Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Tolkienowska szafa (Strona 1 z 8)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 26-08-2009 19:27    Temat wpisu: Tolkienowska szafa Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiele z miłośniczek Tolkiena tworzy własną biżuterię albo inne dodatki. Wiele szyje suknie i płaszcze. Oczywiście nie leżą one w szafie Z przymrużeniem oka Zwykle są noszone Uśmiech Saurona ;D Ale najczęściej pokazują się na imprezach typu Tolk Folk Uśmiech i następny rok spędzają w szafie. A przecież wcale nie musi tak być Nie Nie Spox Można wplatać swoje fascynacje Śróziemiem do codziennej garderoby. Jak? Uśmiech Ten temat powstał po to, by pokazać, że jest to możliwe Elfik
Można tutaj dokumentować swoje krawieckie dzieła lub zdobycze, czy pokazywać biżuterię inspirowaną Śródziemiem, którą zrobiliśmy lub nabyliśmy. Albo też dzielić się pomysłami na wyrażenie osobowości miłośnika Śródziemia w elementach stroju.

Pomysłowość miłośników, a zwłaszcza miłośniczek Tolkiena nie zna granic Elfik Panowie często, jak zauważyłam, gustują w T-shirtach tolkienowskich mam pomysł!!! W dobie tanich punktów (istniejących w miastach, jak również dostępnych w internecie, np. na Allegro), w których można naprasować praktycznie każdy indywidualny wzór na koszulkę, pole do wyrażenia gustów jest szerokie Uśmiech Jestem za . Panie zaś... hmmmm... Panie mają zdecydowanie większe pole manewru Elfik Rządzę

Widywałam wyszywane lub namalowane farbami do tkanin na koszulkach obrazy. Sama wymalowałam swój emblemat na jednej z koszulek i mam ją do dziś. Jednak ponieważ w T-shirtach chodzę rzadko w moim przypadku najczęściej śródziemnymi elementami stroju są dodatki. Przyznaję, że mam swoistego bzika na punkcie witrażowych broszek, najlepiej w kształcie liścia Love Przypinam do ubrań lecz najczęściej spinam nimi apaszki. Ilość kombinacji jest spora, przykładowe możliwości:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Ale pomysłów może być więcej, bransoletki, pierścionki, naszyjniki:

Kolczyki czy nawet torebki. Poniżej coś dla wielbicielki Rohanu Z przymrużeniem oka

Tutaj widzę wpływy Dúnedainów Z przymrużeniem oka :

Miłośnik Nazguli? Język

A tutaj coś dla miłośniczek bardziej elfickich torebek, z Pakamery:

Rzecz jasna ile kobiet, tyle gustów, dlatego mam nadzieję na uzupełnienie tematu także o inne upodobania Z przymrużeniem oka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Faelivrin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 172

Wysłany: 30-08-2009 12:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo się cieszę, że taki temat powstał, bo jedną z moich pozatolkienowskich pasji jest właśnie moda Uśmiech Szkoda, że w twórczości Mistrza nie znalazło się zbyt wiele obszernych opisów damskich strojów czy dodatków (wiadomo, epickie bitwy i pokonywanie zła to ważniejsze kwestie Język ), ale moim zdaniem przy odrobinie inwencji i wyobraźni spokojnie można 'uśródziemić' swoją szafę Z przymrużeniem oka
Zresztą, na Ennorath znajduje się bardzo ciekawy artykuł na ten temat, autorstwa Nifrodel Uśmiech

Osobiście nie jestem zwolenniczką przebierania się od stóp do głów w kostiumy śródziemne (nie licząc oczywiście okazji takich jak konwenty, gry itd.). Total look jeszcze nikomu nie wyszedł na dobre Jestem rozwalony W modzie sprawdzają się dwie znane zasady - "powinno się wyglądać jak osoba ubrana, a nie przebrana" i "mniej znaczy więcej". To oczywiście tylko tak pro forma, bo prawdę mówiąc nie spotkałam jeszcze na ulicy dziewczyny w białej elfiej sukni czy pana z mieczem Język
Aha, nie trawię gadżetów typu koszulki z filmowymi bohaterami LoTR czy metalowe repliki Pierścienia Jestem przeciw

W moim codziennym stylu nie brak akcentów tolkienowsko-śródziemnych, ale jak mówię - są to tylko pojedyncze elementy. Jeden z najważniejszych to biżuteria. Podobnie jak Nifrodel, jestem jej fanką...ale nie mam takiej kolekcji liściastych cudeniek Love Uwielbiam srebro, i z niego wykonane ozdoby noszę najczęściej. Ponadto jest to najbardziej 'elficki' z kruszców (cały mithril już dawno wydobyli, piątoerowe elegantki się nie załapały Z przymrużeniem oka ). Coby nie przynudzać - oto mój ukochany pierścionek i broszka:

Następna rzecz - ciuchy. Wystarczy nawiązanie - krój, kolor, wzór czy tkanina. Jak dla mnie bardzo elfickie są wszelkie zwiewności, naturalne barwy, roślinne wzory czy interesujące detale (np hafty). Wiem, że najodpowiedniejszym strojem dla śródziemnej niewiasty jest sukienka/spódnica, ale ja ich po prostu nie cierpię i prawie nie noszę. Z tej przyczyny moja uwaga skupia się na bluzkach. Poza tym myślę, że kontrastowe zestawienie takiej 'elfiej' bluzki np. z dżinsami jest całkiem interesujące.
Poniżej przykłady z mojej szafy:

Wreszcie, last but not least, fryzura! W Śródziemiu element bardzo istotny, w końcu nawet z HoME dowiadujemy się, że włosy były dla elfów przedmiotem dumy i atencji. Jestem zwolenniczką długich, sama takie mam, i wielką frajdę sprawia mi wymyślanie przeróżnych (zwykle warkoczowych) kombinacji. Chociaż zwykle jestem leniem i noszę po prostu rozpuszczone Język Kilka pięknych fryzur:

(linki wygasły)

(trzy ostatnie pochodzą ze strony http://www.dreamweaverbraiding.com , prawdziwa kopalnia pomysłów)

I na zakończenie moje małe modowe spostrzeżenie - jeśli Quendi żyliby w XX wieku, z pewnością byliby hipisami Jestem rozwalony Język

Sauros Dimrill
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 03-09-2009 11:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja tylko ze względu na śródziemiowe fryzury żałuję że mam grzywkę Uśmiech

Popieram przemówczynie- dodatki są najlepsze. Po każdej lekturze ,,Władcy" lub ,,Silmarilionu" zabieram się za masową produkcję liści z drutu Język

Mam kilka elfickich sukenek, ale noszę je bardzo rzadko, ze względu na miłosierdzie dla siostry.

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 03-09-2009 16:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja ostatnio nabyłam w ciuchlandzie pasek-cudo! Za 4 zł tylko Z przymrużeniem oka I zakochałam się w nim z miejsca. Moja koleżanka, gdy tylko go wygrzebałam z czeluści pudła, powiedziała Jeszcze tylko jakaś lniania suknia i możesz jechać na swój tolk folk Śmiech

Co prawda dotychczas miałam go na sobie tylko na rozpoczęciu roku, ale... zawsze to jakiś początek Język

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Faelivrin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 172

Wysłany: 03-09-2009 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O tak, lumpeksy to świetne miejsce na poszukiwania oryginalnych ciuchów Uśmiech Że już nie wspomnę, jaka to oszczędność Jestem rozwalony
Ta kremowa bluzka, której zdjęcie wkleiłam powyżej, też pochodzi z ciucholandu.

A pasek rzeczywiście w klimacie 'śródziemnym', podoba mi się Uśmiech

Ok, wracam do szycia torby Język

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 04-09-2009 01:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To i ja porzucam zdjęciami Z przymrużeniem oka Własnoręcznie robionej biżuterii mam dużo, zaprezentuję te, które już są wrzucone na serwer. Inspiruję się przeróżnymi rzeczami, i staram się zawsze zawrzeć w tym, co robię coś, co będzie mi się dobrze kojarzyło.

To taka wprawka, żeby zobaczyć, jak najlepiej jest robić takie kwiaty Z przymrużeniem oka

Naszyjnik z muszlą architectonica ma teraz zamiast rzemienia wrzosowe mrożone szkło, ale nie mam chwilowo zdjęcia z nim Z przymrużeniem oka
Sporo zdjęć biżuterii zdobycznej prezentowałam w temacie o kamieniach i biżuterii.

Co do mojego stylu ubierania się... Lubię długie spódnice i sukienki, powiewne tkaniny, rzeczy, które wyglądają dość niewspółcześnie, takie, przy których można by mieć wątpliwości, kiedy powstały Z przymrużeniem oka Dużo sama sobie szyję, przerabiam i ozdabiam Z przymrużeniem oka Od chwili, gdy zobaczyłam ten temat, planuję pokazać moje bardziej śródziemne rzeczy, ale yy, w tej chwili nie będę robić zdjęć Z przymrużeniem oka Jakoś przy okazji, może jak skończę znęcać się nad płaszczem Z przymrużeniem oka A póki co zdjęcia, które były pod ręką.
Bluzka może i zwykła, ale uważam, że kolor wyszedł mi świetnie i razem z indyjskim lotosem ze stempla, który owszem, jest na zdjęciu prawie niewidoczny, wiem, bardzo mi się podoba.

I taka bluzka, szyta i farbowana przeze mnie. Uwielbiam szerokie rękawy ^^

Jakieś piętnaście minut temu skończyłam znęcać się nad japonkami. Z racji trwania obecnie w modzie stylu, który jest moim ulubionym, zapragnęłam sandałów z koralikami, ale jak na złość, były albo na obcasie, albo nieładne, albo w kolorach, których nie noszę, albo, oczywiście, za małe. Zakupiłam więc na allegro dwie pary zwykłych japonek po dziewiętnaście złotych, które ujęły mnie sznurkową, plecioną podeszwą, z zamiarem ozdobienia ich. I oto efekt:

A więcej oraz całkiem śródziemne rzeczy następnym razem Z przymrużeniem oka

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 17-02-2010 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki Kalie.! chwała wam, chylę czoła, dzięki olśniło mnie że mam konto na chomikuj.pl i może teraz sie uda Uśmiech
http://s645.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1341697&t=63402038085935 6016&id=242418448&vid=242418448

nie jest może idealnie wyszyte to drzewko, ale mam z tego ogromną satysfakcję Uśmiech bo zrobiłam je całkowicie sama Uśmiech no tylko koszulka oczywiście kupiona Jestem rozwalony

I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 19-08-2010 17:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W ostatnich dniach upolowałam w necie płaszczyk. Wybrałam zielony, ale już po zakupie zdecydowałam się na zmianę koloru na szary i nie żałuję Z przymrużeniem oka Jest śliczny, wygląda jak uszyty z liści ^^ To był powód, dla którego pierwotnie wybrałam zielony, ale jednak szary wygrał, uwielbiam ten kolor i pasuje do większej części garderoby. Niech zdjęcie mówi za siebie Z przymrużeniem oka

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Tolkienowska szafa (Strona 1 z 8)

Skocz do: