Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: W bibliotekach zabrakło "Władcy pierścieni" (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 11-03-2002 20:33    Temat wpisu: W bibliotekach zabrakło "Władcy pierścieni" Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

Gazeta.pl > Katowice
W bibliotekach zabrakło "Władcy pierścieni"

mag (05-03-02 21:44)

Z bibliotek znikły wszystkie egzemplarze "Władcy pierścieni". Po ekranizacji powieści z Tolkienem poległ na czytelniczym polu nawet Harry Potter.
- Chcę "Władcę pierścieni" - proszę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej.
- Niestety, wszystkie egzemplarze wypożyczone - odpowiada bibliotekarka.
- Proszę zapisać mnie w kolejce do tej książki - nalegam.
- Nie ma zapisów. Musi pani pytać i liczyć na łut szczęścia, że ktoś ją akurat odda.
Rudzka biblioteka ma we wszystkich swoich filiach 22 komplety trylogii Tolkiena. Codziennie pyta o nią kilka osób. Jeszcze większe oblężenie przeżywa miejska biblioteka w Chorzowie. - Czy jest "Władca pierścieni"? - to pytanie powtarza kilkanaście osób dziennie. Sprawa jest dramatyczna, bo Chorzów ma zaledwie 19 egzemplarzy książek Tolkiena, które nie we wszystkich filiach tworzą pełną trylogię.
- U nas jest to samo. Wszystkie nasze filie zgłaszają prośby o dokupienie egzemplarzy - mówi Ewa Kozus z miejskiej biblioteki w Gliwicach.
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach jest największa na Śląsku: 36 filii, 90 kompletnych "Władców", 273 egzemplarze. Nie ma ani jednego!
- Od czasu ekranizacji powieści Tolkien w ogóle nie stoi na półce. Jest bez przerwy w obiegu, chociaż zapisów nie robimy. To nie ma sensu. Książka natychmiast wędruje w inne ręce - informuje Aleksandra Witońska z działu promocji katowickiej MBP.
W rudzkiej bibliotece zaostrzono restrykcje za przetrzymywanie książek. Po miesiącu obcowania z Tolkienem każdy następny tydzień kosztuje czytelnika złotówkę. Za każdą część trylogii płaci się osobno. - To działa. Książki oddawane są w terminie - twierdzi Grażyna Kołodziej z biblioteki w Rudzie.

nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 11-03-2002 21:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nieźle - z tym że ja nie mogę wypożyczyć WP już od lipca: ale w moim mieście pani ma zawsze inną wymówkę: jak się ptyam o wyprawe, mówi, że są tylko dwie wieże, jak się pytam o dwie wieże, to jest tylko powrot krola itd Jestem rozwalony moja znajoma postanowiła przeczytać WP przed filmem, ale nie była w stanie nigdzie tego dorwać a ja jaj ni mogłam pożyczyć... przykre

glorfindel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 12-03-2002 12:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To dobrze, byc może wydawcy wreszcie zmądzrzeją i zaczną wydawać nowe książki tolkienistyczne i wznowią edycje starych (MERP!!!!!!!!!!!!!!), długo czekałem, aby coś takiego zaczęło sie dziać (nawet według miary czasu elfa;)) , mi to nie przeszkadza, chociaż boję się aby "mania" wypożyczania władcy nie stała się kulturą masową.
Tnących cienkie deski na stoku gór
Wyruszyć na niepewne, pełne zasadzek drogi;
Bo niektórzy dotarli poza legendarny Zachód.
Powrót do góry

Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 12-03-2002 13:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To nawet bardzo dobrze, niech się ludzie nawracają Z przymrużeniem oka . A co do wznowienia starych edycji to wczoraj widziałem w naszym kochanym Śmiech EMPIK-u wznowienia "W poszukiwaniu palantira" - kampania i "Opisanie Śródziemia". Nie wiem, może tylko wyciągneli coś z magazynu, ale to i tak dobrze.
P.S Mieszkam w Olsztynie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: W bibliotekach zabrakło "Władcy pierścieni" (Strona 1 z 1)

Skocz do: