Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie, mówiłem tylko głośno do siebie. To zwyczaj ludzi starych, ktorzy do rozmowy wybierają sobie najmądrzejszą osobę z obecnych." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Jaką książkę zabralibyście ze sobą na bezludną wyspę? (Strona 3 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaką książkę mistrza zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?
Hobbit
6%
 6%  [ 15 ]
Władca Pierścieni
47%
 47%  [ 116 ]
Łazikanty :)
0%
 0%  [ 2 ]
Niedokończone opowieści
3%
 3%  [ 8 ]
Listy
2%
 2%  [ 6 ]
Silmarillion
39%
 39%  [ 96 ]
Oddano głosów : 243

Autor Wiadomość
Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 05-03-2004 14:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja również zabrałbym ze sobą Silmarillion, mimo, że WP jest moją ulubioną książką. WP można przeczytać jeden raz i już jest się obeznanym. Natomiast w S jest zawarte tyle imion i nazw własnych, że po jednym raze czytając uważnie można poznać na pamięć ledwie namiastkę wszystkich nazw, które się tam znajdują.

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 11-03-2004 00:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłabym opcję "The History of Middle-Earth" (ileż to czytania! Książka Serce), gdyby takowa istniała, ale że nie istnieje...
Mój "Silmarillion" przypomina już bardziej stosik luźnych kartek niż książkę oops, zawstydzenie, więc na bezludnej wyspie mógłby mi go rozwiać wiatr. A na serio: ponieważ spora część "Silma" siedzi mi w pamięci i na szczęście opuścić jej nie chce (na szczęście), zagłosowałam na "Niedokończone opowieści". Jest w nich wszystkiego po trochu: i "Silmarillion", i "WP" i trochę "Hobbita" (nie mówiąc o tym, że są częścią HoME Love). Biorąc na bezludną wyspę NO, mogę zanurzyć się w świat wszystkich er i pobyć z ulubionymi bohaterami wszystkich trzech książek.
Powrót do góry

Kaska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 15-03-2004 09:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybralaby Wladce Pierscieni bo to opowiesc, ktora daje nadzieje. Uśmiech Dawala by ucieczke w swiat fantazji i przygod kiedy dopalalo by sie ognisko rozpalone dzieki mojej ostatnie zapalce.
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 23-06-2007 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wzięłabym "HoME". W razie czego świetny materiał na rozpałkę. Jestem za Uśmiech A na serio - postawiłabym chyba na "Silmarillion" z tego samego powodu, co Gothmog. Obsiądnięta przez tarantule, Szeloba czytałabym sobie "Silmarillion" pogryzając tropikalne chrząszcze... Tfu, przecież jestem wegetarianką! osz..o nie! tylko nie to! Chęć jedzenia chrząszczy nachodzi mnie po lekturze "Tybalda i tajemnicy elfów ognia". Nie czytajcie! tak, tak, zgadzam się

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 26-06-2007 10:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako pierwsza zaznaczyłam "Listy" Tolkiena.
Bezludna wyspa... to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę zależy, ile czasu miałabym tam spędzić. Ogólnie chodzi o to, że Hobbit i Łazikanty są za cienkie - parę chwilek i znów nie ma co czytać. WP i Sila też już tyle razy czytałam... ( i to są pozycje, które jeszcze nie raz przeczytam bez wyrzutów sumienia). A Listy tylko raz i stale brak mi czasu do zabrania się za tę sporą knigę ponownie oops, zawstydzenie
Czas spędzony na wyspie na pewno sprzyjałby czytaniu - możnaby wreszcie nic nie robić, tylko czytać Książka , czytać Książka , czytać Książka
Jedzonko samo by przypełzło, albo spadło na głowę wieeeeeeeeeelgachny uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech , a ja nie miałabym wyrzutów sumienia, że wolne chwile poświęcam na czytanie książki, którą już kiedyś czytałam, zamiast czytać to wszystko, czego jeszcze nie znam Widziały gały co brały

Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 26-06-2007 11:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja zabrałbym poradnik "Jak przeżyć na bezludnej wyspie". <śmiech> A w ankiecie zaznaczam opcję "WP". Ta książka łączy w sobie najlepsze elementy Legendarium i "Hobbita". Nie bez przyczyny jest najsłynniejszym dziełem Mistrza.

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 22-09-2007 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja zaznaczyłam Sillmarillion. Czytałabym sobie jak mieli beznadziejnie niektórzy bohaterowie (Beren itd.), siedząc na kupie liści bananowca i myślałabym sobie Ach, kiedyś napiszą książkę Roxanneinnią, w całości poświęconą memu pobytowi na tej strasznej wyspie Z przymrużeniem oka

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Greenleaf
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 66

Wysłany: 22-09-2007 20:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zaznaczyłem "Silmarillion". Główny powód- ta książka jest tak bogata w fakty i wydarzenia, że mógłbym ją czytać wielokrotnie i za każdym razem zapamiętywałbym kolejne niuanse z losów Śródziemia.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna

Temat: Jaką książkę zabralibyście ze sobą na bezludną wyspę? (Strona 3 z 11)

Skocz do: