Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Celeborn z ...? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 21-09-2012 12:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Leadriga napisał(a) (zobacz wpis):
Syn bratanka to w rzeczy samej potomek brata (konkretnie wnuk) Z przymrużeniem oka.

Tego nie negowałam, bo to że Celeborn jest wnukiem Elma to wiem, zresztą wyraźnie widać na drzewie. Krewny Thingola - jak najbardziej, ale kuzyn? Thingol był bratem dziadka a więc wujem (niektórzy takich wujów określają mianem dziadka - znam takie przypadki). Kuzynem to był Dior a kuzynką Galadriel (dalej nie będę wnikać, bo wyjdzie Moda na sukces).

Cytat:
Jeśli dobrze pamiętam, to Legolas wspomina, ze jest krewnym władcy Lorien w WP, kiedy Drużyna kłóci się o wiązanie oczu.

Cytat:
- Jestem elfem i krewniakiem tutejszego plemienia (...)
cytat by Legoś

Faktycznie Uśmiech

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Meril Turingi
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 95

Wysłany: 21-09-2012 20:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam jeszcze dla Ciebie taki cytat z "Drużyny Pierścienia":

Cytat:
- Witaj, synu Thranduila! Nazbyt rzadko moi krewniacy z północy przybywają tu w odwiedziny!

Wydaje mi się jednak, że chodzi jedynie o przynależność rasową ( Sindarowie ) a nie jakieś pokrewieństwo rodowe. Thranduil podobnie jak Celeborn w jednej z wersji pochodził z Doriath. O jego ojcu Oroferze mamy zaś wzmiankę w "NO", że:

Cytat:

Miał za złe Celebornowi i Galadrieli, że nie pytając nikogo o zdanie, osiedli w Lorien.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 21-09-2012 20:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziękuję Meril, zaspokoiłaś moją ciekawość Uśmiech teraz mogę spać spokojnie
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Meril Turingi
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 95

Wysłany: 31-12-2012 13:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A co do krewniactwa wspomnianego w "Drużynie", Legolas stwierdza po prostu, że jest "krewniakiem tutejszego plemienia". Chodzi więc o przynależność rasową, w końcu zarówno w Mrocznej Puszczy jak i w Lorien mamy potomków Sindarów i Nandorów.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Celeborn z ...? (Strona 2 z 2)

Skocz do: