Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: KONKURS na favikonkę forum (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 06-12-2009 13:43    Temat wpisu: KONKURS na favikonkę forum Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drodzy forumowicze z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Od jakiegoś czasu na forum pojawiały się propozycje dodania naszemu forum loga/favikonki. Uśmiech Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przy okazji tworząc okazję do dobrej zabawy,

brawo Boromir Rządzę!! Alarm!! ogłaszamy konkurs na projekt favikonki forum Alarm!! mam pomysł!!! Yes Yes Yes! raz, dwa, raz, dwa, tempo! victory

REGULAMIN

1. W konkursie może wziąć udział każdy użytkownik Forum dyskusyjnego miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena z wyłączeniem administratorów.

2. Favikonka (favicon) czyli z angielskiego ikonka ulubionych to ikona, która pojawia się na pasku adresu przeglądarki internetowej. Ikonka ma postać niewielkiego obrazka i znana jest także jako ikona strony (jest powiązana ze stroną internetową). Wyświetla się m.inn przed adresem w polu adresowym przeglądarki internetowej, w zakładkach, w ulubionych i obok tytułu na karcie. Favikonka jest bardzo prosta do zrobienia, instrukcje jej wykonania znajdują się na wielu stronach internetowych.

3. Favikonka powinna być czytelna i związana tematycznie z forum. Prosimy nie wykorzystywać znaków graficznych (np. monogramu JRRT), do których prawa autorskie mają spadkobiercy J.R.R Tolkiena, jak również cudzych ilustracji, emblematów czy ikon.

4. Każdy uczestnik konkursu może przysłać maksymalnie 3 favikonki (propozycje).

5. Favikonka powinna mieć rozmiar 16x16px, w formacie (z rozszerzeniem) ico, png lub jpg. Pamiętaj, że maksymalny rozmiar grafiki to 250KB, a im mniejszy plik tym szybciej się ładuje.

6. Propozycje nadsyła się w załączniku do wpisu lub wklejając grafikę bezpośrednio do odpowiedniego tematu założonego na forum (od 07.12.2009 r).

7. W opisie pracy powinna znaleźć się krótka notka o tym, co przedstawia favikonka (oczywiście najlepsze są grafiki, które nie wymagają 20-zdaniowych stron objaśnienia Z przymrużeniem oka jednakże dla pełnej jasności należy zatytułować swoją pracę lub dodać kilka zdań opisu).

8. Czas nadsyłania prac: 07 grudnia 2009 - 14 grudnia 2009. Wszystkie grafiki nadesłane przed terminem rozpoczęcia albo po terminie zakończenia zostaną automatycznie zdyskwalifikowane i usunięte przed rozpoczęciem głosowania. Przed terminem rozpoczęcia konkursu (tj. do końca 07.12.2009) można zgłaszać zastrzeżenia co do treści regulaminu. Wszelkie zastrzeżenia po rozpoczęciu konkursu nie będą brane pod uwagę.

9. Po zakończeniu konkursu wszyscy użytkownicy forum mają prawo głosu w jawnym głosowaniu. Głosowanie będzie trwało od 15 do 20 grudnia 2009 r. Regulamin głosowania pojawi się 14 grudnia 2009.

10. Uczestnicy konkursu decydując się na zamieszczenie pracy wyrażają zgodę na wykorzystanie ich prac na forum.

Każdy dobry konkurs ma swoją pulę nagród Uśmiech Saurona ;D owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję Prezent Róża Nagrodą za zwycięską favikonkę będą trzy książki Książka :

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

"A Tolkien Compass" - anglojęzyczny przewodnik po podróżowaniu w Śródziemiu z przedmową T.A. Shippey'a, zawierający teksty różnych autorów, rozwijające zagadnienia dotyczące m.inn. moralnych, religijnych i psychologicznych zasad obecnych w jego dziełach.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Główne dzieło jednego z najsłynniejszych badaczy twórczości J.R.R Tolkiena, ukazujące wpływ zainteresowań naukowych pisarza na powstanie Hobbita i Władcy Pierścieni. Autor pokazuje również, jaką rolę odegrał Silmarillion i późniejsze utwory w kreacji mitycznego świata, a także drobiazgowo śledzi twórcze i techniczne procesy, które doprowadziły do powstania Śródziemia.

Trzysta przekładów dla fanów pod nieba skłonem Jest to zbiór ponad trzystu wersji językowych tzw. Rymów Pierścienia, zebranych przez Tadeusza Andrzeja Olszańskiego, znanego badacza twórczości J.R.R. Tolkiena. Publikacja ma formę przepięknie wydanej książki - twarda oprawa, szycie, kolorowe wyklejki, dobry papier, wspaniałe ilustracje Karoliny Stopy-Olszańskiej. Zbiór zawiera 279 tłumaczeń Rymów Pierścienia na 141 języków i dialektów oraz 25 wersji uznanych za osobliwości językowe i parodie. Są to nie tylko oficjalne wersje wiersza Tolkiena, ale w dużej mierze przekłady fanów, niekiedy powstałe specjalnie na potrzeby tej publikacji.

Pozdrawiamy,

Nifrodel Świąteczny pocałunek i M.L. elfik Mikołajowy

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië

Ostatnio zmieniony przez Nifrodel dnia 06-12-2009 17:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 06-12-2009 15:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo mnie cieszy ze w koncu bedzie favikonka i forum mi sie miedzy wieloma kartami nie zapodzieje Jestem za

No to mam przez najblizszy tydzien co robic Uśmiech Mam tylko kilka pytan.
Czy dopuszczone sa:
- wymyslone przez JRRT emblematy - to mialas na mysli piszac znaki graficzne? Uśmiech
- jakies gebusie albo przedmioty z pidzejofilmow (wszelkiego rodzaju aragorny arwenki czy lorienskie zapinki - nie ze bym chciala cos takiego robic)
- fragmenty cudzych ilustracji (podobnie jak powyzej prawa autorskie) (mam nadzieje ze nikt tego nie zrobi.. Proooszę prooooooszę )
- pierscien Skrzywienie
- tengwar, runy

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 06-12-2009 16:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kaile napisał(a) (zobacz wpis):
Bardzo mnie cieszy ze w koncu bedzie favikonka i forum mi sie miedzy wieloma kartami nie zapodzieje Jestem za

No to mam przez najblizszy tydzien co robic Uśmiech Mam tylko kilka pytan.
Czy dopuszczone sa:
- wymyslone przez JRRT emblematy - to mialas na mysli piszac znaki graficzne? Uśmiech

Nie są dopuszczone wymyślone przez J.R.R Tolkiena emblematy, herby, rysunki i inne znaki graficzne. Prosimy o pomysłowość i oryginalność Uśmiech

Cytat:
- jakies gebusie albo przedmioty z pidzejofilmow (wszelkiego rodzaju aragorny arwenki czy lorienskie zapinki - nie ze bym chciala cos takiego robic)

To również nie. Forum nie jest filmowe ani nie jest związane z gadżetami wypuszczonymi przez New Line Cinema. Poza tym one również opatrzone są prawami autorskimi.
Swoją drogą, favikonka jest tak mała, że swoimi gabarytami wymusza ograniczenie się do minimalnych i czytelnych znaczeń. Pomniejszona do 16x16 px twarz filmowego Aragorna czy Arweny będzie kompletnie nieczytelnym bohomazem Z przymrużeniem oka

Cytat:
- fragmenty cudzych ilustracji (podobnie jak powyzej prawa autorskie) (mam nadzieje ze nikt tego nie zrobi.. Proooszę prooooooszę )

Również mam nadzieję, że nikt nie będzie nieuczciwie korzystał z cudzej pracy.
Ale dołożę do regulaminu zastrzeżenie.

Cytat:
- pierscien Skrzywienie

Pierścień ma już http://www.theonering.net Bądźmy oryginalni Z przymrużeniem oka

Cytat:
- tengwar, runy

Zastanawiałam się kiedyś nad runą "f", ale nie miałam pomysłu na ciekawe jej rozwinięcie Z przymrużeniem oka Tengwar i runy jak najbardziej, zwłaszcza ciekawie zakomponowane.

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 14-12-2009 15:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam propozycję. Otóż głosując w ankiecie na wybraną favikonę obowiązkowo trzeba by było krótko (ile można oceniać obrazek 16 na 16 pikseli? Język ) uzasadnić swój wybór. Inaczej głos byłby niezaliczony. Co sądzicie o tym, Administracjo kochana? Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 14-12-2009 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uzasadnienie jak najbardziej mile widziane, lecz dobrowolne i nieobowiązkowe Z przymrużeniem oka.

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 21-12-2009 15:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zwyciężyła favikonka:

- F jak forum wyryte w drewnie - autorstwa Kaile.

Jeszcze raz dziękuję za Twoja grafikę Kaile Dziękuję Róża Kwiatek , wkrótce pojawi się na forum Uśmiech Jestem za Dziękuję też wszystkim forumowiczom, którzy głosowali w konkursie i pomogli wyłonić zwycięską pracę kwiatek dla ciebie, dziękuję

Kaile, podeślij nam grafikę w formacie .ico i napisz, co mamy zrobić z nagrodą Uśmiech Może jednak któraś z książek jest atrakcyjna dla Ciebie? Uśmiech A może wolałabyś coś innego? hmmmm...

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wysłany: 21-12-2009 16:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziekuje wszystkim, ktorzy glosowali w konkursie, nie tylko na moje prace Uśmiech, oraz pozostalym uczestnikom konkursu za uczciwa rywalizacje chwała wam, chylę czoła, dzięki

Ikonka znajduje sie tutaj:

http://kaile.wz.cz/tengwa.ico

Zainteresowana jestem ostatnia ksiazka Uśmiech Komu przekazac pozostale, zdecyduje do jutra (osoba ta oczywiscie pokryje koszty drugiej przesylki) mam pomysł!!!

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wysłany: 21-12-2009 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dobra, prosze, aby "Droga do Srodziemia" powedrowala do uzyszkodnika Turin Dagnir a "A Tolkien compass" do Arnetha. Oboje zaplaca za przesylke i przekazuja, ze 'dogadaja sie z Nif' Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: KONKURS na favikonkę forum (Strona 1 z 2)

Skocz do: