Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Co byście napisali w liście do Mistrza (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
findulas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 02-11-2010 21:51    Temat wpisu: Co byście napisali w liście do Mistrza Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

(To mój 1-szy temat więc jak coś jest nie tak, to z góry przepraszam)
Więc tak: gdybyście mieli napisać list do J.R.R Tolkiena, to co byście w nim napisali ? Jeśli chodzi o mnie to chyba bym w takim liście nie potrafiła się wysłowićUśmiech

— John Ronald Reuel Tolkien
Dzieci Hurina
Powrót do góry

bartolini166
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63
Nieobecny(a): Zbubił drogę do Śródziemia.

Wysłany: 04-11-2011 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byłbym ogromnie uradowany mając taką możliwość. Na pewno podziękowałbym za to, że dzięki Niemu mogłem przeczytać tak wspaniałe książki, które na pewno coś we mnie zmieniły. Poza tym zapytałbym, skąd czerpał inspirację do napisania swoich dzieł. Poza tym poprosiłbym o wytłumaczenie tych momentów z książek, których nie rozumiem. Jestem również bardzo ciekaw, czy Mistrzowi spodobałby się film.
"Ja, proszę pana, jestem raczej człowiekiem niewiedzy niż wiedzy. Więcej nie umiem, niż umiem. Więcej nie znam, niż znam. Więcej we mnie wątpliwości niż pewności, więcej poszukiwania niż znajdowania..."
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 05-11-2011 18:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Och, ja na pewno przez pół listu (a listy w moim wydaniu są, jakby to rzec, troszkę długie... Troszeczkę. Na kilkanaście stron) wychwalałabym jego geniusz pod niebiosa, z licznym użyciem przymiotnika 'wonderful' Śmiech Natomiast przez drugie zapewne przemaglowałabym niezmiernie istotne sprawy dotyczące I ery, czyli mój (znaczy się Nolofinwego Śmiech ) pojedynek z Morgothem i co do niego doprowadziło, potem kwestia, czy śmierć Finroda była dla Beleriandu bardziej opłacana (w końcu uratował Berena, bez którego E i E nie popłynęliby do Amanu po posiłki) czy nieopłacalna (w końcu gdyby nie zginął, to może Nargothrond wziąłby większy udział w Nirnaeth Arnoediad) albowiem ta kwestia staje się kością niezgody między mną a Finrodem, tj jego reinkarnacją. Potem jeszcze trochę pozachwycałabym się nad geniuszem jego profesorskości. Btw, na pewnym innym forum mam taki bardzo zabawny podpis: Super śmiech
Cytat:
Mówisz do człowieka, którego największą życiową tragedią jest rozminięcie się z Profesorem Tolkienem o niemal ćwierć wieku.
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 05-11-2011 21:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym się na pewno spytała, jak mu się podobają oryginalne muzyczne aranżacje jego wierszy Z przymrużeniem oka Na przykład takiego jednego, podobnież pierwotnie adresowanego do Edith ("The Cottage of Lost Play" z KZO):

Link

Z przymrużeniem oka Język Jestem rozwalony

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Beleneth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 26-01-2012 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym się na początek przedstawił lecz nie za obszernie gdyż nie chciał bym zamęczyć mistrza swoją biografią hehe skromną jak zapewne się domyślacie. Potem pochwalił bym jego wszystkie dzieła opisując moja przygodę, która skłoniła mnie do sięgnięcia po twórczość ową. Następnie opisał bym moją refleksję na temat tego co wprowadził w moje życie, a wprowadził bardzo wiele, pomógł mi dojrzeć. I nie omieszkał bym zapewne dodać w załączniku jedno ze swoim opowiadań dla krytyki choć nie wiem też czy bym z tego nie zrezygnował. Hm, przeciętny "pisarz" amator ze wsi wysyła opowiadanie do Pisarza światowej klasy? Śmieszne Śmiech
Powrót do góry

bellator
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 30-03-2012 23:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na początku proszę o wybaczenie iż odpisuje na wątki już dawno poruszane.....

Gdybym mogł napisać list od Mistrza i oczywiscie gdyby Mistrz zechciał go przeczytać i na niego odpisać... wychwalał bym pod niebogłosy jego talent i cały świat związany z jego wspaniała twroczoscią. Ośmielał bym się prosić o napisanie wiekszej ilości ksiażek w którzych by były rozwinete różne wątki. prosił bym o wstawianie sie by zeakrinizować wszystkie Ksiażki Mistrza... i najważniesze podziekował bym Mistrzowi za to iż to dzieki , głównie jego Ksiażką w dolinach mego serca powstało marzenie o nazwie....żyć jak rycerz... choć tak godnego miana jak rycerza nigdy godny nie będę.... jednak w wieku 18 lat spełniłem swe marzenie i trafiłem do Bractwa Rycerskiego ..... do dziś twórczość mistrza uskrzydla mnie w Boju za co mu serdecznie dziekuje... Mistrzu pamietaj.... zawsze bedziesz żył w sercu moim..... rozświetlał jego doliny tak jak i inne postacie .........

Wyjdzcie ze mna bracia wszyscy w pole , zamiast śmierci walkę wolę Uśmiech
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 31-03-2012 11:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdybym tylko miała taką możliwość, napisałabym pewnie dłuuugaśny list, wyrażając swój głęboki zachwyt dla pełni i piękna stworzonego przez niego świata Miłość, Zakochanie , a także zapewne kilku moich ulubionych postaci. Ale nie omieszkałabym też pewnie spytać o parę niewyjaśnionych rzeczy Język . Takich jak Śmiech :
- Gdzie są entowe żony?
- Czy ten Feanor miał być w końcu dobry czy zły Złośliwy uśmiech
- Czy mógłby dokonczyć Lay of Leithian Love
- Czy mógłby napisać coś więcej o codziennym życiu poszczególnych ras (hobbitów, elfów, entów).

Nie są to jakieś najważniejsze pytania, tylko parę spośród jakiegoś miliona pytań, jakie mam, które teraz przyszły mi do głowy Elfik .

Pogratulowałabym też, że jest autorem jedynych książek fantasy, które lubię, ( i uwielbiam i są moimi ulubionymi Jestem za ). Bo reszty fantasy nie lubię Skrzywienie właśnie przez Mistrza, i zawsze jak czytam o jakichś elfach ze skrzydełkami czy smokach czy innych Harrych Potterach to... Skrzywienie . No zdecydowanie bardzo nie lubię fantasy, wszystko przez to że nic nie może się równać ze Śródziemiem i Valinorem Uśmiech .
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 21-10-2012 13:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja to bym zrobiła tak:

1. Tak jak Niofo, przez pół listu opiewałabym jego geniusz. chwała wam, chylę czoła, dzięki

2. Zadałabym mu kilka nurtujących mnie pytań na temat jego twórczości.

3. Poprosiłabym go o wieeeelki autograf, który następnie bym oprawiła sobie w ramkę i powiesiła na ścianie.

4. Przeprosiłabym za ewentualne błędy językowe, tłumacząc, że sprawdzałam cały list z 50 razy i mogło coś mi umknąć. Język

5. Oddałabym końcowe pokłony. Uśmiech Saurona ;D

6. I na samym końcu Peesik z prośbą, by nieco pohamował swojego synka.

I chyba tyle.

Ostatnio zmieniony przez Nindë dnia 21-10-2012 14:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Co byście napisali w liście do Mistrza (Strona 1 z 2)

Skocz do: