Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Propozycja jakiejś zmiany (Strona 6 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dag O'Berth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 267

Wysłany: 29-11-2010 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dag O'Berth napisał(a) (zobacz wpis):
i deklaruję, że nie napiszę nic dalej dopóki nie przeczytam wszystkich wpisów w dziale Dzieci Hurina i NO i nie ocenię surowym komentarzem z BMT wszystkich fanfików o Rohanie. Idę po wino

Doprowadzone do końca dokonane dzieło
Z dzieł zdziałanych zadziornie
nie pierwsze nie ostatnie ninie

Teraz wpisy dot. Silmarillionu i fanfiki gondorskie. Odnośnie propozycji jakiejś zmiany to ilość przechodzi w jakość bardzo bardzo bardzo powoli. Forum nie ma jeszcze dekady Uśmiech Saurona ;D . Dajcie się duchowi czasu rzetelnie wyśpiewać do końca. "Dał nam przykład J R Tolkien jak malować drzewa mamy".

Ufundowała Forum fanowska fortuna
Rozłożyście, radośnie na rozstajach rośnie
Pobudza je ptactwo porannych pieśni pieniem
wieczorami wokół wiewiórki wywijają

Celebrían

Wpisy: 298

Wysłany: 29-11-2010 00:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No właśnie ja jestem jedną z tych osób, co weszły, przeczytały i tyle. Owszem mam galerię na dA, prowadzę bloga, ale to wszystko jest tylko okazjonalnie okołotolkienowskie, więc nie widzę powodu dla którego miałabym to podawać. Zresztą myślę, że na dA nietrudno mnie znaleźć, mam nawet kilka osób z Forum w watchach. Uśmiech
Prawdą jest też, że nie mam ostatnio czasu. Więc też żadne rysunki czy tolkienowskie czy nie, nie powstają. Skrzywienie

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 29-11-2010 00:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgadza sie, forum potrzebuje czasu i ludzi zainteresowanych, a jak czasu nie mają, to nie piszą.

Miriel, a kto powiedział, że artów mamy szukać na forum, jak szybciej można w wyszukiwarce? Mi by się nie chciało tak bawić. Jaki to ma związek? Napisałam tu, bo uznałaś, że brak wpisów wątku obok = brak zainteresowania forum. I tak, i nie. Strony tolkienowskie w temacie/wpisie to zawężenie tematyki. Poza tym do zbioru opcji z wcześniejszego wpisu dodaj jeszcze "krępuję się, podam coś kiedyś, jak się z tym oswoję". Daj ludziom czas. Bywa, że prosimy o pomoc (na forum, w liście), a ludzie odpisują po dłuuuugim czasie, a tutaj to przecie nie prośba o pomoc, tylko lansiarski topic Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 29-11-2010 00:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Miriel, a kto powiedział, że artów mamy szukać na forum, jak szybciej można w wyszukiwarce? Mi by się nie chciało tak bawić. Jaki to ma związek?

No pewnie, Sirrielle, ale Ty piszesz nie na temat. Nie chodzi
o szukanie artów przecież, zajrzyj do pierwszych postów i przypomnij
sobie, o co chodziło. O społeczność.
Może mnie nie obchodzą prace twórcze obcych ludzi?, może mnie obchodzą tylko prace, arty i fanfiki Forumowiczów, bo w jakiś pokrętny sposób czuję się mimo wszystko częścią tej grupy?

Może mogłabym wpisywać nick każdego w google razem ze słowem Deviant i szukać, czy może aby ma galerię, pewnie, dla chcącego nic trudnego. Mogę tak zrobić, zrobię sobie na kompie prywatną zakładkę z linkami do galerii. I tylko ja będę z niej korzystać, pewnie, a co. Złośliwy uśmiech
Ale nie o to mi chodziło na samym początku tego tematu. Ratujcie bo go pobiję
Chodziło mi o coś, co może posłużyć nie tylko mnie.

Ale ja nikogo do niczego nie zmuszam, ja się tylko przyglądam sytuacji Jestem rozwalony

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 29-11-2010 00:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sama napisałaś o swoim temacie i braku zainteresowania nim jako znaku, że nie warto jednak robić zmian, a potem podałaś przykład wyszukiwania galerii, stąd moja odpowiedź. I nadal podtrzymuję tezę, że kto szuka, ten znajdzie, a Twój temat nawet z odzewem prędzej czy później poleci w dół, a wtedy nikt, kto nie potrafi szukać go nie przeczyta. Tylko osoby - raz jeszcze - szukające uruchomią wyszukiwarkę na forum albo w sieci i trafią. Ale - możemy go przykleić, by nie spadł w dół. Tylko fajnie by było w nim więcej niż 2 wpisy. To dobry pomysł, więc dajmy mu więcej czasu. I chęci. Gdyby osoby, które podają linki gdzie indziej podały je w Twoim temacie powstałyby nasze małe forumowe "żółte strony".

Odnośnie drugiej idei - że ktoś szuka prac ludzi znajomych, a nie prac w ogóle. To niech zajrzy do GAFu, na początek. A jeśli szuka znajomych, to ich zna, a zatem klikniecie w link w podpisie/profilu załatwia sprawę. Wiem co masz na myśli, wiem też, że ludzie nie czytają i nie klikają - nieraz ktoś mnie pytał o link do strony kiedy mój post powyżej jego wpisu ten link zawierał w podpisie. Tak też bywa Z przymrużeniem oka Ale pomysł na rozruszanie forum to było coś więcej - prywatne podstrony, dzięki którym możemy poznać siebie nawzajem i podzielić się pasjami nie tylko tolkienowskimi. Coś, w co można trafić z profilu danej osoby czy z tagów portalu. Coś więcej, niż temat z linkami, niż forum. Społeczność, web 2.0 i inne szumne hasła.

A czy jest zainteresowanie zmianami? Może warto by wypowiedzieli się i ci, którzy tych zmian nie widzą, nie chcą, nie potrzebują, bo zainteresowanie samym tematem jest - 2021 wyświetleń, tylko mało dyskutujących. Zakładam, że to nie boty ani nie dyskutanci otworzyli temat 2000 razy. Ale może czytający, choć ciekawi zmian nie mają tu nic do dodania, a zatem nie piszą.

Może w takim razie warto zrobić ankietę?

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 29-11-2010 01:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że nie ma co wracać do tematu, czy zmiany są potrzebne itp. ,bo już ci, co chcieli, to się pewnie wypowiedzieli, i nie o to raczej chodzi, tylko o to, kiedy elfy będzie miał czas i siły. A elfy powiedział we wpisie 23.albo 32. że to będzie praca, jak w kopalni, więc tu raczej jest problem. I to jest raczej kwestia, kiedy elfy się za to zabierze i czy w ogóle.
(chyba, że w ankiecie wyjdzie, że nikt nic nie chce, to wtedy to zaoszczędzi elfy wiele ciężkiej pracy).

Cytat:
Gdyby osoby, które podają linki gdzie indziej podały je w Twoim temacie powstałyby nasze małe forumowe "żółte strony".

O to mi właśnie chodzi. Jakby przychodził ktoś nowy na Forum, to też już by nie musiał przeszukiwać Forum, GAFu i googli.

Chyba, że za wartość uznamy, że jak się ktoś nie narobi, to nie zasłużył: czyt.: nic ci nie podamy na tacy, znajdź se sam.

Powrót do góry

Aragorn7

Wpisy: 585

Wysłany: 10-02-2012 07:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam @All
Jako, że jestem tu nowy , a jak pisze @M.L.
M.L. napisał(a):
My tu złośliwe bestie o trudnym charakterze jesteśmy. Uśmiech
http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=96676 , to muszę się dostosować hmmmm... Złośliwy uśmiech zgodnie ze starą maksyma hobbicką - "jeśli wlazłeś między wrony, musisz krakać jak i one" Śmiech

A i ten temat przy okazji się nieco przewietrzy.

Otóż na etapie rejestracji dostajemy do zaakceptowanie regulamin, w którym stoi takie coś:
Cytat:
Za chwilę się zarejestrujesz, wybierzesz swoją nazwę/ksywę/przydomek oraz hasło i zaczniesz pisać na forum ale nim to nastąpi musisz poznać 10 zasad, których przestrzeganie pozwala na spokojne (w miarę Z przymrużeniem oka i zgodne funkcjonowanie pokaźnej grupy osób piszących na forum.

Kodeks Postępowania Forumowicza (KPF)

I wsio byłoby w porządku, gdyby nie fakt, ze aktywacja konta nie następuje od razu i automatycznie, lecz ponoć po jakimś czasie. ( z uwagi na złośliwe trolle, neowe dzieci , spamerskie orki itp. )
Nie muszę dodawać, ze nie mając aktywnego konta kontakt z adminem na PW jest żaden, więc nie można nawet się spytać - " aa oo ccco chodzi?"

Uważam, ze powinno być o tym wzmianka w regulaminie - szanujmy tych, którzy zdecydowali się przyłączyć do forum. Z przymrużeniem oka

pozdrówka i Arda4ever
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Temat: Propozycja jakiejś zmiany (Strona 6 z 6)

Skocz do: