Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 3 z 101)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 99, 100, 101  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5819

Wysłany: 19-04-2011 00:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No (tak wiem, nie zaczyna się od 'no' Język) i obejrzałem pierwszy odcinek. W sumie podobał mi się, choć nie wszystko. Aktorzy w większości dobrze dobrani (jak na razie moi faworyci to mała Arya i Bran). Daenyrys trochę zbyt płaczliwa, Robert za niski, Lannisterowie w sam raz. Akcja nie była jakaś strasznie dynamiczna, ale w sumie nie narzekam. Na razie jest OK. Uśmiech
Zobaczymy jak dalej się to rozwinie. Oczekuję z umiarkowanym optymizmem. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 19-04-2011 13:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jeszcze nie oglądałam, ale jak wszystko pójdzie dobrze, to obejrzę dziś wieczorem Uśmiech Widziałam jak dotąd tylko prolog i jak dotąd w 90% spełnił moje oczekiwania. Trochę nie podobało mi się filmowe Winterfell - wyobrażałam je sobie jako owszem, nieco ascetyczną i surową, ale wygodną, czystą i zadbaną twierdzę. A na filmie jest taka trochę... jakby popadała w ruinę Z przymrużeniem oka

Największe wrażenie, graniczące z opadem szczęki, jak dotąd zrobił na mnie Mur Jestem za Sean Bean jako Eddard Stark - super, Bran i Arya - mistrzostwo kreacji Jestem za Spox

Resztę napiszę jak już obejrzę całość pierwszego odcinka Z przymrużeniem oka

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Wroobel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 20-04-2011 00:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

postacie o połowę za stare, wątki o połowę za płytkie, historia o połowę skrócona. ale sympatyczne i czekam na kolejny odcinek Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 20-04-2011 19:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wroobel napisał(a) (zobacz wpis):
postacie o połowę za stare,

Kto za stary ten za stary. Nie wiem o kim myslisz, więc nic wiecej nie na piszę. Mlode wiklory są w każdym razie za młode. Język

Cytat:
wątki o połowę za płytkie

W sumie masz rację, ale wole poczekac na kolejne odcinki nim wyrażę podobną opinie. Język

Cytat:
historia o połowę skrócona

Tyle że chyba w filmie to jednak nieuniknione. Tym bardziej,że jednak pierwszy tom ksiażki jest dla mnie nieco przegadany.

For the home of the holy
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wysłany: 22-04-2011 22:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No dobra. Obejrzałam Jestem rozwalony
Po pierwsze, zbyt szybko się film skończył Nie Nie I to w TAKIM momencie. Całe szczęście, że znam książkę Spox

Po drugie - bardzo spodobała mi się muzyka.

Kreacja bohaterów - podobają mi się, choć Jaime Lannister, o ile pamiętam z książki, miał długie włosy o złotym odcieniu Z przymrużeniem oka Ten filmowy zaś to jakiś nieco cwaniakowaty dandys Jestem rozwalony Ale spoko, może się przyzwyczaję Z przymrużeniem oka Za to Słodka Cersei - mistrzostwo - szczególnie na uczcie w Winterfell jak patrzy na "wyczyny" Roberta Baratheona Z przymrużeniem oka

Winterfell nadal mi się mało podoba... zbyt prymitywne i zabiedzone jak na mój gust. To przecież jest naprawdę luksusowa twierdza... I ta architektura - te wieżyczki w kształcie dziwnych spodków do mnie nie przemawiają...

No i na koniec - Inni. W książce jawią się jako istoty, od których bije lodowaty chłód jeszcze większy niż ten panujący za Murem... Chociaż z drugiej strony tak naprawdę tych faktycznych Innych sądzę, że nie pokazano, a tylko ożywionych zabitych.

No, ale tyle narzekania Uśmiech Film jest super, trzyma w napięciu i z niecierpliwością czekam na następny odcinek Jestem za

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Mlode wiklory są w każdym razie za młode. Język

Jak dla mnie w sam raz, ale nieco za bardzo podobne do husky Z przymrużeniem oka Mogli już zakombinować ze szczeniakami wilczaków Z przymrużeniem oka

- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 26-04-2011 10:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seriale z założenia się kończą w TAKIM MOMENCIE.
Obejrzałem drugi odcinek. Nie nie będę recenzował każdego, ale w tym wypadku coś napiszę. Zaczynam się nieco obawiać o ten film. Nadal podoba mi się, ale zaczynam się obawiać, czy nie jest zbyt wierną ilustracją książki. To może wydawać się dziwnym zarzutem, ale dobra ekranizacja i wierna ilustracja to nie do końca i nie zawsze to samo. A w drugim odcinku widziałem zbyt wiele ilustracji konkretnych scen książki.
No nic zobaczymy co dalej.

For the home of the holy
Powrót do góry

Kasiopea
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 351

Wysłany: 26-04-2011 14:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałam oba odcinki i bardzo przyjemnie mnie zassało. Czekam na trzeci.
Książki nie znam, ale serial ogląda mi się gładko - nie czuję się obezwładniona mnogością imion i miejsc, nadążam, na mój gust to chyba świadczy dobrze o prowadzeniu narracji (i scenarzystach? -ście?). Komentując Memelową uwagę - nic mi nie zgrzytało, nie czułam, że oglądam ilustrację konkretnych scen z książki, całość była spójna, a wątki się zazębiały - ot, spostrzeżenie osoby, która nie zna pierwowzoru.
Dużo dobrych aktorów i ciekawych twarzy - szczególnie podobają mi się (pomijając Seana Beana, bo to się rozumie samo przez się Uśmiech ) się Bran*, Arya, karzeł i o, dziwo - Targeryanie. Kiedy mi mignęli w pierwszej zajawce, to moją reakcją było "Łomatko, znowu jakieś lolfy", ale zaczęłam oglądać pierwszy odcinek i tu zaskoczenie - do rzeczy są, zwłaszcza ona dla oka przyjemna, a on wyrazisty i dobrze gra. Natomiast, żeby nie było za słodko starsi synowie Neda to dla mnie nieporozumienie, jakieś neptki-wymoczki w typie włoskim, szczególnie bękart jakiś taki bez ikry - gdy tak stał i z otwartą paszczą i brakiem jakiejkolwiek refleksji na obliczu patrzył za odchodzącym Lannisterem - laboga, co za ciapa i sirota. I ten drugi, legalny Stark, niewiele lepszy. Kontrast z młodszym potomstwem jest ogromny.
Za to Khal ciapą nie jest i nieźle jeździ konno, jak na taki kawał chłopa. Śmiech
Wilkorów się nie czepiam, jeno wznoszę modły dziękczynne, że nam tym razem oszczędzono owczarków niemieckich. Huskypodobność im wybaczam, a jeden z nich całkiem mi się wilczakowo jawi - wbrew temu co pisała Zair.
Ogólnie wrażenia na plus, a na wakacje zabieram ze sobą pierwszy tom.

*przepraszam, jeśli przekręcę jakieś imię, ale dopiero się ich uczę.

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wysłany: 26-04-2011 21:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też obejrzałam drugi odcinek i moje odczucia są coraz bardziej pozytywne. Pozwolę sobei odnieść się do wypowiedzi Kas, jako że w sporym stopniu jest zgodna z moim odbiorem (i mym wrodzonym lenistwem) Jestem rozwalony

Kasiopea napisał(a) (zobacz wpis):
Komentując Memelową uwagę - nic mi nie zgrzytało, nie czułam, że oglądam ilustrację konkretnych scen z książki, całość była spójna, a wątki się zazębiały - ot, spostrzeżenie osoby, która nie zna pierwowzoru.

Dokładnie Uśmiech Wierność książce działa na korzyśc filmu, a z drugiej strony - w książce główną formą literackiego przekazu są dialogi - często błyskotliwe i dużo mówiące o bohaterach - dlaczego więc w filmie ich nie oddać wiernie? Jestem za

Dużo dobrych aktorów i ciekawych twarzy - szczególnie podobają mi się (pomijając Seana Beana, bo to się rozumie samo przez się Uśmiech ) się Bran*, Arya, karzeł i o, dziwo - Targeryanie.

Arya jest moją książkową faworytą Uśmiech Podobnie jak Bran i Rickon Uśmiech Targaryenowie - jak dla mnie super - w ostatnim odcinku widac, jak zaczyna się zmieniać Danearys, a to dopiero początek Jestem rozwalony

Robb Stark faktycznie jakis taki bezpłciowy póki co, ale może się jeszcze wykaże, Jon Snow ogólnie spoko, w książce sprawiał podobne wrażenie Z przymrużeniem oka Dopiero później nabiera wigoru i osobowości Z przymrużeniem oka

Za to Khal ciapą nie jest i nieźle jeździ konno, jak na taki kawał chłopa. Śmiech

Jestem zaJestem zaJestem za I ta jego uroda Spox

Wilkorów się nie czepiam, jeno wznoszę modły dziękczynne, że nam tym razem oszczędzono owczarków niemieckich. Huskypodobność im wybaczam, a jeden z nich całkiem mi się wilczakowo jawi - wbrew temu co pisała Zair.

Oj tam czepiasz się Śmiech Jako szczeniaki w pierwszym odcinku były bardziej haszczakowate Z przymrużeniem oka Teraz faktycznie wyglądają na wilczaki albo sarlosy i za to mają u mnie wielki plus Jestem za W ogóle są piękne (ale i tak dla mnie moje teriery najpiękniejsze Śmiech).

No, ale teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejny odcinek Jestem rozwalony

- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 99, 100, 101  Następna

Temat: "Gra o Tron" serial HBO (Strona 3 z 101)

Skocz do: