Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Jaką techniką mógłby być zrealizowany film Silmarillion? (Strona 5 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 08-08-2013 19:02    Temat wpisu: Re: Jaką techniką mógłby być zrealizowany film Silmarillion? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakim cudem nie widziałam aktualizacji tematu? Zdziwienie

Ellena, świetne przykłady, szczególnie rysunki "z piasku" Jestem za

Damroka napisał(a) (zobacz wpis):
Do Silmarillionu pasowałaby ta technika - Stary człowiek i morze, ale nie wyobrażam sobie, ile czasu i pracy trzeba by w to włożyć.

Wspaniałe! Właśnie coś takiego mi się marzy dla Losgar Love, ale nie wiem czy się kiedykolwiek uda Smutek Ponoć dwie osoby robiły to dwa lata:

Link

Ale, ale, muszę wrócić do Mahabharaty w ujęciu "wedyjskiego SciFi", czyli 18 Days Granta Morrisona,

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

o którym to projekcie wspominałam wcześniej:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=106668#106668

Wydawnictwo Graphic India w końcu tchnęło w ten projekt życie Śmiech Wydaje mi się, że nie o taką animację na początku chodziło, nawet trailer w 3D miał IMO więcej klimatu hmmmm... W każdym razie ja sobie to inaczej wyobrażałam, ale i tak warto zerknąć - no i jest to jakieś wyjście na graficzne opowiedzenie Silmarillionu, połaczenie animacji i ruchomych ilustracji. Tylko zmienić/poprawić styl rysunków, nadać im odpowiedniego klimatu (bardziej jak prace z piasku czy animacje do Gry o Tron.

Kilka klipów z projektu - teledysk do Tomorrow's Decided grupy Pentagram, której muzyka znajdzie się na ścieżce dźwiękowej - i animacje z filmu, przegląd z całości wydarzeń:

Link

Znacznie ciekawiej prezentują się animacje stworzone z ruchomych ilustracji & concept artów Mukesha Singha, szkoda, że tak całość nie wygląda - poświęciłabym część ruchomych elementów na rzecz bardziej dopracowanych i klimatycznych rysunków. Przykłady z filmów przedstawiających bohaterów, historię i świat 18 Dni - ruchome ilustracje Mukesha Singha, grafiki tradycyjne i z aktualnej animacji. Dla mnie ciekawsze od samej animacji właściwej (angielskie napisy, trzeba je włączyć na YT):

Link

Link

A skoro jesteśmy w starożytnych Indiach i wspomniano wyżej Ramę, to jeszcze jedna animacja, tym razem niekonwencjonalne spojrzenie na Ramayanę - Sita sings the blues ("Sita śpiewa bluesa") Niny Paley:

l
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://www.sitasingstheblues.com/
http://www.filmweb.pl/film/Sita+%C5%9Bpiewa+bluesa-2008-474349

Film, któryą autorka przekazała światu jako public domain (film można pobrać w wielu formatach, są i polskie napisy). Jest tu kilka rodzajów animacji, zależnie od tego czy film pokazuje fabułę Ramayany, teraźniejszą, dyskusje nt mit vs historia i piosenki. Jeszcze nie obejrzałam całości, ale myślę, że nawet jeśli kogoś nużą piosenki Annette Hanshaw (mnie trochę tak, przyznaję oops, zawstydzenie ), to film jest naprawdę wart uwagi, szczególnie jeśli ktoś kojarzy fabułę Ramajany.

Intro i typ animacji używany w piosenkach (w podkładzie Sita in space Todda Michaelsena Love Koniecznie ustawcie 480p, różnica w dźwięku jest istotna! ):

Link

Cały film: http://www.sitasingstheblues.com/watch.htm

Powyższe animacje łatwiej zrobić, niż malunki ze Starego człowieka i morza, są do tego programy. Mimo to i one zabiorą masę czasu, pewnie akurat tyle, co do wygaśnięcia praw autorskich Silma Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 18-05-2015 12:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aż dziw, że Wiedźmin się tutaj nie pojawił, może dlatego, że ma swój temat w Kucyku. Jak dla mnie studio CD Projet Red już dziś mogłoby robić animowany Silmarillion. Szczególnie najnowszy trailer ma świetną animację. Uprzedzam, walka jest krwawa, ale wystarczy zobaczyć sam początek - jak zwykle, najlepiej w HD by ocenić detale:

Link

Jeszcze momentami postaci ruszają się nieco sztywnie, a animacja wygląda zbyt "sterylnie", szczególnie w starszym klipie (poniżej), ale jakość jest naprawdę rewelacyjna Jestem za Geralt fantastyczny Love

Link

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Temat: Jaką techniką mógłby być zrealizowany film Silmarillion? (Strona 5 z 5)

Skocz do: