Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Calkowita konwersja Baldur's Gate ? (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Manveru
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 06-01-2002 15:02    Temat wpisu: Calkowita konwersja Baldur's Gate ? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na wstępie chciałem się przedstawić jako , że jestem nowy na tym forum.

W internecie znany jestem jako Manveru , przynajmniej w kręgach zainteresowanych grami cRPG , szczególnie Baldur's Gate, Icewind Dale , Planescape Torment.

Jestem także jednym z członków społeczności (TeamBG - http://www.teambg.com) zajmującej się edytowaniem tychże gier, nawet na bardzo zaawansowanym poziomie (całkowita zmiana wyglądu, tematyki gry, postaci, etc.....) . W obecnym momencie dysponujemy narzędziami dostatecznie dobrymi aby zastąpić treść starej gry przez nową.

Sam osobiście także tworzę dodatek do BG2 ToB (Throne of Bhaal).

Właściwe moje pytanie : czy ktokolwiek byłby zainteresowany w grze na bazie Engine Baldur's Gate 2 lub we współpracy w możliwym tworzeniu takiej gry w świecie Śrudziemia opartej o engine BG2? .
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 06-01-2002 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Proszę o małe sprostowanie, czy kierujesz to pytanie do tych, którzy w grę już grają? czy także do tych, którzy z grą nie mieli kontaktu ale mają dobre chęci Śmiech?

Jeśli do tych drugich również ,to proszę w miarę możliwości o opis gry .

Te dobre chęci to ja
ma się rozumieć Uśmiech

Chociaż mówią, że takimi się brukuje wiesz co Smutek

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Manveru
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 06-01-2002 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Baldur's Gate jest grą cRPG wyprodukowaną przez BioWare i osadzoną w świecie Forgotten Realms.

-------------------------------------
Forgotten Realms

Świat jest nieco inny niż Śrudziemie Tolkiena ale zasady prawdopodobnie można zostawić w spokoju (ale tutaj nie jestem specjalistą - gra używa 2nd Edition AD&D ) i skupić się tylko na zmianie fabuły , nazw , nazw ras (np. "Hobbits" zamiast "Halflings"), Miesiecy... mapy świata ... etc... .

Bardzo wiele rzeczy jest naturalnie "ściągniętych" z Tolkiena (np. czarodziej Elminster - dokładna kopia Gandalfa)...

Dla tych którzy nie grali w BG2 polecam :

http://bg2.cdprojekt.pl/
lub dobra stronka po Angielsku :
http://www.gamebanshee.com/baldursgateii

Tak jak powiedziałem . obecnie ludzie zgromadzeni na forum TeamBG posiadają wystarczającą wiedzę aby tworzyć nowe gry.

Ja obecnie dysponuję zespołem złożonym z kilku ludzi ...... pracujemy nad dodatkien do BG 2 ToB zatytułowanym Dagor Laurelad (proszę o poprawienie mnie jeżeli tytuł został stworzony nieprawidłowo - "Bitwa w Złotej Dolinie") ..... więcej informacji (po Angielsku) możecie znaleść tutaj :
http://www24.brinkster.com/manveru/

Gra nie jest całkowicie 3D jak mogą zauważyć wszystcy oglądający Screeny, ale jest powszechnie uznawana jako obowiązkowa pozycja graczy cRPG (Jako przeciwieństwo do chałowego Diablo 2, które nie jest RPG w żadnym razie) i posiada potężne możliwości modyfikacji. .....

Gra oferuje potężne możliwości dla tworzenia skomplikowanych "questów" , historii, walk.. oraz skomplikowanych postaci : z bardzo różnymi relacjami między nimi włączając w to antypatię , miłość - zależnie od tego co edytor zaprogramuje w skryptach.

Są też duże możliwości rozwoju postaci z bardzo różnymi charakterystykami.

Jeżeli ktokolwiek nie miał wcześniej kontaktu z tą grą , proszę zajrzyjcie na strony podane wyżej. Tam znajdziecie podstawowe informacje (szczegółowe także) oraz screeny z gry.
Powrót do góry

Drizz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 06-01-2002 15:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O TAK !!! POmysl an zrobienie czegos takiego jest z*****y/Baldur jest chyba najlepsza gra cRPG jaka sie pojawila.I jesli daloby sie zmodyfikowac ja w miare do swiata Middle Eartha to byly by spoko.Coprawda firma Sierra tworzy gra Fellowship OF The RIng ale o niej jest cicho jak makiem zasial.Maneveru jakby cos takiego powstala to abdz nas laskaw powiadomic o tym Z przymrużeniem oka))

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 06-01-2002 15:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomysł jest wspaniały,
ale ja mam kilka zastrzeżeń do BG. Jego fabuła jest LINIOWA. Oczywisie jest kalka(dziesiąc, -set pobocznych qwestów ale zawsze rozwiązuje sie je na jeden lub dwa banalne do odgadnięcia sposoby). Powiesz ale przecież zależnie od rasy, profesji i innych współczynników postacie NPC reagują inaczej, I CO Z TEGO jak i tak droga do celu będzie podobna (moze nie bliźnaczo ale bedzie)
Więc gdyby robić BG w konwencji MIdelearth i w oparci o LOTRA to gra bedzie nudna...

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 06-01-2002 15:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeżeli da sie cos takiego zrobic to ja bardzo prosze!!! Brakuje mi wlasnie dobrego erpega opartego na tworczosci Tolkiena. Moze byc liniowa do bolu, moze miec tandetna grafike: ale na boga! dajcie mi sie wczuc w Gandalfa, Aragorna, Froda!! Niech ta gra bedzie miala klimat a wessam ja za kazdą cenę!! JESTEM ZA! Jestem za Jestem za Jestem za

Ruffikuss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 06-01-2002 15:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomysl oki...jezeli na Baldurze...wchodze...i mam nadzieje ze nie bedzie wstydu. Moze jestem myslacym mieczem ale nie posiadam formalnego wyksztaltowacenia, dlatego napisz o jak pomoc dokladnie chodzi...

Aszu
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 06-01-2002 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomysl genialny, wymagal by wiele pracy ale chetnie wzialbym w czyms takim udzial. Jestem wielkim fanem serii BG i zawsze marzylem aby powstala gra rpg oparta na swiecie Tolkiena choc w polowie tak dobra jak BG2

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Calkowita konwersja Baldur's Gate ? (Strona 1 z 2)

Skocz do: