Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - Upadek Gondolinu (Strona 4 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 25-06-2017 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Taka ciekawostka, Narn e-Dant Gondolin, poszedł na Allegro za 180 PLN. Nie wiem, kto sprzedawał, zresztą to nieistotne. Nie wiem czy się cieszyć i czy jest z czego Język
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

dariusz szcz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 26-06-2017 08:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O ile dobrze pamiętam, to już chyba 4 egzemplarz Narn e-Dant Gondolin w ciągu ostatnich 1,5-2 lat jaki poszedł na Allegro, i to u tego samego sprzedającego (od czasu do czasu sprawdzam na All ten tytuł z ciekawości). Nie ukrywam, że sam również kupiłem ok 2 lata temu.
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 26-06-2017 09:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

dariusz szcz napisał(a) (zobacz wpis):
O ile dobrze pamiętam, to już chyba 4 egzemplarz Narn e-Dant Gondolin w ciągu ostatnich 1,5-2 lat jaki poszedł na Allegro, i to u tego samego sprzedającego.

Tak z ciekawości - jak jedna osoba mogła mieć 4 nowe egzemplarze Upadku Gondolinu?
A cena, no cóż, licytowały 4 osoby - trzy mogły być podstawione lub działały w porozumieniu ze sprzedającym, choć oczywiście niekoniecznie.
Ale jeśli tak, to czemu licytacja z 17 czerwca, gdy książka się nie sprzedała pozostała na cenie wyjściowej 1 zł ?
Powrót do góry

dariusz szcz
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 26-06-2017 11:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trudno powiedzieć, ale mam w domu egzemplarz od tego samego sprzedającego, teraz poszedł drugi za 180zł, w międzyczasie widziałem 2 kolejne w wielomiesięcznych odstępach czasu.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 26-06-2017 14:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I tak się zastanawiam co z tym fantem zrobić, bo ktoś ewidentnie dorabia na ściągniętym pliku pdf. Drukuje sobie egzemplarze, oprawia w twarda oprawę i wystawia na aukcje.
For the home of the holy
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 26-06-2017 15:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak też myślałem, ze sprzedawca ten drukuje i oprawia, lub nawet zamówił ileś egzemplarzy druku i oprawy, ale nie chciałem snuć domysłów otwarcie, gdyż nie wiedziałem do końca, czy nie było możliwości zgromadzenia tych kilku - czterech sztuk wydrukowanych, ale skoro było ich niewiele, jak sam piszesz w pierwszym poście to raczej nie ma takiej szansy.
Skoro jest pewne, że drukuje i zarabia na tym to po pierwsze można wystosować do allegro żądanie zaprzestania handlu tymi pozycjami, jako łamiącymi prawa twórców.
Dwa da się uzyskać dane tego sprzedawcy ( lub nawet bez tego) i zagrozić mu Urzędem Skarbowym i kontrolą - czy odprowadza podatek od zysków.

To tak na szybko co mi przychodzi do głowy.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 26-06-2017 16:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Inna sprawa, że jest to poniekąd pochlebiające, że ludzie chcą tak dużo zapłacić za tę pozycję. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
Powrót do góry

dariusz szcz
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 27-06-2017 07:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie ukrywam, że kupując miałem świadomość, że nie jest to first press. Zanim nabyłem zadałem sprzedającemu chyba z 1000 pytań i prosiłem o fotki. Wydanie jest full prof i naprawdę nie ma się do czego doczepić. Wiem, że prawdopodobnie to illegal ale bez tego nie miałbym swojej kopii. Można do tego podejść dwojako, wkurzyć się i robić zadymę, albo przymknąć oko i nie zauważyć. Sprzedający robi to z dużym umiarem a kupujący mają dostęp do wymarzonej pozycji.

Osobiście nie potrafię za bardzo tępić ludzi, którzy chcą kupić książkę w taki czy inny sposób, czytelnictwo od lat w kraju leci na łeb na szyję a wszyscy gapią się w ekrany Płacz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: MumakiL Fandom PresSsss... - Upadek Gondolinu (Strona 4 z 5)

Skocz do: