Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Colin rudd (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 23-12-2008 16:53    Temat wpisu: Colin rudd Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Użyłem wyszukiwarki i o dziwo nie znalazłem nic o tym co poniżej:
Przeglądając jakiś czas temu YouTube w poszukiwaniu jakichś teledysków/utworów inspirowanych twórczością Tolkiena znalazłem takie coś:

Link

Mi się spodobało od razu, do tego podaję stronkę z wierszami, gdzie można również znaleźć tekst do wszystkich utworów Tolkiena, które śpiewa Colin Rudd. http://tolkien.cro.net/talesong.html

Podoba mi się jak śpiewa Colin, na swój sposób ma ciekawy głos, ale liczy się dla mnie i tak tekst, a póki co mogłem tylko go czytać, nigdy nie słyszałem śpiewanego. Warto spojrzeć jeszcze na "Lament for Boromir", "Lament for Gandalf". czy "Song of Durin" Co o tym sądzicie? Z przymrużeniem oka

Nolimon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 111

Wysłany: 23-12-2008 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mp3 Colina Rudda w Elendilionie
Podziękowania należą się Tornene i Telperionowi Uśmiech

Co mogę napisać hmmmm... Melodie są niezwykłe, rzucają coś na kształt uroku, przenoszą gdzieś w dal Uśmiech wydobywają z poezji Tolkiena tę baśniowość, ten rym i rytm pieśni, do których gdzieś w środku tęsknimy.

Miłych zachwytów nad "śródziemnym Kaczmarskim" Uśmiech

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 23-12-2008 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powiem krótko - Colin Rudd to obok DTH, Blind Guardian, Anois i Tolkien Ensemble mój ulubiony śródziemny wykonawca. Zupełnie jakbym słuchał barda w jakieś karczmie przy drodze. Wtedy przenoszę się w świat dawnych bohaterów, legendarnych pieśni itp. Elfik
Powrót do góry

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 23-12-2008 19:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nolimon napisał(a) (zobacz wpis):

Miłych zachwytów nad "śródziemnym Kaczmarskim" Uśmiech

czyżby mnie coś ominęło? Jedyne co znam Kaczmarskiego z śródziemnej twórczości to wiersz "Scheda po Tolkienie" http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze_alfabetycznie/kaczmarski ego/s/scheda_po_tolkienie.php

A Kaczmarskiego słucham sporo, więc nic innego nie kojarzę Język Chyba, że Ci chodziło o porównanie to ok Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Colin rudd (Strona 1 z 1)

Skocz do: