Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Eldarowie w Śródziemiu w początkach II Ery. (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Geirve
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 459

Wysłany: 15-09-2011 22:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To ja wiem (a moje wrażenie, że Celeborn inicjatywą się nie odznaczał, pogłębia się coraz bardziej). Wyraziłam się nieściśle - interesuje mnie, co oni robili podczas Ostatniego Sojuszu.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 15-09-2011 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak na prawdę, jedyna odpowiedź oparta o źródła, to nie wiadomo. Możemy się najwyżej zastanawiać i domyślać. Co się stało. Jeżeli dobrze pamiętam, to Ch. Tolkien sugerował, że notka wskazująca, iż Celeborn był władcą Harlindonu i lennikiem Gil-galada wcale nie musi się odnosić to początków II Ery, ale do okresu późniejszego, może właśnie przełomu II i III Ery. Wtedy mielibyśmy prawo się domyślać, że Celeborn brał udział w wojnie Ostatniego Sojuszu, jako dowódca hufców z Harlindonu.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Eldarowie w Śródziemiu w początkach II Ery. (Strona 2 z 2)

Skocz do: