Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Hobbit - jakie wydanie? (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 29-01-2013 14:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hobbit z objaśnieniami jest formatu takiego jak amberowski Władca Pierścieni w twardej oprawie z ilustracjami pana Howe. Oprawa jest twarda i solidna, matowa za wyjątkiem koła z kolorowym obrazkiem Smauga, który jest lakierowany. Papier, no mógłby być lepszy, a jest taki żółtawy (kremowy) za wyjątkiem wstawki z kolorowymi ilustracjami wykonanymi przez Tolkiena do Hobbita. Ta jest na białym papierze. Ale są tam też takie smaczki jak kolorowe zdjęcie pocztówki z protoplastą Gandalfa . Książka jest też znacznie grubsza niż standardowy Hobbit. Poszerzają ją świetny wstęp pióra pana Douglasa Andersona i mnóstwo przypisów tegoż autora. Są też dwa dodatki: Wyprawa do Ereboru (inna wersja niż ta z Niedokończonych opowieści i obfita bibliografia). Jest też mnóstwo czarnobiałych ilustracji z różnych wydań Hobbita ( japońskiego, węgierskiego, szwedzkiego itp) a także autrostwa samego Tolkiena. Tłumaczenie pana Polkowskiego dobrze się czyta, ale oceniam je jako cięższe niż Skibiniewskiej. Wersja pani Skibiniewskiej jest jakby bardziej dla dzieci. Pan Polkowski też inaczej przetłumaczył wiersze. Nie wiem jak innym ale mnie się ta wersja podoba. Z resztą ja to wydanie Hobbita kupiłem bardziej dla przypisów i pozostałych dodatków niż dla samego tekstu. Tak więc jeszcze raz polecam. Obojętnie czy masz czy nie już jakieś wydanie Hobbita.
A tu masz link do fragmentu tłumaczenia zamieszcznego na tym forum:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1152
p.s.: Książka sprawuje się świetnie. Śmiech
Powrót do góry

lolemiusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 29-01-2013 14:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to już wiem,że to wydanie także muszę mieć ^^ Czyli w najbliższym czasie zakupie aż 3 Hobbity(plus WP z Amberu,tylko skąd ja na to kasę wezme?).Dziękuje Ci erui Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Mokija
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 29-01-2013 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziś w empiku przeglądałam wydanie o którym pisze Erui. Fakt jest mnóstwo przypisów i są nawet obrazki i zdjęcia z dzieciństwa,ogólnie życia Tolkiena. Swietnie się prezentuje,okładka i tp. Love Robi wrażenie. Super śmiech Jednak ja już zdecydowałam się na to wydanie pod numerem 1 z tłumaczeniem P.Braiter.
PS.To pod numerem 5 miałaby cudną okładkę gdyby nie to że jest miękka, ten napis o przeboju kinowym mnie tez strasznie razi. wściekły Co do mapek to są strasznie nieczytelne. hmmmm... hmmmm...

Thirdiwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42
Nieobecny(a): "Czekam na dopełnienie sie dni"

Wysłany: 02-02-2013 18:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja mam wydanie Amber w przekładzie P.Braiter i z ilustracjami A. Lee, tyle, że jest to wersja kieszonkowa. Hobbita nigdy za wiele, więc kiedy tylko wpadnie mi w łapki jakieś ładne wydanie, to z pewnością je zakupie. Elfik (jak ja kocham ta emotke... Love )
http://namiestnik-faraeofanfiction.blogspot.com/
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 09-02-2013 16:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teraz, przy okazji filmu, łatwo znaleźć wszystkie (albo przynajmniej większość) książek Tolkiena. Niestety bardzo dużo z nich posiada okładki z filmu, a (przynajmniej dla mnie) jest to wkurzające. wściekły

Jakoś tak... w listopadzie kupiłam sobie "Hobbita", w takim oto wydaniu.

Okładka cudna (twarda), kartki miłe w dotyku, litery dobrze się czyta... Ogólnie bardzo mi się podoba. Love (z tłumaczeniem pani Skibniewskiej- wydawnictwo "ISKRY")
Teraz zastanawiam się nad dokupieniem książki w tłumaczeniu P.Braiter. hmmmm...

Podoba mi się też Hobbit z objaśnieniami, ale niestety nie wiem czy moje oszczędności wytrzymają te wszystkie plany Skrzywienie

lolemiusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 16-02-2013 22:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak,nareszcie kupiłem! W tłumaczeniu Braiter,wydanie twardookładkowe z Gandalfem,rok 2013 Śmiech A dlaczego to wydanie? Bo grzbietowo napisy są identyczne jak te z nowego wydania Władcy Amberu Śmiech Mogę zrobić parę fotek jeśliby ktoś chciał Śmiech
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 10-03-2013 20:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trochę odkopię temat, ale nie ma sensu zakładać nowego...
Planuję kupić tłumaczenie "Hobbita" M. Skibniewskiej tylko nie wiem jakie wydanie. Chcę, aby przy okazji pasowało do WP też w tłumaczeniu Skibniewskiej, ale też nie wiem jakie kupić. No i teraz wy, którzy znacie się na wszystkich wydaniach mi (chyba) pomożecie Elfik Fajnie by było, żeby było to jakieś ogólnodostępne Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 10-03-2013 21:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciężko będzie takowe znaleźć aby pasowało (Hobbita w tłumaczeniu Skibniewskiej wydaje Iskry a Władcę Pierścieni - Muza) hmmmm... ciężko raczej będzie dopasować te książki.

Może coś takiego:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Wydanie było dostępne jakiś czas temu w pudełku. Obecnie jedynie z drugiej ręki jako całość. Ten Hobbit z Iskier jest raczej dostępny mimo innych ich wydań obecnie.
Władca Pierścieni pojawia się co jakiś czas na allegro, więc tam można znaleźć to białe wydanie.

A może lepiej wybrać Hobbita z Amberu w tłumaczeniu Pauliny Braiter? Polecam zerknąć do tematu: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=72

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Hobbit - jakie wydanie? (Strona 3 z 4)

Skocz do: