Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: "Aiglos" w Komiksolandii (nieaktualne) (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 29-09-2009 10:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W Komikslandii od wczoraj można kupować także wcześniejsze numery Aiglosów, są to pojedyncze egzemplarze, które jeszcze gdzieś tam udaje się nam odnaleźć. W miarę możliwości będziemy uzupełniać półeczkę w księgarni bieżącym i wcześniejszymi numerami naszego pisma. Chętnych do zakupu, lub chociaż przejrzenia i zapoznania się z pismem, zapraszamy do sklepu w pawilonie handlowym Metra Centrum w Warszawie Uśmiech .
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 27-10-2009 17:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel napisał(a) (zobacz wpis):

W Komikslandii od wczoraj można kupować także wcześniejsze numery Aiglosów, są to pojedyncze egzemplarze, które jeszcze gdzieś tam udaje się nam odnaleźć. W miarę możliwości będziemy uzupełniać półeczkę w księgarni bieżącym i wcześniejszymi numerami naszego pisma. Chętnych do zakupu, lub chociaż przejrzenia i zapoznania się z pismem, zapraszamy do sklepu w pawilonie handlowym Metra Centrum w Warszawie Uśmiech .

Wczoraj do Komikslandii przyszła nowa dostawa Aiglosa Uśmiech Chętnych zapraszamy do sklepiku z otwartymi ramionami, i`m all your`s W tej chwili dostępne są tam do kupienia lub ewentualnie przejrzenia i zapoznania się z pismem (jeśli ktoś jeszcze nie widział Z przymrużeniem oka ) także wcześniejsze numery "Aiglosa", od 5 numeru włącznie. Trafiła się też jedna "czwórka", ale ktoś szybko kupił Spox

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 13-02-2010 12:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla tych, którzy mieszkają w Warszawie lub w okolicy, i są niecierpliwi (to znaczy nie chcą czekać na przesyłkę pocztą) jest możliwość zakupu Aiglosów w Komikslandii w pasażu handlowym metra Centrum z otwartymi ramionami, i`m all your`s W tym momencie dostępne są numery: 5, 7, 8, 10, 11, 12 Uśmiech
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 25-04-2010 19:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ku mojej rozpaczy cena Aiglosa w Komikslandi wzrosła do 25 zł. Różnica jest już tak duża, że chyba przeboleję oczekiwanie na dostanie drga pocztową. ale dla zaineresowanych- jest już numer 13!

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 25-04-2010 20:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tan zupełnie na marginesie, off-topicznie i używając tego przypadku jako przykładu. Jeżeli się zastanawiamy dlaczego ksiażki są tak drogie, to właśnie mamy przykład.
Oto druk "Aiglosa" to niecałe 7 PLN, cena wydawcy 8 PLN a księgarni już 25 PLN. I owszem w normalnym wydawnictwie cena byłaby wyższa. Trzeba by dodać na egzemplarzu 4 PLN za redakcję i korektę, oraz jakieś 5 PLN zysku i 4 PLN za podatki i tym podobne. Czyli byłoby 20 PLN max. Pewnie wtedy księgarnia nie naliczyłaby sobie 200% marży, tylko 100%, ale i tak wyszłoby 40 PLN.

Najśmieszniejsze, ze na książce najmniej zarabia autor. Jak widzicie na półce książkę za 40 PLN, to przy autorze znanym o wyrobionej marce z tej sumy, jego tantiema to max. 3 PLN, zazwyczaj 2 PLN, a nierzadko 1 PLN i mniej. Ale kiedy się mówi o copyright, to wszyscy krzyczą o bronieniu praw autora. Język

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 25-04-2010 21:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Jak widzicie na półce książkę za 40 PLN, to przy autorze znanym o wyrobionej marce z tej sumy, jego tantiema to max. 3 PLN, zazwyczaj 2 PLN, a nierzadko 1 PLN i mniej. Ale kiedy się mówi o copyright, to wszyscy krzyczą o bronieniu praw autora. Język

Szczególnie, że te 40 zł trzeba zbyt często dać za książkę wydrukowaną po najniższych możliwych kosztach - byle jaki, szmatławy papier (my na takim drukujemy instrukcje obsługi urządzeń AGD), skład ewidentnie nastawiony na opcję "byle się najwięcej tekstu zmieściło, a czytelnikowi niech gały wyłażą", a w dodatku masa błędów i literówki Jestem przeciw

A 25 zł za "Aiglosa" to jakieś przegięcie... Rozumiem, że księgarnia chce zarobić, ale mimo wszystko wydaje mi się to szczególną pazernością Jestem przeciw

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 25-04-2010 21:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech.. skojarzyło mi się z płytami, które kiedyś "sprzedałam" do Krakowa, do jakiejś księgarni/antykwariatu z tolkienaliami...
Opuściłam cenę, ile mogłam, pokryłam koszty przesyłki.. (przyznaje, trochę dołozyłam do 'interesu')... A potem się dowiedziałam, że płyty sa sprzedawane po... 30zł o_O (przy zakupie - niecałe 10). No po prostu ręce mi opadły.. i przestałam wierzyć w jakąkolwiek uczciwość sprzedawców Skrzywienie

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Erendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 24-08-2016 20:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ta informacja jest nadal aktualna? Czy w Komikslandi powinien być dostępny Aiglos? Byłam tam dzisiaj i niestety sprzedawcy nie mieli pojęcia o czym mówię Smutek Zależy mi na kilku archiwalnych numerach Aiglos i liczyłam, że tam je znajdę Smutek

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: "Aiglos" w Komiksolandii (nieaktualne) (Strona 2 z 3)

Skocz do: