Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 99 z 101)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 23-08-2017 11:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piszę drugi raz, na komputerze, który mnie wnerwia. Więc nie powtórzę tego co wcześniej napisałem.
Tak to już dzisiaj jest w filmach czy to kinowych, czy serialach fantasy ale nie tylko, że liczy się tylko widowiskowość. Logika nie ma znaczenia. Mamy to w Hobbicie zwłaszcza 2 i 3, mamy to w Grze o Tron ale i w teoretycznie historycznych Wikingach. Współcześni twórcy filmowi tak jak twórcy gier komputerowych, w nosie mają zawieszenie niewiary. Liczą się efekty specjalne i widowiskowość. Nauki Tolkiena odnośnie tego jak uzyskać zawieszenie niewiary poszły się bujać. W końcu w światach fantasy można wszystko. Czas, przestrzeń, prawa natury nie istnieją, liczą się tylko prawa marketingu medialnego. Nie ważne, że przy zielonym słońcu będzie inna paleta barw niż znamy, a przy dwóch inny układ światło-cienia. Luzie kupią wszystko. Jak widać nie. Może dlatego seriale typu Expanse cieszą się popularnością, bo w nich ktoś jednak odrobił swoją lekcję.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 26-08-2017 22:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałem wreszcie odcinek 5. Niestety pozostawił pewien niedosyt. Ogólnie podobał mi się. Cersei filmowa to zupełnie inna liga od Cersei książkowej. Bronn jak zawsze b. dobry. Fajny Gendry. Dobry Randyl Tarly i Dickon. Natomiast mam wrażenie, że o ile poprzednie sezony były przegadane i nadmiernie porozciągane. Pozapychane jakimiś zapchajdziurami. To tutaj wszystko leci na skróty.
For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 28-08-2017 13:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałem też odcinek 6, ogólnie mi się podobał, choć znowu było kilka zagięć czasoprzestrzeni. Niektóre sceny mocno naciągane, zwłaszcza te miedzy Sansą i Aryą. Takie nieco sztuczne budowanie napięcia. Bardzo podobał mi się Ogar i jego rozmowy z Tormundem. Sceny finałowe w sumie do przewidzenia, ale wizualnie więcej niż satysfakcjonujące. I pytanie na ile to co się dzieje odbiega od tego co będzie w książce. (W wydanie tomu VI, jeszcze wierzę, ale w wydanie t. VII, już nie) Inne pytanie na ile serial wpłynie na książkę?
For the home of the holy
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 29-08-2017 20:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

6

Najgorszy odcinek sezonu.
Zupełna beznadzieja, a efekty specjalne i Danka ex machina tylko pogorszyły sytuację.

Littlefinger upadł tak nisko, że niżej nie można... Człowiek, który grał w intrygi z największymi mistrzami Westeros, teraz stara się skłócić dwa pionki. Arya i Sansa zachowują się jak małe dziewczynki, którymi nadal są, choć uważają się za takie dorosłe.

Jon z kompanią wybrał się na wycieczkę krajoznawczą po krainach za Murem... Takie ładne widoczki, nieprawdaż? A umarlaki to tylko niegroźny sztafaż. I wcale nie jest tak zimno, skoro nie trzeba otulać głów kapturami!
Gendry został wprowadzony chyba tylko po to, żeby wkurzać widza i robić za kuriera. Już nikt nie pamięta o Robercie Baratheonie, a co dopiero o jego nieudanym bękarcie.
Jak to możliwe, że Snow w pełnym rynsztunku bojowym zdołał się wydostać z lodowatej wody, przeżyć bez zamarznięcia jazdę do Winterfell i jeszcze nie zdradzać żadnych oznak choroby? Magiczne zaklęcie "Targaryen" widać działa. Ratujcie bo go pobiję

A łzawa scena z Danką na statku to już farsa. Język A potem oboje będą żyli długo i szczęśliwie na Żelaznym Tronie. I doczekają się kilkorga małych Targaryątek.

O, umarlaki mają teraz swojego smoka. Co za tandetna scena końcowa odcinka z niebieskim smoczym oczyskiem.

Pozostaje tylko (płonna?) nadzieja, że Cersei Królewska Przystań w następnym odcinku choć trochę zrekompensuje mi beznadzieję tego odcinka. Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 29-08-2017 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

OK. Rozumiem wszystko, z wyjątkiem jednego.

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
O, umarlaki mają teraz swojego smoka. Co za tandetna scena końcowa odcinka z niebieskim smoczym oczyskiem.

A czemu niby ta scena jest tandetna?

Nie martw się wieeeeeeeeeelgachny uśmiechspoiler:według przecieków, Danka umiera w 4 lub 5 odcinku 8 sezonu, a Jon w 6. Niestety Cersei albo w 3 albo w 4wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 29-08-2017 23:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przecieki z 8 sezonu to fake Z przymrużeniem oka Fanfiction. Ja niestety zepsułam sobie prawdziwymi przeciekami z 7 sezonu trzy ostatnie odcinki, więc postaram się unikać kolejnych. Ciężko będzie :| W każdym razie obejrzałam całość, ale poczekam aż i Wy zobaczycie.

Scena ze smokiem bardzo dobra, ale wiadomo to było, nawet bez przecieków. Mimo to nie widzę tam tandety.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 30-08-2017 11:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Przecieki z 8 sezonu to fake Z przymrużeniem oka Fanfiction.

Najpewniej tak, ale chciąłem zrobić Sędziwojce przyjemność utrupienia najbardziej nielubianych przez nią bohaterów. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech A takl poza tym niektóre z nich wyglądają dość prawdopodobnie. Zwłąszcza, ze zakończenie ma być bitter/sweet.

Cytat:
Scena ze smokiem bardzo dobra, ale wiadomo to było, nawet bez przecieków. Mimo to nie widzę tam tandety.

Scena była w sumie do przewidzenia. Właściwie nie zaskakiwała, co widziałem po ludziach, którzy oglądali odcinek w oderwaniu nie tylko od 7 ale i 6 sezonu. Domyślili się co się stanie. Tak więc scena była kompletnie przewidywalna, ale nie wiem czemu tandetna. Bo też tam tej tandety nie widzę.

For the home of the holy
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 30-08-2017 23:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj, te spoilery z 8 sezonu brzmią zbyt pięknie, żeby mogły być prawdziwe. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
To mało prawdopodobne, ale obraziłabym się, gdyby Martin wziął pod uwagę zaproponowane w nich rozwiązania. Z przymrużeniem oka

Co do smoczyska - dla mnie tandetna była właśnie owa przewidywalność i ustawienie kamery na oko smoka - tania i wyświechtana sztuczka kreująca napięcie, łopatologiczny sygnał dla widza: "o, patrzcie, zaraz się ono otworzy i zrobi niebieskie!".
Wolałabym, aby zmiana smoka w nieżywe monstrum została przedstawiona mniej dosadnie, a nawet z wprowadzeniem pewnego elementu zaskoczenia. I bez całej pokazówki wyciągania smoka na łańcuchach - zresztą, czy potrzebne było to wyciąganie zwierzaka? Skoro przemiana w zombie się dokonała, to smok nie powinien sam wypłynąć z wody? hmmmm...

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 98, 99, 100, 101  Następna

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 99 z 101)

Skocz do: