otwartymi ramionami, i`m all your`s Lubimy się i dziękujemy Wam, że jesteście Miłość Miłość i wzbogacacie to miejsce dzieląc się przemyśleniami i uwagami na temat legendarium J.R.R Tolkiena, informacjami z polskiej i światowej tolkienistyki, oraz prywatnymi poglądami, hobby i uczuciami. Uśmiech Jestem za

Boromir Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby uczcić tak okrągłą rocznicę konkursem- zabawą Boromir jeeeeej! skaczę z radości brawo z nagrodami Tort Prezent Prezent Prezent Tort Książka Tort , na wzór konkursu jubileuszowego Uśmiech .

(dla przypomnienia:
Informacje i regulamin
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=3340
Pytania
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=3353
Ranking
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=3357
NAGRODY
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=3339)

Szczegóły, już wkrótce Z przymrużeniem oka

Tymczasem zmieniam skórkę forum na odświętną, smoczą. Smoczek

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 04-11-2011 16:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

10 latek Uśmiech Dekada Spox Masakrycznie dłuuuuugoooo Uśmiech Albo jakby powiedział Drzewiec, milisekunda Z przymrużeniem oka Gdy w mej głowie urodził się pomysł i założyłem to forum, umieściłem w sieci a potem dołączyli się inni współtworząc jego treść i klimat to nawet nie przypuszczałem jak wiele dobrych rzeczy spotka mnie dzięki temu pomysłowi.

Jakkolwiek to forum będzie trwało dalej, czy jako gościnny elficki dwór pełen mądrości i półek uginających się od wiedzy, czy jako Gospoda z przebogatą biblioteką zostawioną przez Elfy pełna podróżujących gości i przekazywanych wieści czy w inny sposób to zawsze będę miał w pamięci jak wielu świetnych ludzi tu spotkałem i jak wiele radosnych chwil dzięki Forum przeżyłem. To jest ogromna wartość tego "projektu", gdyby dzisiaj ktoś zablokował lub zlikwidował Internet, serwer eksplodował a Admin powiedział "nie mamy waszych backupów danych i co mi Pan teraz zrobi?!!" http://www.youtube.com/watch?v=h5aF2CSwNTU Z przymrużeniem oka) te wartości by pozostały i za to jestem wdzięczny tym 10 latom wspólnego tu przebywania Uśmiech Wiele przyjaźni i nie tylko Z przymrużeniem oka zaczęło się na tym Forum. Niejeden mógłby powiedzieć "na początku było Forum" Z przymrużeniem oka Elfik Cieszę się z tego i chociaż dzisiaj nie jest już tak dynamicznie jak na początku gdy jajo było kurą albo odwrotnie Z przymrużeniem oka to cieszę się również, że ciągle pojawiają się nowi ludzie/elfy/krasnale itd. Biedni są nowi przybysze Uśmiech bo od razu mają przed sobą bibliotekę wiedzy z tysiącem woluminów ale przynajmniej nie muszą się po latach wstydzić Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka pewnych swoich "mądrych" wypowiedzi gdy byli ledwo po lekturze hobbita i WP hehe Elfik

Niedawno ktoś pytał jak było na początku? Na ten temat można napisać mały esej Z przymrużeniem oka Zresztą już z okazji 5-lecia były wspominki, dzisiaj może dorzucę jako ciekawostkę jak było technicznie na początku Z przymrużeniem oka

Zapisy w historycznych księgach Z przymrużeniem oka wskazują na to, że pierwszy wpis na forum zamieścił... Feanor Z przymrużeniem oka zakładając jakże wtedy (2001 r.) świeży temat Z przymrużeniem oka pod bardzo oryginalnym Z przymrużeniem oka tytułem "Juz niedlugo film - jak to będzie?" Elfik Jestem rozwalony Można go znaleźć tutaj: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=492

Przedrostek "LotR:" został dodany do nazwy tematu dużo później gdy było już wiele tematów filmowych i zdecydowaliśmy się jakoś je uporządkować.

"prawdziwy start tematu: 03.11.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy "

To dopisek, który na początku (po 58 temacie mi się znudziło Z przymrużeniem oka) dawałem w każdym pierwszym wpisie każdego przekonwertowanego tematu. Pierwsza zmiana silnika forum była spowodowana pojawiającymi się coraz częściej awariami. Początkowo forum było oparte na skrypcie XMB (o dziwo chłopaki dalej wypuszczają nowe wersje http://www.xmbforum.com/ szhacun!), niestety w tamtych czasach Internet Explorera 4.0 (a moze nawet 3?), gdy WinAmp legitymowal sie wersją 1.0 a słowo Google w Polsce kojarzyło się głównie z czymś dużym, zaparowanym, noszonym przez narciarzy nie było wtedy automatycznych skryptów do konwersji forów (co dzisiaj jest standardem). Skończyło się więc na ręcznym grzebaniu w bazie ("elfy smaży kiełbaski" wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ). Całe szczęście udało mi się to połączyć wszystko w całość za pomocą taśmy, modemu i nożyczek Z przymrużeniem oka

Przy okazji zachował się w czeluściach mojego twardego dysku screen z pierwszego wyglądu forum, z dnia 2001-11-26 godz. 13:22 Śmiech Zachował się bo zrobiłem go, żeby przesłać do hostingu dowód Z przymrużeniem oka, że baza danych znów się rozjechała Uśmiech

Tak zabójczo Śmiech wygladało forum w 2001 roku Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Za miłe chwile wszystkim dziękuję Z przymrużeniem oka

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 04-11-2011 16:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na Forum pojawiłam się prawie 8 lat temu i mimo, że niewiele pisałam (i wątpię, żeby to się zmieniło, nieśmiała ze mnie elfka Język ) to czytałam z wielkim zainteresowaniem, śledziłam fascynujące dyskusje i dało mi to naprawdę dużo. Forum umożliwiło mi nie tylko zdobycie większej wiedzy o Śródziemiu i Tolkienie (i tu z łzą kręcącą się w oku wspominam Końkurs na 5-lecie Forum Jestem rozwalony ), ale też zawarłam prawdziwe znajomości, a z niektórymi użytkownikami udało mi się zobaczyć na żywo.

I tak, Księga Zaginionych Pieśni, Aiglos, MumakiL Fandom PresSsss - bez tego chyba moje tolkienowskie doświadczenie nie byłoby pełne. Zatem dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wyżej wymienionych. I mam nadzieję, że chęci i motywacja pozostaną i będę mogła dalej cieszyć oczy, uszy i serce tymi tworami Elfik

Cieszę się, że w choć małym stopniu jestem częścią tego Forum.
Sto lat! Piwko

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 04-11-2011 16:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałam powiedzieć że bardzo dziękuję za wielki trud budowania tego Forum, za troskę o jego sprawne działanie, za troskę o porządek, za wielką kulturę, jaką mogłam tu znaleźć i oczywiście WIEDZĘ - przecież o to chodziło. Rzeczywiście, przychodzę, może muszę trochę poszperać, ale wiem, że to co odnajdę jest solidną wiedzą, wiiem, mam zaufanie do wypowiedzi wielu osób z tego Forum. Jak przeczytałam te dwa pierwsze wpisy, to przypomniały mi się z filmu te buźki hobbiciątek, którym Bilbo opowiadał swoje przygody. Przyznaję, bardzo często sama miałam taką minę gdy czytałam wiele wypowiedzi tutaj wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Teraz pozwolę je sobie wkleić, to jest wyraz mojego zauroczenia Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Bardzo, bardzo Wam dziękuję chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

Za pracę, mądrość i wielkie poczucie humoru Super śmiech

Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 04-11-2011 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do Forum dołączyłam dopiero w 2003 roku, ale uświadomiłam sobie, że tak naprawdę mam w jakiś sposób zapisaną tutaj cząstkę historii ponad ośmiu lat życia. Niby to tylko osiem lat, ale na pewno nie jestem już takim samym człowiekiem, jakim byłam wtedy, wiosną 2003 roku Uśmiech

To Forum dało mi bardzo dużo - dzięki niemu i kontaktowi z innymi pasjonatami twórczości Tolkiena zrozumiałam, że ten świat ma drugie, trzecie, n-te dno, że ma mnóstwo luk i niedopowiedzeń. Nauczyłam się twórczego, ale i analitycznego podejścia do słowa pisanego - czego rezultatem były nie tylko eseje i utwory literackie, ale tak naprawdę ta umiejętność procentuje mi aktualnie również w pracy zawodowej.

Dzięki Forum poznałam wspaniałych ludzi - znajomych, przyjaciół, i to takich przyjaciół, którzy nimi do dziś są, niezależnie od okoliczności.

W dużej mierze z tego właśnie miejsca w sieci wyrosła moja większa niż niegdyś otwartość na świat, na inne punkty widzenia, i choć nie zawsze szła z tym w parze tolerancja, to całokształt zmierzał w górę Uśmiech

Cenię bardo to Forum za to, że pomimo przeróżnych prób manipulacji, oraz wojen ideologicznych, obroniło się samo swoimi własnymi zasadami, których filarami są rozsądek, otwartość na różnorodne aspekty tolkienistycznej pasji, atmosfera sprzyjająca twórczemu, nie ograniczonemu ideologiami, odbiorowi Legendarium, przy zachowaniu jasnych zasad Uśmiech Powiedziałabym, że Forum Hobbitonu jest dla mnie synonimem tolkienistycznego wolnomularstwa Uśmiech I za to należy się szczególny toast dla tych, co to opiekują się Forumem w całej rozciągłości i we wszelkich jego aspektach Uśmiech Piwko

Dodatkowo, Forum to jest wspaniałym źródłem różnorodnych, inicjatyw i projektów fanowskich, o których już napisał M.L., a dla mnie wielkim zaszczytem jest brać udział w części z nich Jestem za

Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili nie udzielam się tak bardzo na Forum, jak dawniej. Być może dlatego, że to, co miałam do powiedzenia / napisania, już powiedziałam / napisałam. Niemałe znaczenie ma fakt, że ostatnie trzy-cztery lata były dla mnie okresem wzmożonej nauki nowego zawodu, który od bardzo dawna mnie pociągał a teraz stanowi jedną z moich życiowych pasji. Więcej czasu pochłaniają mi też treningi fechtunku oraz przygotowywanie się do nich.

Mimo wszystko jednak, świat Tolkiena jest ciągle obecny w moim życiu. Często podczytuję Tolkiena, najczęściej wybrane, ulubione lub co bardziej intrygujące mnie fragmenty. Aktualna pora roku wraz z cudowną aurą sprzyja długim spacerom i samotnym treningom, w czasie których mogę przeżywać moje własne Śródziemie na swój sposób. Dlatego chyba tak bardzo kocham listopad.

I bardzo się cieszę, że Forum cały czas istnieje, że zawsze mogę wstąpić na kufelek piwa do zacnego Barlimana, że w zaciszu Biblioteki Minas Tirith mogę oddać się lekturze pracowicie spisywanych kronik, wspomnień, poezji...

A na koniec wrócić do tego miejsca w Śródziemiu, w którym na stałe zostawiłam część siebie. Jestem za Rządzę

Tak więc Piwko za Wszystkich Forumowiczów! Cieszę się, że Was znam, że mogę Was czytać oraz ze znaczną częścią Was się spotkać na Tolk Folku oraz przy innych okazjach Uśmiech)

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Nolimon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 111

Wysłany: 04-11-2011 22:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gratulacje dla prowadzących forum, dla wszystkich użytkowników Uśmiech i wielkie dzięki za Waszą obecność, zaangażowanie, poświęcenie.
Choć nie było to moje pierwsze, macierzyste forum i czułem się tu z początku nieswojo, nieodmiennie jednak to forum pokazywało swoją klasę i tworzyło zdrowy klimat w fandomie Jestem za za co dzięki przede wszystkim dla Nifrodel i MLa. Choć zawsze byłem raczej outsiderem fandomowym, a dziś dość daleko odszedłem od tolkienistyki w stronę innych zajęć, to zdążyłem się z Wami zżyć, zwłaszcza przy tolkfolkowym ognisku czy na konkursie z okazji 5-lecia, czy przez lekturę Aiglosa. Wiem, że nigdy nie przestanę czuć klimatu tych tolkienowskich przyjaźni, nie zapomnę o znajomościach, nie przestanę czuć wdzięczności, chociażby z racji tego, że moja życiowa wybranka również wywodzi się z tego towarzystwa Uśmiech Mam nadzieję, że jeszcze wiele wiele razy spotkamy się w Śródziemiu Uśmiech

chwała wam, chylę czoła, dzięki

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 05-11-2011 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem na forum od niedawna i przyznam, że przebywanie na nim było dla mnie miłym zaskoczeniem. Dotychczas rozmowy forumowe (chociażby na forach poświęconych Eragonowi czy anime Naruto) były dla mnie wymiana postów "Wcale nie!" i "Wcale tak!" przez parę stron, a sadzenie co chwila cytatami, to była już zupełnie czarna magia. Dzięki temu forum uwierzyłam, że mój pokój nie jest bynajmniej ostatnią ostoją zdrowego rozsądku na planecie. Poza tym dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i dążyłam jeszcze bardziej uwielbić twórczość Profesora, a także zagiąć Findzia na cytacie o kolor oczu Feanora Spox (Mwah-hahahahah!).
A więc bardzo ogólnie zam dziękuję chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Dzięsięć lat minęło jak jeden dzień. 10 lat istnienia Forum (Strona 1 z 6)

Skocz do: