Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Narn e-Dant Gondolin (Strona 5 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 10-08-2015 09:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sorry, że po takiej przerwie. Nie wiem czy nie zauważyłem wpisu, czy zapomniałem. Nie powiem, że to jakieś trudne, dołączenie mapki, ale jak rozumiem, miałaby to być mapka tematyczna, związana bezpośrednio z opowieścią. Jeżeli tak, to trzeba by ją zrobić, a na to nie mam zwyczajnie czasu. Co więcej nie śpieszę się, gdyż w tomie II będzie opowieść o Gondolinie, lekko zmodyfikowana, a w Silmie jest mapa poglądowa choć nie dotyczy szczególnego przypadku Tuora i jego przygód.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 10-08-2015 09:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mogę służyć jedynie ogólną mapką Gondolinu za Karen Wyn Fonstad, gdzie zaznaczono również drogę ucieczki :

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

oraz kolejnymi fazami oblężenia Gondolinu za TolkienGateway.net:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Może coś z tego wykorzystasz w przyszłości Uśmiech
Powrót do góry

Aragorn7

Wysłany: 30-11-2015 13:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Sorry, że po takiej przerwie. Nie wiem czy nie zauważyłem wpisu, czy zapomniałem. Nie powiem, że to jakieś trudne, dołączenie mapki, ale jak rozumiem, miałaby to być mapka tematyczna, związana bezpośrednio z opowieścią. Jeżeli tak, to trzeba by ją zrobić, a na to nie mam zwyczajnie czasu. Co więcej nie śpieszę się, gdyż w tomie II będzie opowieść o Gondolinie, lekko zmodyfikowana, a w Silmie jest mapa poglądowa choć nie dotyczy szczególnego przypadku Tuora i jego przygód.

Ha!
Mam mam pomysł!!!

Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 04-02-2016 21:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo fajnie, ale te mapy są nie do użycia, gdyż są czyjeś, a jednak w przypadku Sima staramy się unikać ściągania zwłaszcza oficjalnych publikacji.
Można się zastanowić nad mapką w tekście, jedną lub dwiema jako swoistą ilustracją. Tyle, ze to właściwie pytanie/prośba do Sirielle. Tylko, jeżeli robic do Gondolinu, to dlaczego nie do Lay of Leithian, lub Dzieci Hurina, a robienie trzech map to już nie przelewki, zwłaszcza jeżeli mają być charakterystyczne, a zarazem odmienne od tego co znamy. To może oznaczać opóźnienie w produkcji t. II, która i tak już łapie pewne opóźnienia. Uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Aragorn7

Wysłany: 04-02-2016 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na mapie Sirielle zaznaczyłem również te wędrówki...

Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 05-02-2016 00:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To jeszcze wędrówki Berena i Luthien, oraz pytanie co na to Sirielle, jako autorka mapy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Przy czym, jeżeli mapa miałaby być częścią tekstu, to musi być zrobiona w skali szarości, niestety dodanie koloru, bardzo podraża druk.

For the home of the holy
Powrót do góry

Aragorn7

Wysłany: 05-02-2016 07:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

OK.
To czekamy na Sirielle Uśmiech
Przy czym jeśli byłoby zielone światło dla tego to od razu powiedzcie czy 5 odrębnych map czy też 2 lub 3 , bo trzeba mieć na uwadze, że na mapie czarno-białej te trasy będą mniej widoczne i w skali szarości kolory trudne do odróżnienia, a jak widać trasy częściowo są bardzo zbliżone do siebie.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 05-02-2016 19:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A nie miał przypadkiem ktoś do mnie napisać majelka z objaśnieniem, co też na ewentualnej mapie do t2 miałoby się znaleźć? hmmmm... Z przymrużeniem oka Da radę to zrobić w skali szarości i w wersji bez zieleni, tylko przerysować wędrówki liniami, które się będą od siebie różnić. Np. kropki, kwadraty, kreski na mapie królestw:

- czyli nie kolory, tylko innego rodzaju kropkowanie. Wtedy map może być mniej.
Trzy rodzaje kropkowania do testów, docelowo można by to lepiej rozróżnić, tylko muszę pomyśleć jak. Np. kwadraty czarne i szare dla Húrina i Túrina, kropki dla Tuora?

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Narn e-Dant Gondolin (Strona 5 z 6)

Skocz do: