Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie podoba mi się, żeby rozsądny hobbit ubierał się w żelastwo, chociaż możliwe, że to się nie zedrze tak prędko jak inne ubrania." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Ciekawość co stanie się dalej w trakcie czytania WP... (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maarit
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 19-12-2010 19:36    Temat wpisu: Ciekawość co stanie się dalej w trakcie czytania WP... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo interseuje mnie to, ilu z Was tak jak dawno temu, młodociana wówczas Maarit Uśmiech podczas czytania WP po raz pierwszy po prostu nie wytrzymało...i zajrzało co stanie się dalej... Śmiech

Bardzo ciekawi mnie które fragmenty sprowokowały Was do zajrzenia kilka rozdziałów "do przodu" Super śmiech w poszukiwaniu informacji co stanie się z bohaterami. Czy może nie byliście aż tak niecierpliwi i czytaliście wszystko "po kolei"? Czy żałowaliście potem tego, że zwyciężyła w Was ciekawość i przekartkowaliście parę rozdziałów albo poznaliście wcześniej zakończenie? Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry

Eruanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 19-12-2010 20:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja po Morii po prostu MUSIAŁAM sprawdzic czy Gandalf na pewno zginął Elfik . Przekartkowałam książkę w poszukiwaniu dialogów z jego udziałem, bo nie wierzyłam, że ktoś taki mógł po prostu "wypaśc z historii" No i oczywiście nie zawiodłam się Elfik Elfik Elfik

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 19-12-2010 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomimo iż zwykle czytam "parę stron do przodu" ( aczasem nawet i streszczenia następnych części serii Język ) i bynajmiej nie odbiera mi to przyjemności z lektury, to postanowiłam sobie, zaczynając WP, że tę pozycję przeczytam jednak "od deski do deski" Super śmiech Choć nie powiem, by nie kusiło Z przymrużeniem oka
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

bonia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 287

Wysłany: 20-12-2010 22:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja miałam ograniczone możliwości "czytania do przodu". WP pierwszy raz czytałam w czasach kiedy każdy egzemplarz był na wagę złota (tak, tak, były takie czasy Uśmiech ) i do każdego tomu była dłuuuuuga kolejka, obojętne czy w bibliotece czy w obiegu wśród znajomych. Tak więc nie było możliwości zajrzenia do kolejnego tomu, a ten, który się miało, trzeba było szybko "przerobić", bo stado sępów wisiało nad głową. Ja miałam szczególnie przechlapane, bo wszyscy wiedzieli, że szybko czytam, więc miałam na każdy tom tylko 48 godzin Smutek

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 21-12-2010 12:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie też zawsze kusiło żeby zobaczyć szybko co będzie dalej, ale wstrzymałam ciekawość i czytałam od deski do deski, bez zerkania na kolejne strony Super śmiech nie ma to jak stopniowanie napięcia Super śmiech
I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Alice Tinuviel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 21-12-2010 17:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie też kusiło aby czytać ''do przodu'' aczkolwiek broniłam się się przed tym Uśmiech Ale tak jak Eruanna nie mogłam się powstrzymać, aby po Morii nie zajrzeć dalej. bo nie mogłam uwierzyć, że Gandalf naprawdę przepadł, nie wiedziałam jak sobie dalej poradzą bez niego ;p A że miałam dwa pierwsze tomy wypożyczone, to po mękach związanych z powstrzymywaniem się od popatrzenia, dowiedziałam się że Gandalf jeszcze się pojawi Język Zawsze jednak staram się wytrzymać do końca i stopniować wiedzę uzyskaną z książki składając ją w kolejne wydarzenia a nie ''raz tu, raz tam'' xD
Jeden by wszystkie zgromadzić i w Ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie
Powrót do góry

bartolini166
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63
Nieobecny(a): Zbubił drogę do Śródziemia.

Wysłany: 27-05-2011 15:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie powiem , żeby mnie nie kusiło , ale udało mi się powstrzymać , z czego jestem bardzo dumny;P Gdybym to zrobił , nie miałbym aż tak dużej radości z czytania.
"Ja, proszę pana, jestem raczej człowiekiem niewiedzy niż wiedzy. Więcej nie umiem, niż umiem. Więcej nie znam, niż znam. Więcej we mnie wątpliwości niż pewności, więcej poszukiwania niż znajdowania..."
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 27-05-2011 21:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eh, ja nigdy nie miałamtej przyjemności, że czytałam ,,Władcę" nie wiedząc co dalej. Podły starszy brat streścił mi wszystko.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Ciekawość co stanie się dalej w trakcie czytania WP... (Strona 1 z 2)

Skocz do: