Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 103 z 105)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 102, 103, 104, 105  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 05-05-2019 20:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie to nie bardzo wiem, co napisać o trzecim odcinku, chociaż nie mogę mu odmówić klimatu i jego skutecznego oddziaływania na moją wyobraźnię. Przez to, że było po prostu za ciemno, zgasiłam w domu światło, co pozytywnie wpłynęło na widoczność bitwy o Winterfell. Ale jednocześnie w tym samym momencie za moimi oknami rozpętała się taka burza, że razem z atmosferą filmu stanowiło to wszystko zbyt duże wyzwanie dla moich emocji Jestem rozwalony i momentami naprawdę się bałam. W sumie większość filmu obejrzałam siedząc na podłodze i zaciskając spocone z wrażenia ręce na kółkach gimnastycznych, co mi dodawało trochę poczucia panowania nad sytuacją.

A potem nad ranem obudziłam się z koszmaru i dobre kilka minut zajęło mi ogarnianie rzeczywistości Z przymrużeniem oka

W sumie najbardziej szkoda mi trzech elementów fabuły:

1. Kompletnego braku większej interakcji pomiędzy Nocnym Królem a Branem. Miałam nadzieję, że z faktu, że Bran był dla niego ważny cel, wyniknie coś więcej niż tylko obopólne wgapianie się w siebie.

2. Konfrontacji Innych ze Słodką Cersei. Ta bardzo chciałam ujrzeć minę Cersei w tym momencie, a tu kicha Z przymrużeniem oka No chyba, że jednak twórcy filmu chowają coś w zanadrzu, czym nas jeszcze zaskoczą.

3. Bardziej szczegółowego rozwinięcia wątku Innych i Nocnego Króla. Dlaczego oni zostali tymi, kim zostali. Czy w ogóle byli kimś innym. Ogólnie w świecie Martina panteon bogów, legendy, mitologia oraz ich wpływ na świat są ciekawie pomyślane.

Natomiast wielkim plusem jest pokazanie, jak ludzie, którzy byli dla siebie śmiertelnymi wrogami, spotykają się ponownie i patrzą na siebie przez pryzmat własnych przeżyć, strat, koszmarów i demonów z którymi musieli się zmierzyć. Jak dotąd jest to dla mnie najlepszy i bardzo dobrze pokazany element finałowego sezonu.

Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 05-05-2019 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):
W sumie najbardziej szkoda mi trzech elementów fabuły:

1. Kompletnego braku większej interakcji pomiędzy Nocnym Królem a Branem. Miałam nadzieję, że z faktu, że Bran był dla niego ważny cel, wyniknie coś więcej niż tylko obopólne wgapianie się w siebie.

2. Konfrontacji Innych ze Słodką Cersei. Ta bardzo chciałam ujrzeć minę Cersei w tym momencie, a tu kicha Z przymrużeniem oka No chyba, że jednak twórcy filmu chowają coś w zanadrzu, czym nas jeszcze zaskoczą.

3. Bardziej szczegółowego rozwinięcia wątku Innych i Nocnego Króla. Dlaczego oni zostali tymi, kim zostali. Czy w ogóle byli kimś innym. Ogólnie w świecie Martina panteon bogów, legendy, mitologia oraz ich wpływ na świat są ciekawie pomyślane.

Mam podobnie. Uważam, że wątek Brana, przynajmniej jak na razie, został w filmie kompletnie zmarnowany i mam nadzieję, że w książce będzie inaczej.
Podobnie z Innymi, jak na straszliwe zagrożenie od tysiącleci wiszące nad Westros, jakoś łatwo dali się pokonać.
Też uważam, że najpierw powinien być rozstrzygnięty wątek Cersei, potem Innych. Zawsze rozumiałem, ze Martin poprzez wątek Innych chciał pokazać, jak te wszystkie rozgrywki wielkich rodów były suma sumarum nieistotne.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 07-05-2019 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie nic nowego, ale za kolejnym razem... po prostu zastanawia mnie, czy scenarzyści:
1. Są tak mało rozgarnięci, że nie rozumieją, jak bardzo bezsensowne jest to, co wymyślają
2. Doskonale to rozumieją, ale wychodzą z założenia, że widz jest głupi i tego nie zauważy
3. Doskonale to rozumieją, wiedzą też, że widz to zauważy, ale po prostu są bandą leserów a ten serial i tak się kończy, więc co by się nie stało i tak muszą szukać nowej roboty. A do tej wystarczy im GoT w CV a nie to, czy cokolwiek inteligentnego tam umieścili Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 07-05-2019 19:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że wszystko po trochu. Do tego zapomnienie, lub nieznajomość lekcji Tolkiena, jak tworzysz świat, to tak by był przekonujący. Jeżeli słońce jest zielone to zastanów się, jakie kolory będą w tym świecie. Jeżeli są dwa słońca, to jak będą się układały cienie. Niech świat wciąga cię autentyzmem, a nie przy pomocy rzeźnickiego haka. Dlatego tak lubię The Expanse. Też idealny nie jest, ale przynajmniej scenarzyści się starają by opowiedziana historia była spójna, a scenografia wiarygodna.
For the home of the holy
Powrót do góry

leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 07-05-2019 21:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie tylko, czemu nie korzystają nawet z tego materiału, który stworzył im Martin?spoiler: Bo akurat ta kwestia jest dość jasna - dorosły smok jest praktycznie nie do zabicia w ten sposób. Udało się raz, bo fartownie trafiono w oko. Inna sprawa, czy Rhaegal był dorosły? Trochę za szybko to poszło, ale jednak twierdzono, że tak. Ogólnie przez to te smoki w sumie przestają mieć znaczenie. No bo co z tego, że się je ma, jak zaraz ktoś je zestrzeli. I traci się naraz i smoka i władcę. Jak temu Aegonowi i siostrom się udało? xD
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3876

Wysłany: 07-05-2019 22:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Te same pytania chodzą mi po głowie - jakim cudem Aegon dał radę, skoro spoiler:zabicie smoka jest takie łatwe? W każdym razie to był dla mnie najgorszy moment odcinka i sezonu Smutek Swoją drogą świetnie uśpili moją uwagę, udało im się zaskoczenie. Tylko ja jestem widzem, nie uczestnikiem wyprawy wojennej, ich zaskoczyć nie powinni Ratujcie bo go pobiję Było więcej bzdur w tym ostatnim odcinku spoiler:(dlaczego nie wystrzelali Danki & Co podczas pertraktacji - z taką ilością balist na murach?). I ponoć już tylko dwa odcinki zostały? Mimo wszystko mi żal, że to już koniec, nawet w wersji DDków. Plus za dracarys spoiler:Missandei.

Właściwie, to potrzebujemy ukrywania spoilerów? Ktokolwiek wchodzi do tematu bez oglądania robi to na własną odpowiedzialność. Ja nie wchodzę na internety zanim nie zobaczę kolejnego odcinka Uśmiech Saurona ;D

Podobnie jak Wy mam nadzieję, że GRRM, o ile zdoła napisać to do końca, to lepiej pokieruje losami postaci i przede wszystkim ciekawie poprowadzi wątek Brana, przepowiedni i Innych

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 07-05-2019 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 07-05-2019 22:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A kto by się przejmował pisarzem? Nawet żyjącym. Zwłaszcza jak on sam się niezbyt przejmuje własnym dziełem. :p
Tolkienem też nikt się specjalnie nie przejmował poza może FotR. Ponadto wygenerowanie trzech smoków jest droższe niż dwóch, a dwóch droższe niż jednego.

For the home of the holy
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3876

Wysłany: 07-05-2019 22:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wilkora też się pozbyli z planu Jestem przeciw Mam nadzieję, że książkowy Jon będzie wargował w Ducha. I może kiedyś Arya spotka ponownie Nymerię? Ech, masa rzeczy mnie ciekawi, które w serii się nawet nie pojawiły. Za to fajnie spięli ze sobą podobieństwami pierwsze odcinki pierwszego sezonu i ostatniego Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 102, 103, 104, 105  Następna

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 103 z 105)

Skocz do: