Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: HoME - wasze książkowe zasoby (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maerlil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 16-11-2010 10:41    Temat wpisu: HoME - wasze książkowe zasoby Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam pytanie czy i ile posiadacie sztuk Historii Śródziemia.
Czy posiadacie polską wersje Księgi Zaginionych Opowieści?
oraz z jakich źródeł zaopatrujecie się w literature anglojęzyczną?
Powrót do góry

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 16-11-2010 12:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam sześć tomów HoME. Jak jeszcze byłam w Polsce to albo zamawiałam z empiku, albo zdarzało się że księgarnie językowe miały jakieś pojedyńcze tomy. A teraz to po prostu zachodzę do księgarni. Inna rzecz, że Borders (taki Empik) się zamknęło, a to było jedyne znane mi miejsce, gdzie HoME leżało na półkach i nie trzeba było zamawiać. Smutek
Polskiej wersji Zaginionych Opowieści nie posiadam Uśmiech

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

klemenko

Wpisy: 370

Wysłany: 16-11-2010 12:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam 11 tomów (nie udało mi się upolować VII). Część zamówiłem w empiku, część przywiozłem z podróży zagranicznych, a część upolowałem na allegro. Polecam zwłaszcza to ostatnie źródło - czasem można kupić książkę za 20 zł.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 16-11-2010 13:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam komplet HoME, włącznie z Indeksem. Gromadziłem je od 1988 roku, w związku z tym mam wydawniczy miszmasz. Pierwsze 5 tomów jeszcze Unwina. Potem HarperCollins i Houghton&Mifflin. KZO po polsku nie mam.
Pierwsze trzy tomy kupiłem w Niemczech (jeszcze było NRD i RFN), gdy byłem na robotach i mam związane z nimi bardzo miłe wspomnienia. Kolejne dwa tomy to Oxford 1991. Potem była przerwa. Tom XII to USA w 2001, a kolejne to, kolejne wyjazdy do Londynu od 2002 roku poczynając. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 16-11-2010 13:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam komplet HOME z okładkami Johna Howe. Udało się nam zakupić wszystkie bardzo tanio w 2003 roku w księgarni w Pradze brawo . Jakoś w 2004/2005 roku dokupiliśmy index z tej samej serii. Zdaje się, że na Amazonie hmmmm... .

Trzytomową Księgę Zaginionych Opowieści w przekładzie Radosława Kota można upolować na Allegro czasami. Ale nie jest najtaniej. Nie Nie Uśmiech Saurona ;D Jeszcze rzadsze jest dwutomowe wydanie Atlantisu: Księga Zaginionych Opowieści i Ostatnie Legendy Śródziemia . To ogólnie ten sam materiał co trzytomowe KZO Amberu tylko w innym tłumaczeniu (Maria Pietrzak-Merta).
Poszukaj również w nieprzetrzebionych antykwariatach. hmmmm...

W literaturę anglojęzyczną warto zaopatrywać się na Amazonie odkąd wysyłkę mają za darmo do Polski. Uśmiech Saurona ;D W księgarniach anglojęzycznych bywają niektóre publikacje. Zajrzyj:
http://tradebooks.pl/index.php?s=wyszukaj&warunek=Tolkien
http://www.massolit.com/front_page/search?search_text=Tolkien

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 16-11-2010 14:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam jeden tom - dziewiąty. Zakupiłam chyba jakoś na wiosnę na Allegro. Generalnie warto śledzić aukcję - bardzo różne pozycje tolkienowskie można tam znaleźć, czasem nawet dość tanio (bo czasem to niestety, bardzo drogo).

A wspominaną na początku pozycję mogę nawet odsprzedać, wedle chęci Śmiech
Powrót do góry

Tahlin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 16-11-2010 23:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jak dotąd posiadam 11 tomów HoME, czekam ciągle na The war of the Jewels. Książki załatwiała mi ciocia w USA z Amazona i mam miszmasz wydawniczy, bo przede wszystkim zależało mi na cenie. Pierwsze pięc tomów w boksie z Ballantine Books, potem trzy kolejne w boksie z Houghton Mirfflin razem z jakąś czwartą cienką książeczką "The end of Third Age", potem 9 i 10 tom z Harper Collins i 12 z Houghton Mifflin, ale w twardej okładce.
Ksiażki przyzły moze z miesiąc temu (prócz pierwszych pięciu)ale dotychczas nie miałam jeszcze okazji ich przeczytać ze względu na brak czasu.

KZO w trzytomowym wydaniu udało mi się skompletować zaskakujaco tanio na Allegro. 1 i 3 tom kupiłam razem z 5 innymi ksiązkami (Encyklopadią Śródziemia, Silmarillionem, Kowalem z Przylesia wielkiego, Przygodami Toma Bombadila - zielony amber oraz z jednym tomem Niedokończonych Opowieści) za 300zł, a potem w wakacje drugi tom KZO udało mi się dokupić za niecałe 40zł z przesyłką. Tak więc, jak się ma szczęście, to można trafić na okazję.

Powrót do góry

klemenko

Wpisy: 370

Wysłany: 17-11-2010 08:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też mam miszmasz: pięciopak Ballantine Books (I-V), czarna seria HarperCollins (VI, VIII, X i XII), białe wydanie Houghton Mifflin (XI) i zielone w twardej oprawie (XI).

A The End of the Third Age to po prostu okrojona wersja tomu IX - początkowo IV tom The History of the Lord of the Rings, później uzupełniona o m.in. Notion Club Papers.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: HoME - wasze książkowe zasoby (Strona 1 z 3)

Skocz do: