Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Śródziemie RPG? (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 11-03-2002 11:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do "Wladcy Pierscieni" to mam ta gre nawet w szafie Uśmiech
Prosta mechanika. Luzne zasady. Podrecznik z zasadami ma z 50
stron.. ogolnie ten system mozna polecic poczatkujacym. Reszta
lepiej niech sie nie dotyka Śmiech

Feanor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 58

Wysłany: 23-03-2002 16:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mowicie tutaj o WP RPG czy o MERPG? W sumie WP RPG jest to gra planszowa z elementami RPG. Ale zarowno jeden jak i drugi system jest zalecany raczej dla poczatkujacych graczy.

glorfindel nie wydaje mi sie zeby robili RPG na podstawie ksiazki bo to conajmniej jest bez sensu. Oczywiscie nowy RPG bedzie rozgrywany w swiecie CALEGO srodziemia.
Powrót do góry

Edain
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 02-08-2002 21:22    Temat wpisu: Kupno MERP-a Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam!

Jesli ktokolwiek ma problem polecam zajrzenie na www.allegro.pl, tam zawsze ciekawe oferty dotyczace Merpa. sam tam go nabylem,wiec to sposob sprawdzony Uśmiech Saurona ;D . Czasem zdarza sie, iz Merp po polsku + stwory Sodziemia + przewodnik po Srodziemiu + dodatek o palantirach kosztuja zaledwie 120-130 zl !!!. Naprawde warto!

pozdrawiam

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 25-09-2002 09:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pozwolę sobie nie zgodzić z moim przedmówcą. Ja grałem kilkadziesiąt razy w MERP, a prowadziłem kilkaset.
Inkanus napisał(a):
MERP:
Mechanika - raczej kiepska:
- zbyt usztywnione reguly, trudne w modyfikacji
- mala mozliwosc profilowania bohatera do swoich potrzeb
- dziwaczna magia (animizm?)
- wszelkie proby rozegrania wiekszej walki prowadza do ciezkiej frustracji

Uważam że jest to najlepszy system jaki widziałem (a trochę widziałem i grałem). Zasady wbrew pozorom modyfikuje się łatwo, są one łatwe do przyswojenia i użytku nawet dla początkujących graczy. Prostszej magii nie widziałem. Jedyny problem wynikł podczas prób trafień selektywnych podczas walki. Poważnym minusem jest zrzucenie całego ciężaru prowadzenia na MG, co widać właśnie podczas większej potyczki. Jest to jedyny punkt w którym się zgodzę. Lecz przy odrobinie wprawy i zorganizowania, walka przebiega jak po maśle. Poza tym Rpg nie opiera się jedynie na walce. Podsumowując: MG ma masę roboty, ale dla graczy to sama przyjemność

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Drizz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 29-09-2002 08:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja gralem w MERPa i nie powiem zeby byl sztywny czy cos.Gra sie swietnie szczegolnie jesli jest to twoj pierwszy kontakt z RPG.

P.S Jakby co to ja mam jeszcze MERPa i w tej chwili usiluje go sprzedac wiec jak ktos jest zainteresowany to prosze o kontakt Drizz@skrzynka.pl

Andre
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 48

Wysłany: 13-10-2002 23:55    Temat wpisu: System autorski Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam wszystkich zainteresowanych Śródziemiem i RPG! Osobiście nie odpowiada mi mechanika MERP. Operuje zbyt dużą ilością tabelek w czasie gry, zbyt dużymi liczbami i sposób określania czegokolwiek jest niepotrzebnie uciążliwy (rzut k100, jeśli wypadnie 1-5, kolejny i odejmujemy, jeśli 96-100, kolejny i dodajemy, sumujemy to z cechą (premią) oraz modyfikatorami - i szukamy wyniku w odpowiedniej tabelce. I tak ze wszystkim- a w alce wszystko się jeszcze bardziej komplikuje! Dla mnie to zupełnie nie grywalny system. Ale mam dobrą (jak sądzę) wiadomość. Stworzyłem mechanikę dla świata Śródziemia. Przechodzi ona obecnie fazę beta-testów i chciałbym zasięgnąć o niej opinii możliwie największej liczby osób. Z radością przyjmę propozycję współpracy nad jej udoskonalaniem. Najnowsza wersja znajduje się w tym temacie. Zawarte tam dane to prawie kompletny system. Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze opisów ras i kultur oraz może cen ekwipunku z oryginalnego podręcznika MERP. Mogę je dostarczyć, jeśli będzie taka potrzeba.
Tworząc ją wzorowałem się znacząco na Pendragonie (Karta Bohatera jest b. podobna). Teraz chciałbym jeszcze wprowadzić zasadę uproszczonego określania poziomów umiejętności (tak jak jest zajmuje sporo czasu przy tworzeniu, choć jest dokładne). Czekam na uwagi - umieszczajcie je w temacie "RPG Śródziemie Nowa Edycja"
Powrót do góry

Cirdan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 27-11-2002 21:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba, w którymś momencie ktoś zamieszał.
Z jednej strony jest MERP wydany przez nieistniejące już I.C.E.
Z drugiej planszowa gra Władca Pierścieni (moim zdaniem denna - jej miejse na szafie)
Z trzeciej, to o czym była mowa na początku i co mnie interesuje: jakiś nowy RPG wydany przez firmy związane z robieniem pieniędzy na filmie. Czy ktoś coś wie na ten temat?

dinfean
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 13-10-2005 14:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli jeszcze ktoś odwiedza te tpoic to dodam swoje trzy grosze
co do merp'a ja korzystam z wersji oryginalnej (ang.) i jest to uproszczona wersja systemu rolemaster firmy I.C.E., wiec jeśli ktoś poszukuje bardziej szczegółowych zasad to poszukać na internecie
co do świata to nie jest on sztywny, ja prowadze przygody rozgrywające sie w pierwszej erze!
po wprowadzeniu kilku zmian (bardzo prostych) system ten jest całkiem przyjemny (m.in. nie istnieją u mnie pkt.dośw. tylko ja uznaje czy gracz może sobie podnieść rangę w danej umiejętności czy nie, co owocuje także tym, że trzeba uzyskać odp. dużo rang żeby awansować na poziom)
jedyne zastrzeżenia to:
duuuużo roboty na głowie MG (ale od tego sąUśmiechUśmiechUśmiech)
magia "trąci" D&D (ja nie wyobrażam sobie Gandalfa szastającego ognistymi strzałami na prawo i lewo)
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Śródziemie RPG? (Strona 2 z 3)

Skocz do: