Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: O Elbereth, Gilthoniel :-) (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 04-11-2009 22:13    Temat wpisu: O Elbereth, Gilthoniel :-) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałabym skompletować piosenki, w których występują słowa "O Elbereth Gilthoniel", jako zwrócenie się do Vardy po prostu, lub jako część lub całość pieśni znajdujących się we "Władcy Pierścieni". Pierwsza to jest "Pieśń wędrujących elfów" (czyli "Snow-white"), których spotykają Frodo i Sam, a druga to "Hymn do Elbereth" śpiewany w Rivendell w Sali Ognia:

A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-díriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, sí nef aearon!

Na razie znalazłam takie:

1. Elbereth - Snow-white (Pieśń wędrujących elfów, po angielsku)
2. Jon Anderson - A Verse to Elbereth Gilthoniel (I) w jakim to języku jest śpiewanie, nie mam pojęcia...
3. Jon Anderson - A Verse to Elbereth Gilthoniel (II) tu tez nie wiem, czy to jest w jakimś elfickim języku czy nieznanym mi ludzkim.
4. Broceliande - Song of the Eldar in Exile (Pieśń wędrujących elfów)
5. The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (I) (to też jest Pieśń wędrujących elfów)
6. The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (II) (to Hymn do Elbereth)
7. The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (III) (pięknie to brzmi, ale trudno mi się dosłuchać słów, chyba to jest Hymn do Elbereth)
8. The Tolkien Ensemble - Sams Invocation of Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (Hymn do Elbereth)
9. Айрэ и Саруман (Aire i Saruman) - A Elbereth Gilthoniel - (w sindarinie i po rosyjsku Hymn do Elbereth)
10. Айрэ и Саруман (Aire i Saruman) - Mirkwood (piosenka po rosyjsku z dodanym tekstem Hymnu do Elbereth w sindarinie)

Powrót do góry

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 04-11-2009 22:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Armia - Zjawy i Ludzie Język

refren napisał(a):

Urojenia
O Elbereth! O Gilthoniel!
Urojenia

Jakby nie pasowało, to wywalić.

Powrót do góry

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 07-11-2009 17:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Chciałabym skompletować piosenki, w których występują słowa "O Elbereth Gilthoniel", jako zwrócenie się do Vardy po prostu, lub jako część lub całość pieśni znajdujących się we "Władcy Pierścieni". Pierwsza to jest "Pieśń wędrujących elfów" (czyli "Snow-white"),

Do "Snow White" po angielsku pisała też muzykę Helen Trevillon, kiedyś gdzieś tutaj dawałam linka na forum Uśmiech To byłoby 11 Uśmiech

oops, zawstydzenie Mam też gotową muzykę do polskiej wersji - łozińskiej konkretnie Snow White (uważam to za jedyną udaną rzecz pana Ł. - pominęłam tylko zwrot "niczym mleko" Język), oraz do sindarińskiego Elbereth Gilthoniel, ale nigdzie nie nagrałam jeszcze^^ oops, zawstydzenie

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 07-11-2009 19:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elbereth napisał(a) (zobacz wpis):

Do "Snow White" po angielsku pisała też muzykę Helen Trevillon, kiedyś gdzieś tutaj dawałam linka na forum Uśmiech

Użyłam funkcji "szukaj" Jestem rozwalony i nigdzie tu na Forum nie pojawia się poza tym wątkiem nazwisko Trevillon. Bardzo bym była wdzięczna za link do tego utworu Uśmiech

Cytat:
oops, zawstydzenie Mam też gotową muzykę do polskiej wersji - łozińskiej konkretnie Snow White (uważam to za jedyną udaną rzecz pana Ł. - pominęłam tylko zwrot "niczym mleko" Język), oraz do sindarińskiego Elbereth Gilthoniel, ale nigdzie nie nagrałam jeszcze^^ oops, zawstydzenie

To nie mogę się doczekać, kiedy to usłyszę! Życzę Ci, żebyś mogła te piosenki gdzieś nagrać i nam się nimi pochwalić Uśmiech Jestem za

To mamy:
11. Armia - Zjawy i ludzie (zawołanie "O Elbereth! O Gilthoniel")
12. Helen Trevillon - Snow-white (Pieśń wędrujących elfów)

i z opery-kabaretu "Звезда и смерть Феанора" utwór śpiewany przez Fëanora na melodię romansu rosyjskiego "Гори, гори , моя звезда" (ten romans śpiewała po rosyjsku także Anna German, to piękna piosenka), niestety w tej wersji utwór ten jest zmasakrowany: Fëanor śpiewa pieśń do Vardy, wplatając ze trzy wersy w sindarinie z Hymnu do Elbereth. Normalnie kuriozum. Szczególnie Fëanor śpiewający w sindarinie, co woła o pomstę do Eru. Niemniej istnieje taki utwór, więc go dopisuję.

13. Звезда и смерть Феанора (Gwiazda i śmierć Feanora) - Предсмертнa я ария Феанора (Przedśmiertna aria Fëanora) (fragmenty Hymnu do Elbereth)

Powrót do góry

Avari

Wpisy: 566

Wysłany: 07-11-2009 21:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nightwish w utworze "Wishmaster" śpiewa:

Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster

Elbereth
Lorien

A dreamy-eyed child staring into night
On a journey to storyteller`s mind
Whispers a wish speaks with the stars the words are silent in him
Distant sigh from a lonely heart
"I`ll be with you soon, my Shalafi"
Grey Havens my destiny

Elfik

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Elbereth

Wpisy: 330

Wysłany: 08-11-2009 09:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Użyłam funkcji "szukaj" Jestem rozwalony i nigdzie tu na Forum nie pojawia się poza tym wątkiem nazwisko Trevillon. Bardzo bym była wdzięczna za link do tego utworu

Nic dziwnego, skoro zrobiłam błąd w nazwisku -.-""" oops, zawstydzenie

Oto i link:
Helen Trevillion mp3

Mam nadzieję, że aktualny, jak nie to poszukam gdzie indziej Uśmiech

Miriel - mogę się uśmiechnąć do Ciebie o te wersje Jona Andersona? ^^ Proooszę prooooooszę

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 08-11-2009 10:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest jeszcze kilka innych wersji Uśmiech

14. Anois- Elven hymn
(niestety już nawet fragment nie jest dostępny na stronie internetowej zespołu, ale jeśli grzebnąć trochę w sieci, można znaleźć).
15. Howard Shore - A Elbereth Gilthoniel
http://demko88.wrzuta.pl/audio/6seORhINPEJ/the_passing_of_the_elves-_ho ward_shore
16. a dreamer - A Elbereth Gilthoniel
http://parmadili.skf.org.pl/muzyka1/AElberethGilthoniel.zip

Elbereth- link aktualny. Mam jednak wrażenie, że w przeciwieństwie do wersji poprzedniej, którą ściągnęłam w zamierzchłych czasach Z przymrużeniem oka ta wersja jest z jakimś pogłosem, jak z oddalenia... hmmmm...

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 09-11-2009 10:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

1. Elbereth - Snow-white (Pieśń wędrujących elfów, po angielsku)
2. Jon Anderson - A Verse to Elbereth Gilthoniel (I) w jakim to języku jest śpiewanie, nie mam pojęcia...
3. Jon Anderson - A Verse to Elbereth Gilthoniel (II) tu tez nie wiem, czy to jest w jakimś elfickim języku czy nieznanym mi ludzkim.
4. Broceliande - Song of the Eldar in Exile (Pieśń wędrujących elfów)
5. The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (I) (to też jest Pieśń wędrujących elfów)
6. The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (II) (to Hymn do Elbereth)
7. The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (III) (pięknie to brzmi, ale trudno mi się dosłuchać słów, chyba to jest Hymn do Elbereth)
8. The Tolkien Ensemble - Sams Invocation of Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel (Hymn do Elbereth)
9. Айрэ и Саруман (Aire i Saruman) - A Elbereth Gilthoniel - (w sindarinie i po rosyjsku Hymn do Elbereth) http://solorecords.narod.ru/audio/aeg/aeg04.mp3
10. Айрэ и Саруман (Aire i Saruman) - Mirkwood (piosenka po rosyjsku z dodanym tekstem Hymnu do Elbereth w sindarinie) http://poiskm.ru/index.php/get/soundtrack/4e23cc/720ca3/download/?file. mp3
11. Armia - Zjawy i ludzie (zawołanie "O Elbereth! O Gilthoniel")
12. Helen Trevillion - Snow-white (Pieśń wędrujących elfów) http://www.bomb-mp3.com/download.php?mp3_id=3705609&title=Helen+tre villion+-+A+elbereth+gilthoniel
13. Звезда и смерть Феанора (Gwiazda i śmierć Feanora) - Предсмертнa я ария Феанора (Przedśmiertna aria Fëanora) (fragmenty Hymnu do Elbereth) http://rolesong.narod.ru/ARHIV/feanor14.mp3
14. Nightwish - Wishmaster (zawołanie "Elbereth")
15. Anois- Elven hymn
16. Howard Shore - A Elbereth Gilthoniel http://demko88.wrzuta.pl/audio/6seORhINPEJ/the_passing_of_the_elves-_ho ward_shore
17. A Dreamer - A Elbereth Gilthoniel http://parmadili.skf.org.pl/muzyka1/AElberethGilthoniel.zip
18. Sirion - O Elbereth! Gilthoniel! http://legalez.nuta.pl/utwor.html?fid=13581

Nifrodel, to A Dreamer to nazwa zespołu? Nigdzie tego wykonawcy nie znalazłam hmmmm...

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: O Elbereth, Gilthoniel :-) (Strona 1 z 2)

Skocz do: