Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Opowiadanie. (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Butterbur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 13-09-2011 05:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dlaczego czarodziej odrazu nie rzucił czaru?? Jedno porzadne zaklęcie i z bohatera został by palec. I dlaczego zabójca miał kolczugę?? Zabójcy chyba powinni być szybcy własnie po to aby ofiara nie odrąbała im głowy na wejściu. A kolczuga znacznie ogranicza ruchy zwinnego (chyba) mordercy. Chybienie 4 kuszników powoduje ze teks jest troszkę naciągany. Można np napisac że jeden z bełtów jednak przelatując z zawrotną prędkością głęboko rozciął prawy policzek G. - I walka dzieki temu nabiera takiej aury. Wtedy pojedynek jest realistyczny. Możesz załączyc nazwy lokacji i imiona?? Przy wymyslaniu nazw mozesz korzystac z kreatora imion fantastycznych. I ja w walce połapałem sie o co chodzi. Tylko z kąd bohater wiedział jakiego czaru mag urzył do wywarzenia drzwi???

thorlong
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 13-09-2011 16:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Spokojnie, wyluzujcie. Nie prosiłem o ocenę fabuły, może i jest nielogiczna i tępa. Mało mnie to interesuje. Chciałem się dowiedzieć jak jest u mnie ze spójnością tekstu i błędami stylistycznymi. No i jak się to czyta.
I w pewnym stopniu dowiedziałem się tego. Dzięki więc za komentarze, gdy będę coś pisał w przyszłości spróbuje więcej nie popełniać takich błędów.

Panie Butterbur i Pani Gytho. Mój świat jest z natury nielogiczny, a osoby występujące w nich są albo głupie jak but, albo niesamowicie zdolne. W moim świecie łamie się znane prawa fizyki, a większość osób nie ma imion. - Bardzo mnie cieszy, że poświęciliście czas aby wytknąć mi nielogiczność, zapamiętam na przyszłość, że nawet jak piszę szybko i mało myślę nad fabułą pisanego utworu, to powinienem...jednak trochę nad tym pomyśleć.

Monivrian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 13-09-2011 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bosz... Człowieku! pisanie to nie tylko błędy gramatyczne i stylistyczne, ale najważniejszy są bohaterowie i fabuła. Logi również jest ważna i przy pisaniu się winno myśleć!!!
co do kawałka się nie wypowiem, bo szkoda słów. Ja bym poradziła autorowi wywalić to i zacząć pisać od nowa. To wszystko.
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 13-09-2011 19:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na wstępie: zgadzam się z innymi, że przy pisaniu niestety trzeba przemyśleć dokładnie wszystkie sprawy, nie wystarczy napisać 'bo to jest tak i kropka bo mi się podoba' bo inaczej nam wychodzi zwykłe grafomaństwo Z przymrużeniem oka

Monivrian napisał(a) (zobacz wpis):

co do kawałka się nie wypowiem, bo szkoda słów. Ja bym poradziła autorowi wywalić to i zacząć pisać od nowa. To wszystko.

Bosz... dziewczyno! Po co się odzywasz skoro szkoda Ci słów na konstruktywną krytykę? Nic nowego Sama imho nie odbiegasz poziomem w pisaniu od autora tego wątku, więc luz blus.

A w ogóle to post ten powstał z czystej mej wredności Złośliwy uśmiech jak za bardzo offtop może iść do kosza

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

thorlong
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 13-09-2011 20:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dobra, raz mi wystarczy powiedzieć. Zgadzam się oczywiście z wami. Napisałem zresztą to, więc nie rozumiem po co w każdym poście przypominać mi to samo.

Bohaterowie i fabuła jest ważna, gdy chce się pisać dla kogoś (szerszej publiczności), jeśli jednak pisze się tylko dla poprawienia swoich umiejętności- to według mnie nie ma musu jej aż tak bardzo rozwijać (choć oczywiście powinno się).
Ja jednak zaprezentowałem swoje opowiadanie na forum, więc jednak powinienem go dopracować.

Dobrze wiem już wszystko, więc nie musicie mi już przypominać o tych samych błędach.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 14-09-2011 00:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystko zależy do tego, jakie umiejętności chcesz doskonalić - jeśli tylko poprawną polszczyznę, to OK, ale jeśli chcesz pisać, to nie ma co czekać z doskonaleniem na później, tylko szlifować tworzenie postaci, spójność świata przedstawionego itd. równolegle z umiejętnościami językowymi. Warsztat pisarski to coś więcej, niż tylko poprawność językowa. (Nie czytałam tekstu, to tylko uwaga odnośnie Twojego komentarza.)

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Monivrian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 14-09-2011 12:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ominous napisał(a) (zobacz wpis):

Monivrian napisał(a) (zobacz wpis):

Bosz... dziewczyno! Po co się odzywasz skoro szkoda Ci słów na konstruktywną krytykę? Nic nowego Sama imho nie odbiegasz poziomem w pisaniu od autora tego wątku, więc luz blus.

[/size]

'

Powiedzmy, że do opiniowania tego zraziło mnie stwierdzenie, że autor nie skupiał się w ogóle na bohaterach i fabule tylko na poprawności. Dlatego nie mam po co się wypowiadać. Komentowałam tylko wypowiedz autora tak naprawdę. Dobrze wiem, że nie odbiegam, ale staram się rozwijać ze wszystkich kierunkach.

A autorowi życzę powodzenia i wierzę, że kolejny jego tekst będzie jeszcze lepszy od tego, który nam pokazał. Niech bardziej popracuje nad fabuła i bohaterami i będzie naprawdę dobrze.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Opowiadanie. (Strona 2 z 2)

Skocz do: