Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Hobbit - jakie wydanie? (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 10-03-2013 22:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares napisał(a) (zobacz wpis):
Ciężko będzie takowe znaleźć aby pasowało (Hobbita w tłumaczeniu Skibniewskiej wydaje Iskry a Władcę Pierścieni - Muza) hmmmm... ciężko raczej będzie dopasować te książki.

Może coś takiego:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Wydanie było dostępne jakiś czas temu w pudełku. Obecnie jedynie z drugiej ręki jako całość. Ten Hobbit z Iskier jest raczej dostępny mimo innych ich wydań obecnie.
Władca Pierścieni pojawia się co jakiś czas na allegro, więc tam można znaleźć to białe wydanie.

A może lepiej wybrać Hobbita z Amberu w tłumaczeniu Pauliny Braiter? Polecam zerknąć do tematu: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=72

Też myślałam właśnie nad tym połączeniem, ale chciałam się dowiedzieć czy istnieje jakaś inna kombinacja. Właśnie "Hobbita" P. Braiter mam jak i wszystkie książki Tolkiena z Amberu oprócz KZO. No i teraz chcę się zaopatrzeć w tłumaczenia Skibniewskiej, a że ja tak dbam o to żeby wyglądało to musi pasować Jestem za (nie do Amberu, bo to mi już leży Jestem rozwalony ).
Powrót do góry

Abe
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 24-01-2015 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie, nie wiem w którym temacie powinienem zadać to pytanie a ten wydał mi się najodpowiedniejszy. Więc, czy ktoś z Was posiada wydanie Hobbita z Ambera z 2012 roku, wydanie XVI ? Znalazłem w swoim egzemplarzu wiele błędów drukarskich/redaktorskich. Czy ktoś też tak ma oprócz mnie? Takich błędów jest więcej ...w sumie nie wiem ile, bo nie doczytałem jeszcze do końca tego wydania ... Szkoda, taka ładne edycja

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Powrót do góry

lolemiusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 24-01-2015 17:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam XIX wydanie z 2013 roku w twardej okladce z Gandalfem i mam podobne bledy jak kolega wyzej,niestety.
Powrót do góry

Riddick
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 49

Wysłany: 24-01-2015 17:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydanie XXV z 2014 roku (to z Gandalfem z filmu w twardej oprawie) ma te same błędy.
Powrót do góry

Abe
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 25-01-2015 11:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to szkoda, wychodzi na to, że Amber powiela w kółko te same błędy - nikt im tego nie zgłosił? Ja napisałem emaila, zobaczymy co odpowiedzą Ble Ble ;D
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 08-03-2015 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

lolemiusz napisał(a) (zobacz wpis):

3.Tego wydania nie radzę kupować-mało ilustracji,a że to wydanie kieszonkowe,druk mały i w ogóle jakość słaba,poza tym strasznie niewygodnie się czyta Śmiech

Oj nie zgodziłbym się z tym ;D Posiadam zarówno Hobbita jak i Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa w wersji kieszonkowej. Tekst drukowany jak i zdjęcia są dobrej jakości. Jedynie co odróżnia je od innych wydań to rozmiar, no ale to chyba w tej kwestii logiczne Super śmiech Możliwe, że chodzi Ci o nowe wydania kieszonkowe z poprzedniego roku. Będąc w księgarni zauważyłem, że te nowsze mają czarno białe obrazki (minimalnie gorsze), zaś te wcześniejsze (ja mam z 2011) mają starannie wydrukowane.
Dla porównania.
1. Wersja z 2011 roku, zdjęcie wykonane aparatem komórkowym Jestem rozwalony

2. Wersja z 2014 roku (również ten sam aparat Spox )

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 05-06-2015 10:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj na aukcji zostało sprzedane 1-sze wydanie Hobbita z 1937 roku za cenę dwukrotnie wyższą niż zakładano - 137 tyś. funtów. Uśmiech

Cytat:
Egzemplarz pierwszego wydania "Hobbita" J.R.R. Tolkiena w 1937 roku, z dedykacją autora, został sprzedany w czwartek na aukcji w Londynie za 137 tys. funtów. To cena niemal dwukrotnie wyższa niż oczekiwano.

Książka, którą wystawiono na aukcję, została podarowana przez autora jednej z jego studentek na uniwersytecie w Leeds w latach 20., Katherine ("Kitty") Killbride. Tolkien opatrzył książkę odręczną dedykacją i czterema wersami w języku elfickim, który sam stworzył.

Źródło:
http://kultura.newsweek.pl/-hobbit-z-1937-roku-wart-137-tys-funtow,arty kuly,364406,1.html

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Hobbit - jakie wydanie? (Strona 4 z 4)

Skocz do: