Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

Temat: Czy dobrze, że Tolkien nie napisał Silmarillionu? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5816

Wysłany: 25-09-2009 01:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turin Dagnir napisał(a) (zobacz wpis):
Od jakiegoś czasu jestem zafascynowany etapami powstawania WP i nie uważam ich za mało emocjonujące.

Żle się wyraziłem. Rozumiem fascynację i wiem, że poszczegolne wątki są i mogą być pasjonujące (pojedynek Aragorna z Boromirem na przykład). Fasdcynujące moze byc samo śledzenie procesu powstawania dzieła. To tez prawda. Tyle, że to o tyle nic nie mienia, iż mamy wersję finalną, zaakceptowaną przez autora.

Cytat:
Dla mnie nie ma większej radochy, jak dowiedzieć się, że Pippin miał zginąć lub Drzewiec więzić hobbitów.

Zgoda. Scena w ktorej Isildura witąją zamkniete bramy Minas Ririth, ma wiele mocy. Uśmiech

Cytat:
A poza tym można tam wyciągnąć nieco ciekawych rzeczy na temat Legendarium. Np. to, że Galadriel mogła kontaktować się z Drzewcem za pomocy orłów, nie mówiąc już o wielu ciekawostkach na temat geografii.

Tu akurat się zgodzę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Zgodzę się jednak, że mało się na temat tych tomów dyskutuje (a szkoda, bo przynajmniej można by było o Epilogu pogadać), choć nieco nad tym boleję.

O samym Epilogu można, a nawet bardziej o tym, dlaczego Tolkien jednak nie zdecydowal się na jego zamieszczenie. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Czy dobrze, że Tolkien nie napisał Silmarillionu? (Strona 2 z 2)

Skocz do: