Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Narn e-Dant Gondolin (Strona 4 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 28-02-2012 17:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Monivrian napisał(a) (zobacz wpis):
Przecież to tylko małe potknięcie, M.Lu, ważne, że odwaliłeś kawał roboty, którego nie odważyło się zrobić Tolkien Estate i Christopher Tolkien. Fajnie było zrobić z tym coś podobnego, co aktualnie robi się z "Synem Gondoru".
Zapytam się czy jest możliwość zrobienia wersji papierowej tej wspaniałej rekonstrukcji, jeżeli znajdą się chętni??

Tak jak napisała Leadriga, wszystko w swoim czasie. Na razie Syn Gondoru, potem pomyślimy co dalej. Jeżeli zdecyduję się wznowić, to po dokonaniu gruntowej korekty i poprawek redaktorskich.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Monivrian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 28-02-2012 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Przecież to tylko małe potknięcie, M.Lu, ważne, że odwaliłeś kawał roboty, którego nie odważyło się zrobić Tolkien Estate i Christopher Tolkien. Fajnie było zrobić z tym coś podobnego, co aktualnie robi się z "Synem Gondoru".
Zapytam się czy jest możliwość zrobienia wersji papierowej tej wspaniałej rekonstrukcji, jeżeli znajdą się chętni??

Tak jak napisała Leadriga, wszystko w swoim czasie. Na razie Syn Gondoru, potem pomyślimy co dalej. Jeżeli zdecyduję się wznowić, to po dokonaniu gruntowej korekty i poprawek redaktorskich.

Rozumiem. Pytałam tylko czy jest nadzieja na wersję papierową, ale kiedy to na razie nie miało znaczenia. Dziękuję za odpowiedź. Czuję sentyment do tej rekonstrukcji, bo z niej również korzystałam opisując w swoim projekcie postać Morgotha. Bardzo mi pomogło oprócz Ósanwe-kenta w przedstawieniu tej postaci. Chciałam, by był bliski temu, co pokazał Tolkien. To wszystko.

P.S:
Przepraszam za offtopik.
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 28-02-2012 19:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ach.. Proooszę prooooooszę Tak, tak rozumiem wszystko w swoim czasie Uśmiech ale ponoć apetyt rośnie i rośnie, ja tak tylko cichutko sobie w kąciku wzdycham Proooszę prooooooszę
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 29-02-2012 00:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Szalenie mi się podoba ta długofalowość planów wydawniczych. Jest to bardzo podnoszące na duchu.
Moja biblioteczka tolkienowska ma szanse na gwałtowny, acz rozciągnięty w czasie, przyrost naturalny Język

Też uważam że praca wykonana przy takiej rekonstrukcji jest ogromna i w dodatku wymaga dokonywania wyborów spośród iluś wersji, co nie jest proste niekiedy. Tym bardziej idzie docenić całokształt takiej działalności.

I oczywiście na koniec dodam (bardzo cichutko), że też jest za wersją papierową w jakiejś przyszłości. Nie ma to jak przekładać kolejne stronice papierowej księgi Proooszę prooooooszę
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 16-05-2013 22:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Annael napisał(a) (zobacz wpis):
Ach.. Proooszę prooooooszę Tak, tak rozumiem wszystko w swoim czasie Uśmiech ale ponoć apetyt rośnie i rośnie, ja tak tylko cichutko sobie w kąciku wzdycham Proooszę prooooooszę

To może nie będziesz długo wzdychać. Niczego nie obiecuję, ale jestem w fazie intensywnego dumania. Uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech W każdym razie MFP ma dalsze plany. Pytanie tylko o ile dalsze? Ale tego nie wiem sam Uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

beriolon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 45

Wysłany: 08-04-2014 13:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dopiero niedawno przeczytałem Upadek Gondolinu i jestem pod wielkie wrażeniem chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki. Wykonaliście kawał wspaniałej roboty Jestem za . Książka, którą sobie wydrukowałem jest bez wątpienia najpiękniejszą jaką mam na półce. Love

Mam jednak jedno małe ale... Przy czytaniu przydałaby się mapa. Jest ona zamieszczana w większości książek Tolkien. Czy były jakieś szczególne przesłanki do nie zamieszczenia jej w tej książce? Jeśli nie to może można ją umieścić w jakiejś kolejnej edycji?

Ale to tylko takie moje małe narzekanie... Ogólnie po prostu podziwiam Elfik
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 08-04-2014 13:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

beriolon napisał(a) (zobacz wpis):
Mam jednak jedno małe ale... Przy czytaniu przydałaby się mapa. Jest ona zamieszczana w większości książek Tolkien. Czy były jakieś szczególne przesłanki do nie zamieszczenia jej w tej książce?

Powód był tylko jeden, nie pomyślałem o tym. Uśmiech Czasami tak bywa, że człowiek zapomina o najbardziej oczywistych rzeczach. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

beriolon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 45

Wysłany: 08-04-2014 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To może można by dołączyć jakąś ładną mapę do ebooka w PDF? Proooszę prooooooszę
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Narn e-Dant Gondolin (Strona 4 z 6)

Skocz do: