Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Inne książki fantasy - George R.R. Martin - PLiO [spoilery] (Strona 2 z 55)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 644

Wysłany: 13-02-2010 23:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ML, jesteś po Krwawych Godach i jeszcze śmiesz pisać cokolwiek nieentuzjastycznego! Hańba! wściekły

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5901

Wysłany: 13-02-2010 23:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Toż po Krwawych Godach opinie mi się poprawiła. Uśmiech Choć i tak wolę osiągnięcia Daenerys. Język
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Watcher

Wysłany: 14-02-2010 00:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jej kibicowałem na początku (Targaryenka, nie jakiś uzurpator), ale potem trochę mi się przejadła, trochę się boję, iż ci jej milusińscy nagle zakłócą równowagę sił i zabawa szybko się skończy Smutek

Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 14-02-2010 02:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a) (zobacz wpis):
Ja jej kibicowałem na początku (Targaryenka, nie jakiś uzurpator), ale potem trochę mi się przejadła,

Mi jeszcze nie, ale zobaczymy co będzie po kolejnym tomie. Uśmiech

Cytat:
trochę się boję, iż ci jej milusińscy nagle zakłócą równowagę sił i zabawa szybko się skończy Smutek

Tego się nie obawiam. Raz, że to powieść fantasy, więc coś fantasy musi być. Dwa, że kulminacją będzie konfrontacja Brana i Daenerys. Uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Watcher

Wysłany: 14-02-2010 19:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Watcher napisał(a) (zobacz wpis):
Ja jej kibicowałem na początku (Targaryenka, nie jakiś uzurpator), ale potem trochę mi się przejadła,

Mi jeszcze nie, ale zobaczymy co będzie po kolejnym tomie. Uśmiech

Cytat:
trochę się boję, iż ci jej milusińscy nagle zakłócą równowagę sił i zabawa szybko się skończy Smutek

Tego się nie obawiam. Raz, że to powieść fantasy, więc coś fantasy musi być. Dwa, że kulminacją będzie konfrontacja Brana i Daenerys. Uśmiech
Ej, a ci panowie z północy? To będzie kulminacja, przecież nie bez powodu swoje entree zaliczyli już w prologu Uśmiech

Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 03-03-2010 11:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skończyłem cykl. Zasadniczo swej opinii nie zmieniam. Zwłaszcza, że ostatni tom, zwłaszcza pierwsza jego część jest znowu nieco przegadana. Całość liczy w druku ok. 900-1000 stron spokojnie mogłaby być o 10% krótsza i nic by nie straciła na tym.
Ale pojawia się jeszcze jeden problem i co dalej. Kolejny tom jest ponoć (zdaniem autora) na finiszu, ale powiedzmy sobie szczerze, wątpię by jesienny termin został dotrzymany i musimy czekać. Bez sensu. zwłaszcza, że to jeszcze trzy tomy i przy tym tempie pisania to co najmniej dekada, a wiec pojawiają się dwa zagrożenia: 1) autor umrze i zostaniemy z jedną wielka niedokończoną opowieścią, tak rozdętą i ciągle nie dająca jednoznacznych sugestii co dalej, ze aż się boje myśleć o takiej opcji; 2) autor zapomni co chciał powiedzieć kiedy planował książkę; 3) znudzi się i każdy kolejny tom będzie tworzony nie z pasji tylko z obowiązku.

For the home of the holy
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 03-03-2010 21:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest jeszcze jedna opcja, chyba najgorsza. Autor umrze a wydawnictwo oda jego spuściznę Jestem rozwalony kontynuatorom Skrzywienie

Watcher

Wysłany: 03-03-2010 21:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Skończyłem cykl. Zasadniczo swej opinii nie zmieniam. Zwłaszcza, że ostatni tom, zwłaszcza pierwsza jego część jest znowu nieco przegadana. Całość liczy w druku ok. 900-1000 stron spokojnie mogłaby być o 10% krótsza i nic by nie straciła na tym.
Ale pojawia się jeszcze jeden problem i co dalej. Kolejny tom jest ponoć (zdaniem autora) na finiszu, ale powiedzmy sobie szczerze, wątpię by jesienny termin został dotrzymany i musimy czekać. Bez sensu. zwłaszcza, że to jeszcze trzy tomy i przy tym tempie pisania to co najmniej dekada, a wiec pojawiają się dwa zagrożenia: 1) autor umrze i zostaniemy z jedną wielka niedokończoną opowieścią, tak rozdętą i ciągle nie dająca jednoznacznych sugestii co dalej, ze aż się boje myśleć o takiej opcji; 2) autor zapomni co chciał powiedzieć kiedy planował książkę; 3) znudzi się i każdy kolejny tom będzie tworzony nie z pasji tylko z obowiązku.
Opcja pierwsza jest o tyle prawdopodobna, że Martin potrafi stroić fochy i przerywać pisanie Śmiech Ostatnio zrobił tak po drugim zwycięstwie Busha Jestem rozwalony

A co do przegadania Strawy dla Wron - nie zgadzam się! Fajny był taki oddech po masakrze Nawałnicy, takie spojrzenie na zgliszcza pozostawione po wojnie. Ale ja jestem od Martina uzależniony, więc moja opinia jest mocno skażona personalnym POV Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Następna

Temat: Inne książki fantasy - George R.R. Martin - PLiO [spoilery] (Strona 2 z 55)

Skocz do: