Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Chcę znów zobaczyć góry, Gandalfie, góry! A potem chcę znaleźć jakieś miejsce, gdzie mógłbym odpocząć. Odpocząć w spokoju i w ciszy." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Czy dobrze, że Tolkien nie napisał Silmarillionu? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5790

Wysłany: 25-09-2009 01:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turin Dagnir napisał(a) (zobacz wpis):
Od jakiegoś czasu jestem zafascynowany etapami powstawania WP i nie uważam ich za mało emocjonujące.

Żle się wyraziłem. Rozumiem fascynację i wiem, że poszczegolne wątki są i mogą być pasjonujące (pojedynek Aragorna z Boromirem na przykład). Fasdcynujące moze byc samo śledzenie procesu powstawania dzieła. To tez prawda. Tyle, że to o tyle nic nie mienia, iż mamy wersję finalną, zaakceptowaną przez autora.

Cytat:
Dla mnie nie ma większej radochy, jak dowiedzieć się, że Pippin miał zginąć lub Drzewiec więzić hobbitów.

Zgoda. Scena w ktorej Isildura witąją zamkniete bramy Minas Ririth, ma wiele mocy. Uśmiech

Cytat:
A poza tym można tam wyciągnąć nieco ciekawych rzeczy na temat Legendarium. Np. to, że Galadriel mogła kontaktować się z Drzewcem za pomocy orłów, nie mówiąc już o wielu ciekawostkach na temat geografii.

Tu akurat się zgodzę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Zgodzę się jednak, że mało się na temat tych tomów dyskutuje (a szkoda, bo przynajmniej można by było o Epilogu pogadać), choć nieco nad tym boleję.

O samym Epilogu można, a nawet bardziej o tym, dlaczego Tolkien jednak nie zdecydowal się na jego zamieszczenie. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Czy dobrze, że Tolkien nie napisał Silmarillionu? (Strona 2 z 2)

Skocz do: