Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kłótnią nic nie zyskamy, tylko ucieszymy Mordor." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 104 z 105)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 103, 104, 105  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 08-05-2019 00:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogólnie widać, że scenarzyści trochę nie kumają samej idei wilkorów. W książkach jednak widać było jak one są ważne dla młodych Starków, jak ich losy są powiązane, jak w ten sposób odróżniają się od innych, widać, że jeszcze ten wątek będzie się liczył. Tzn. liczyłby się, gdyby była szansa na kolejne tomy. Natomiast w serialu stwierdzili w pewnym momencie "ej, ale w sumie po co są tam te kundle?" i uznali, że w sumie po nic i olali temat. Ok, może ja nie oglądam zbyt uważnie, ale jak w ogóle zobaczyłem Ducha w bitwie to byłem zdziwiony, że on żyje jeszcze. xD
Powrót do góry

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 08-05-2019 10:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już mi się nawet nie chce oglądać całych odcinków, scenarzyści tworzą serial " byle do przodu" , często lekceważąc to, co było w poprzednich sezonach. Wątki związane z magią położone. Nieustannie na plus muzyka i kostiumy. No i chyba spełnią się słowa Cersei, że tak jak z Jaimem przyszli razem na świat, tak razem z niego odejdą hmmmm... ( choć to chyba tylko książkowa kwestia) hmmmm...

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5864

Wysłany: 12-05-2019 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

leszli napisał(a) (zobacz wpis):
Pytanie tylko, czemu nie korzystają nawet z tego materiału, który stworzył im Martin?spoiler: Bo akurat ta kwestia jest dość jasna - dorosły smok jest praktycznie nie do zabicia w ten sposób. Udało się raz, bo fartownie trafiono w oko. Inna sprawa, czy Rhaegal był dorosły? Trochę za szybko to poszło, ale jednak twierdzono, że tak. Ogólnie przez to te smoki w sumie przestają mieć znaczenie. No bo co z tego, że się je ma, jak zaraz ktoś je zestrzeli. I traci się naraz i smoka i władcę. Jak temu Aegonowi i siostrom się udało? xD

Wiesz na obronę serialu. Tu przynajmniej zrobili to przy pomocy podrasowanej balisty, a nie kuszy zbudowanej z dziecka i połamanego łuku. Więc nawet w tej dziedzinie PJ jest mistrzem.

Inna sprawa, tak przy okazji, że przy tym poziomie możliwości generowania cyfrowo stworzeń, fajmnie by było gdyby ktoś z sensem nakręcił Ziemiomorze. Uśmiech
Tak wiem, problemem jest "z sensem". wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 13-05-2019 18:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podstawowymi błędami tego sezonu, są:
1) Niepotrzebne podbijanie bębenka. Największa bitwa, najwięcej pieniędzy, niczego takiego jeszcze nie widzieliście. To się nigdy dobrze nie kończy. Rzeczywistość rzadko kiedy dorównuje wyobrażeniom,a te za bardzo rozbudzono.
2) Redukcja filmu do sześciu odcinków. To za mało, jakby długie nie były, to zmusza do gonitwy i skrótów.

Tak czy inaczej kolejny raz widać, że ekranizacji trudno dorównać książkowemu pierwowzorowi. Mam nadzieję, że Martin skończy przynajmniej szósty tom.

For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 20-05-2019 21:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oceniać nie będę, gdyż powtórzyłbym,, to co pisałem wcześniej. Mam nadzieję, że GRRM nieco inaczej poprowadzi narrację.
Zabawne jest oglądać elekcję jako pomysł na tron, RON rulez Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1083
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 20-05-2019 22:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie widziałam całego ostatniego sezonu, ale wiem już jak się toto zakończyło i powiem tak - lepiej, żeby Martin już nie kończył sagi, jeśli ma ją skończyć w taki sposób. Odmienny tok fabuły prowadzący do celu tu niewiele pomoże. Język
Chociaż jest jeden plus - jedna z moich najmniej lubianych postaci ubita. Jestem rozwalony
Eh, gdzie się podziały niegdysiejsze piaski?

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 20-05-2019 23:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czego konkretnie dotyczą zarzuty? Bo rozumiem czepianie się niespójności narracji, niepotrzebnego rozwlekania pewnych partii i niepotrzebnych skrótów w innych (pisze tak o książce jak i filmie). Upajania się seksem, erotyzmem, obżarstwem. Mnie tam nużą ente opisy uczt, które nic nie wnoszą. Nadmierne przeciąganie dochodzenia do momentów przełomu, które przestaje budować napięcie a zaczyna nużyć. W filmie, skróty czasowe, przeskoki, niekonsekwencje działać bohaterów. Ale autor kończy opowieść jak chce. :p Tak mi łatwiej bo zawsze domyślałem się, kto jest kluczowa postacią opowieści, ale to nie zmienia faktu, że prowadzenie tej postaci w serialu jest nierówne, niekonsekwentne, nie wykorzystuje się potencjału narracyjnego tkwiącego w tej postaci, w efekcie finalne rozwiązanie jest niezrozumiałe.
For the home of the holy
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1083
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 21-05-2019 18:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystkiego? Z przymrużeniem oka A ściślej - samego zakończenia i wyboru postaci, które przeżyły. Podobno książkowa saga ma zakończyć się analogicznie, tyle że wypadki prowadzące do takiego stanu rzeczy będą inne.
Dalej ukrywam na wszelki wypadek, bo spojlery.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 103, 104, 105  Następna

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 104 z 105)

Skocz do: