Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Lord of the Rings: War in the North - nareszcie RPG! (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haradrim
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 21-04-2010 18:54    Temat wpisu: Lord of the Rings: War in the North - nareszcie RPG! Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aż dziwne, że nikt nie napisał, że oto powstaje nowa gra w tolkienowskim Uniwersum! I ma to być RPG! Co prawda z elementami slashera, jednak jak dotąd nie ma żadnego tolkienowskiego RPGa (no, może nie licząc Trzeciej Ery na PS2, ale to nie do końca RPG).

Cytuję z cdaction.pl
"Lord of the Rings: War in the North będzie RPG-iem nastawionym na zabawę w kooperacji w sieci, w której będzie mogło wziąć udział do trzech graczy. Akcja przeniesie nas w rejony tytułowej Wojny o Północ. Twórcy mają spore pole do popisu, gdyż tak naprawdę ta część konfliktu pomiędzy ludźmi, elfami, krasnoludami a Sauronem nie była dokładnie przedstawiona ani w książkach Tolkiena, ani w filmach Petera Jacksona. W trakcie zabawy spotkamy oczywiście postacie znane z kart powieści oraz z dużego ekranu.

Na pewno pojawi się – prócz wspomnianego wyżej co-opa – możliwość ulepszania broni, czarów i specjalnych umiejętności. Jak wynika z pierwszego opublikowanego trailera (dostępny niżej), będzie mroczno oraz krwawo, zmierzymy się też z wielkim i obleśnym trollem. Gra tworzona jest przez studio Snowblind (pamiętacie ich Baldur's Gate: Dark Alliance?) i ukaże się na PC, X360 i PS3 w 2011 roku. Ale już teraz zapowiada się nieźle."

"W miesięczniku PlayStation Magazine pojawił się obszerny materiał na temat nowej gry w uniwersum Tolkiena. Poniżej prezentujemy co ważniejsze informacje:
- będziesz mógł grać człowiekiem, krasnoludem lub elfem;
- dostępne będą trzy klasy postaci: mag, zwiadowca oraz wojownik;
- pojawi się standardowa dla RPG-ów mechanika tworzenia i rozwoju postaci (dostosowywanie wyglądu, zdobywanie doświadczenia, przeznaczanie go na nowe umiejętności itd.);
- podczas rozgrywki będziesz zdobywał przedmioty i rozmawiał z NPC-ami;
- świat gry nie będzie do końca otwarty;
- walki będą bardzo brutalne i krwawe;
- poległych w starciach kompanów będziesz mógł wskrzeszać;
- w trybie kooperacji pojawią się naraz trzy postacie (jedną będziesz kierował ty, a pozostałymi albo komputer, albo koledzy);
- nad fabułą pracował Saul Zaentz, m.in. kierownika produkcji filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia;
- akcja gry toczy się w czasie wyprawy Drużyny do Góry Przeznaczenia, rozpoczynając od bitwy pomiędzy orłem Beleramem a Skrzydlatą Bestią;
orzeł tuż po wprowadzeniu daje ci zadanie odnalezienia pewnego maga;
- podczas wyprawy spotkasz postaci znane z filmów i książek Władca Pierścieni."

Mnie kilka rzeczy martwi.. Najbardziej to, że świat gry nie będzie do końca otwarty, co w grach RPG jest bardzo poważnym minusem. Inna sprawa, to nastawienie na walkę. Myślę, że będzie ona bardzo ważnym elementem, co nie do końca mnie cieszy. Ale nic, pożyjemy, zobaczymy. Przypomnę, premiera zapowiadana jest na 2011 rok.

Na dokładkę mały zwiastun gry:

Link

"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwejcji."
Powrót do góry

Túrin Dagnir
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 320

Wysłany: 21-04-2010 19:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dlaczego ciągle do gier śródziemnych muszą wsadzać magów? Czy gra naprawdę nie mogłaby powstać bez tak wielkiej ingerencji w świat Tolkiena? Przecież w nim raczej trudno o magów, którzy strzelają fireballami i błyskawicami.
Powrót do góry

Haradrim
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 22-04-2010 17:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zakładam, że klasa maga zostanie zaprojektowana na podstawie tolkienowskich Istari. Nie jest to MMO, więc nie będzie opcji, wszędzie biegają czarodzieje.
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwejcji."
Powrót do góry

Aroddor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 26-04-2010 23:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To nie będzie pierwsza RPG w Śródziemiu, jeszcze jest LOTRO.
Powrót do góry

Haradrim
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 03-05-2010 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

LotRO jest MMO, a to znacząca różnica. Mnie MMO nie ciągnie, wolę singlowe erpegi.
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 03-02-2013 22:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

gra może być Z przymrużeniem oka czasami poziom trudności jest nie wyrównany Z przymrużeniem oka
szkoda że ta gra nie ujrzy światłą dziennego
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=8218 Smutek Smutek Smutek

Celebron
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 23-02-2014 18:55    Temat wpisu: „Władca pierścieni - Wojna na północy” Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na rynku dostępna jest gra pt. „Władca pierścieni - wojna na północy”.
chciałbym przybliżyć choć trochę tę grę.

W tej grze RPG-fantasy wcielamy się w jednego z trzech bohaterów: elfkę, - Adriel,krasnoluda-Farina, lub człowieka-Eradana. Postacie przedstawiają różne profesje: krasnolud - wojownik, elfka - mag, człowiek - zwiadowca(łucznik).
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 08-01-2015 16:36    Temat wpisu: Re: „Władca pierścieni - Wojna na północy” Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebron napisał(a) (zobacz wpis):
człowiek - zwiadowca(łucznik).

Jest on strażnikiem, jednym z Dúnedainów, jeżeli dobrze pamiętam. Kupiłem ją jakiś czas temu w promocji na Steamie. Gra według mnie jest dobra i dla mnie jest pretendentem do TOP Gry osadzonej w Tolkienowskim uniwersum (bez Shadow of Mordor, bo tej jeszcze nie grałem). Poprzednie, nie licząc BFME i RotK były raczej przeciętne lub słabe, robione z nastawieniem, że ludzie kupią to bo ]LotR to przecież sprawdzona marka
W grze można znaleźć sporo interesujących nawiązań do H i LotRa. Poza tym mamy możliwość porozmawiać z głównymi bohaterami , tj: Aragornem, Gandalfem, Frodem itp, którzy wnoszą odrobinę smaczków do całości.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Lord of the Rings: War in the North - nareszcie RPG! (Strona 1 z 1)

Skocz do: