Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

Temat: Blind Guardian (Strona 2 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arneth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 17-04-2010 17:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Będzie flood, ale mam nadzieję, że admini mi wybaczą Uśmiech.

25 czerwca tego roku ma się ukazać singiel promujący nowy album zespołu Blind Guardian, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Singiel nazywa się "A Voice in the Dark" i ma zawierać piosenkę o takim właśnie tytule, a prócz tego jeszcze pieśń "War of the Thrones" i cover "You're the Voice" Johna Farnhama.

Niedawno na YouTubie ukazał się film "promujący" nowy album. Można na nim zobaczyć jak Frederick Ehmke komponuje podkład perkusji pod piosenkę z nowego albumu pt. "Wheel of Time". W międzyczasie pojawiają się fragmenty wyżej wspomnianego singla "A Voice in the Dark".
http://www.youtube.com/watch?v=HWut-x9Yo4Y

Zespół zapowiedział, że kolejny taki teaser trailer ma się ukazać na YouTubie 19 kwietnia o 9:00. Trailer ma zawierać tym razem wysiłki gitarzysty Marcusa Siepena. Jak tylko wrócę ze szkoły to uzupełnię wpis odpowiednim linkiem Uśmiech.
EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=PSQPIPed8To Uśmiech
Powrót do góry

Arneth
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 27-07-2010 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem już po odsłuchu nowego albumu Blinda Guardiana "At the Edge of Time". Wrażeń nie da się opisać, tym bardziej że jestem jedna z pierwszych osób które ten album odsłuchały, gdyż premiera ma miejsce dopiero za 3 dni Elfik. Spróbuje opisać mniej więcej utwory z tego albumu.

1. Sacred Worlds - Jest to już 4 wersja tej piosenki, ale pierwsza "oficjalna". Zawiera bardzo piękne intro oraz outro wykonane z orkiestrą, które nie występowały we wcześniejszych "nieoficjalnych wersjach". O samej piosence jest w miarę spokojna (przynajmniej dla mnie). Przepiękny chorus, przypomina mi ten z Nightfall, ale według mnie jest zdecydowanie lepszy, solo również jest znakomite. No i bardzo dobry tekst według mnie Z przymrużeniem oka. Tylko jedno mi nie nie spodobało, mianowicie 10 sekundowy fragment, który występuje jako 3 pre-chorus, moim zdaniem nie powinien on występować, tak jak nie występował we wcześniejszej wersji tego utworu. Dodana została także 4 zwrotka, która już jest IMHO bardzo dobra. Ogólnie bardzo dobra piosenka, ale nie najlepsza z tego albumu. Z przymrużeniem oka

2. Tanelorn (Into the Void) - To już kawałek podchodzący pod metal. Brzmieniem bardzo przypomina A Voice in the Dark. Ma znakomite intro, ciekawy chorus, i jedno z najlepszych solo ze wszystkich solówek Blind Guardiana, jakie słyszałem. Może dlatego że Andre użył w pierwszej części schematu który jest podobny do tego z Lionheart, a na koniec wcisnął riff podobny to tego z Welcome to Dying, a solówki z tych piosenek mi sie najbardziej podobają Z przymrużeniem oka.

3. Road of No Release - Ciekawy kawałek, bardzo dobre intro i outro zagrane na pianinie, i ogólnie bardzo dobre pre-chorusy i sam chorus, niektóre fragmenty zwrotek też są dobre, ale ogólnie piosenka nie powala, chociaż jest bardzo dobra Śmiech.

4. Road into Obsession - Chyba najszybsza piosenka Blind Guardiana, jest utrzymywana w tempie 210 bpm, a sławna Valhalla ma tylko 180 bpm. Chorus jest genialny, podobnie jak krótkie pauzy które się pojawiają m.in. w po pierwszym solo. Jakbym miał porównać tą piosenkę z jakąś istniejąca, to powiem szczerze, nie znam podobnej, to jest jedyna w swoim rodzaju Śmiech.

5. Curse My Names - Jedna z dwóch ballad występujących na tym albumie, przypomina mi Skalds and Shadows, może dlatego że słychać w niej flet, i chyba nawet mój słuch wychwycił w niej trójkąt Elfik. Po tym trójkącie występuje taki bardzo piękny fragment, ze głos Hansiego robi za tło, zaś na pierwszym planie jest muzyka, jeszcze chyba z czymś takim u Blind Guardiana się nie spotkałem. Także piękny jest chorus, łatwo wpadający w ucho.

6. Valkyries - Początek ten utworu przywodzi mia na myśl utwory narracyjne z "Nightfall in Middle-Earth". Następnie pojawia się genialny wokal Hansiego, który bardzo pięknie jakby to powiedzieć zaciąga słowa Pserwa. Strophy (zwrotki) są naprawdę genialne. Zwykle one są IMHO najgorszym elementem Blind Guardiana, jednak ten utwór zaprzecza mojemu twierdzeniu Elfik.

7. Control the Divine - To jest utwór który przede wszystkim ma bardzo ciekawy tytuł Super śmiech. Ale o samym utworze to jest na poziomie dobrym, strasznie dziwne intro. No ale bardzo dobry pre-chorus. Sam chorus też jest niezły.

8. War of the Thrones - Druga ballada, z tego albumu. Już w singlu "A Voice in the Dark" ta piosenka mi się najbardziej podobała (oczywiście z singla). Ale czekałem na wersje na pianino, no i jak się okazało nie nadaremnie. W sumie to słowa są takie same, ale muzyka jest lepsza zdecydowanie, szczególnie intro. O samej piosence to jak to u Blind Guardiana bywa, genialne pre-chorusy i super wejście wokalu po, 1 możne to nazwać po-chorusie Śmiech.

9. A Voice in the Dark - Moim zdaniem jest to najsłabszy utwór tego albumu. Jedyne co mi się w nim podoba to jeszcze jaki taki chorus, i dynamiczne intro, ale ogólnie to jest przeciętny.

10. Wheel of Time - To jest najlepszy utwór tego albumu bez dwóch zdań, a może i najlepszy w całej dyskografii, Blind Guardiana. Jest zagrany z orkiestrą w sposób którego nie da się opisać, to jest utwór dla którego samego wydałbym za album setki złotych. Jest naprawdę niesamowity. Przypomina mi And Then There Was Silence, ale jest od niego kilka, a nawet kilkanaście razy lepszy.

Ogólnie jest to wspaniały album ale nie najlepszy, u mnie stoi na równi z "Nightfall in Middle-Earth" i ciężko ocenić który jest lepszy. Może dlatego że jak przyznał Andre w jednym z wywiadów. Jakby miał porównać ten album do któregoś z poprzednich to by porównał właśnie to "Nightfall in Middle-Earth". Jednak mimo wszystko uważam i będe uważał że już Blind Guardian takich albumów jak "Somewhere Far Beyond" i "Imaginations From the Other Side" już nie stworzy. Ale mimo wszystko może próbować, miejmy nadzieje że to nie ostatni album tego świetnego zespołu.
Powrót do góry

SeventhSon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 27-01-2011 17:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Blind Guardian to ewenement sceny muzycznej, może popularnością nie dorównuje np. Iron Maiden czy Judas Priest, ale uważam, że jest to jeden z najwybitniejszych zespołów w ogóle. Dlaczego? Ano dlatego, że zespół wydał do tej pory 9 studyjnych albumów z których tylko ''A Twist In The Myth'' jest słabszy, oczywiście ma też ta płyta bardzo dobre utwory jak ''All The King's Horses'' czy ''Carry The Blessed Home'' Jednak ten album raczej jest mocno średni i przekombinowany. Pierwsze dwie płyty to piękny, soczysty power metal, który bardzo mi się podoba. Płyty z lat 90' poszły w stronę Heavy/Speed Metalu, ale nadal trzymają wielki poziom, wręcz zespół poszedł w górę i zdecydowanie osiąga wielkie muzyczne dokonania. Nie ważne z resztą jaki jest grany rodzaj metalu, ważne żeby było to wszystko wielkie. Lata 2000+ dla Bardów nie były płodne w ilość płyt jak na razie (co w ich przypadku było dobrą opcją) jednak płyta ''A Night At The Opera'' była bardzo dobra. No, ale co z albumem ''At The Edge Of Time''? Ano, album jest naprawdę bardzo dobry, zdecydowanie lepszy od dwóch poprzednich albumów, jest na nim wszystko jak powinno, Wielkie rozpoczęcie, środek taki jak powinien być, czyli mieszanka energii, ballad i ostrego grania jak w ''A Voice In The Dark'' no i koniec oczywiście jest taki jak przystało na taką kapelę. Co do pojedynczych utworów nie będę się rozpisywał, ułatwię sobie drogę i napiszę tylko moje ulubione utwory: Sacred Worlds, Curse My Name, Valkyries (bardzo klimatyczny utwór), Control The Divine (za energię która pokazuje, że zespół w ogóle się nie wypalił jeszcze), War Of The Thrones, i ostatni, piękny ''Wheel Of Time'' który jest absolutnie najlepszą pieśnią z tej zacnej płyty.

Album oceniam w skali do od 0 do 10, na 10, dlatego, że spełnili całkowicie moje oczekiwania. Pozdrawiam
Powrót do góry

Oelk
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 07-03-2011 19:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nowy album po prostu zabójczy! Z pewnością jeden z lepszych w ich karierze. Wheel of Time, Sacred World, Curse My Name(bardzo klimatyczny, można go porównać z Bards Song) są świetne. Ale nic nie pobije Nightfall in the Middle-Earth Uśmiech
Powrót do góry

Arneth
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 21-04-2011 19:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Blind Guardian znowu w Polsce!
Dzisiaj na oficjalnej stronie w dziale Tour pojawiła się data i miejsce koncertu.
Cytat:
2011-12-12 Warsaw Stodola Poland
Address: Stefana Batorego 10.
Powrót do góry

Nevres
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 28-07-2011 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogólnie rzecz biorąc nie lubię metalu. Sporo rzeczy nie podoba mi się w tym gatunku. Jest jednak coś w muzyce tworzonej przez BG, co sprawia, że mimo tego, iż w ogólności nie lubię muzyki metalowej, to podobają mi się ich utwory. Widziałem kilka nagrań z ich koncertów i podziwiam ich fanów za to, że tak doskonale znają ich piosenki.

Świetnie się składa, że najbliższy koncert mają grać w Warszawie. Będę miał okazję zobaczyć ich na żywo.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3850

Wysłany: 21-12-2011 03:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szukając rycerstwa na koniach fryzyjskich i Shire trafiłam na klipy z ulubionego filmu o micie arturiańskim - Excalibur - (najlepszy Merlin i Lancelot Love ) do jednej z ulubionych piosenek Blind Guardian - Mordred's song - wersja akustyczna i zwykła:

Link

Link

[Ale najlepszy film o Morganie to Mgły Awalonu Love]

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 21-12-2011 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Muzyka fajna, ale, litości, nie cierpię, kiedy ktoś (zapewne nazywa się ignorant) osadza żyjącego w V wieku celtyckiego władcę w roli średniowiecznego króla. Po prostu mnie szlag trafia. Dlatego nie jestem w stanie czytać/oglądać większości tworów o królu Arturze i jego malowniczej kompani.
Ale piosenka jest jedną z moich ulubionych autorstwa BG. Mniej 'rykliwa' niż, dla przykładu, uwielbiana przez większość Valhalla.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Blind Guardian (Strona 2 z 5)

Skocz do: