Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To surowa wiosna i niejedna nadzieja jej nie przetrzyma." Aragorn, Władca Pierścieni

Temat: Stowarzyszenie tolkienowskie (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 25-09-2011 10:23    Temat wpisu: Stowarzyszenie tolkienowskie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W związku z przyszłorocznym i następnymi TFami oraz z innymi działaniami tolkienowskimi w Bielawskim Śródziemiu (i nie tylko Bielawskim) musimy założyć Stowarzyszenie... Jest to związane z pozyskiwaniem sponsorów i dofinansowań, co jest niezbędne dla istnienia TFów - tym bardziej, że chcielibyśmy zrobić bitwę Uśmiech

I mamy do was pytanie... Jak powinniśmy nazwać to Stowarzyszenie? Nazwa "Tolk Folk" odpada (to nazwa imprezy) Ktoś ma jakiś pomysł?

Moje Śródziemie
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5661

Wysłany: 25-09-2011 13:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, ze to dobry pomysł, że powstanie Stowarzyszenie. Wiążą się z tym administracyjne problemy i komplikacje, ale z drugiej strony rejestracja otworzy pewne pola działania, teraz zamknięte.

Nie będę bardzo twórczy i podam taką propozycję:
"Stowarzyszenie miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena"

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 25-09-2011 19:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja propozycja jest następująca:
Stowarzyszenie Tolkienowskie "Wieża" Jestem rozwalony Nazwa krótka, a nawiązuje do wieloletniej tradycji.

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 25-09-2011 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

MemeLku - pomysł fajny, tylko, że w ustawie jest mowa o "nazwie stowarzyszenia odróżniającej od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji", więc wydaje mi się, że nazwa zaproponowana przez Ciebie może być mało wyróżniającą.. Ale mogę się mylić Uśmiech

Zair - Twój pomysł bardzo mi się podoba Uśmiech

Stowarzyszenie musi powstać - wiem, że będę miała w związku z tym dużo więcej roboty (jakbym się w tej chwili nudziła Jestem rozwalony ). Jakoś nie mogłam się pogodzić z tym, jak TF w tej chwili funkcjonuje, z problemami finasowymi, z tym, że upada. Dlatego z Kaśką postanowiłyśmy reaktywować Tolk Folk. Czy nam się uda? Mam nadzieję... Przy Waszym wsparciu i pomocy Uśmiech Love

Moje Śródziemie
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5661

Wysłany: 25-09-2011 22:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mONA napisał(a) (zobacz wpis):
MemeLku - pomysł fajny, tylko, że w ustawie jest mowa o "nazwie stowarzyszenia odróżniającej od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji", więc wydaje mi się, że nazwa zaproponowana przez Ciebie może być mało wyróżniającą.. Ale mogę się mylić Uśmiech

A jest inne takie Stowarzyszenie. Pytam bo nie wiem, a nie dlatego, ze upieram się przy nazwie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Zair - Twój pomysł bardzo mi się podoba Uśmiech

Pomysł Zair też mi się podoba.

Cytat:
Stowarzyszenie musi powstać - wiem, że będę miała w związku z tym dużo więcej roboty (jakbym się w tej chwili nudziła Jestem rozwalony ). Jakoś nie mogłam się pogodzić z tym, jak TF w tej chwili funkcjonuje, z problemami finasowymi, z tym, że upada. Dlatego z Kaśką postanowiłyśmy reaktywować Tolk Folk. Czy nam się uda? Mam nadzieję... Przy Waszym wsparciu i pomocy Uśmiech Love

Trzymać kciuki bedziemy. Uśmiech
Może jeszcze jakieś propozycje nazw będą. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 26-09-2011 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A może weźcie jakiś akrostych, np. SZAKAL - Stowarzyszenie Zamiłowanych Amatorów Krain Ardy Licznych. Z przymrużeniem oka I przy okazji macie symbol, a tylko nieliczni wiedzą, o co lata. Śmiech
A propozycja Zair to może być Wybitni i Ekologiczni Żołnierze Angbandu Jestem rozwalony (ewentualnie: Wielcy i Energiczni Żyjący Ardy). Co złego to nie ja ;D

Jak spamuję, to powiedzcie, ale warto czasem spojrzeć na coś z innej strony, jeśli chodzi oczywiście o nazwę "z jajem". Ale jak taka poważniejsza ma być, to się tym postem w ogóle nie sugerujcie. Uśmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3806

Wysłany: 26-09-2011 20:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomysł Zair jest bardzo dobry Jestem za Myślę, że nazwa z jajem jest do innych zastosowań, niż cele tworzonego stowarzyszenia, tu lepiej mieć nazwę poważną.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 26-09-2011 20:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nadia pomysły z jajem i absurdem jak najbardziej, ale stawiałabym je na poziomie np. nieformalnych sekcji stowarzyszenia Z przymrużeniem oka osobiście nie mam nic przeciwko np. Sekcji Twórczej Żab Sarumana lub też "Wielkie Oko Press" tudzież "Ekologiczna Partia Mordoru" Z przymrużeniem oka

Główna nazwa powinna być moim zdaniem mało skomplikowana i w miarę krótka oraz brzmiąca jednoznacznie i raczej poważnie niż absurdalnie. Ta nazwa zostaje w Statucie, idzie do wszystkich dokumentów - do KRS-u, urzędu skarbowego, statystycznego. Będzie figurować we wszystkich innych dokumentach, formularzach i tym podobnych. A może akurat w przyszłości będziemy się starać o unijne dofinansowanie działalności?

Propozycja, jaką podałam, dodatkowo nawiązuje do wieloletnich korzeni, z których wyrósł Tolk Folk - do Sekcji Tolkienowskiej "Wieża", działającej w bielaskim MOKiSie. Szczególnie, że wśród założycieli stowarzyszenia będą osoby, które w S.T. "Wieża" działały, jak i z nią ściśle współpracowały Uśmiech Wg mnie byłoby to eleganckie nawiązanie oraz uszanowanie i podkreślenie dotychczasowego dorobku twórczego i organizacyjnego Rządzę

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Stowarzyszenie tolkienowskie (Strona 1 z 4)

Skocz do: