Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Zaskoczenia i nie tylko, czyli kto lubi Tolkiena (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 20-05-2009 18:06    Temat wpisu: Zaskoczenia i nie tylko, czyli kto lubi Tolkiena Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od dawna lubię serial Babilon 5, choc z drugiej strony już dawno go nie oglądalem. W przedostatniej serii tego serialu pojawia si9ę postać niejakiego Lóriena, najstarszej istoty wszechświata. Nazwa brzmi znajomo i kiedy po raz pierwszy ją usłyszalem, wywołała pelne zdziwienia uniesienie brwi. Ale powiem szczerze, że choć mi się skojarzyła, to nie założyłem, że była zainspirowana Tolkienem. Tymczasem calkiem niedawno dowiedziałem się, że rezyser i pomysłodawca serialu Michael Straczyński, jest wielkim fanem Tolkiena i nagle wszystko stało się jasne. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 04-07-2009 22:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnio mój przyjaciel bardzo polubił pewien zespół Język Stwierdził, że koniecznie muszę go posłuchać i nawijał z pół godziny, jaką świetną muzykę on gra.
Poprosiłam więc o link do jakiejś piosenki.
Otrzymałam.
Wchodzę i patrzę na nazwę zespołu..... Amon Amarth Język

tutaj coś więcej o nich

No cóż. Skoro ktoś nazwał swój zespół, inspirując się twórczością Mistrza, to znaczy, że musi tę twórczość wielbić, nje? Jestem rozwalony

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 05-07-2009 08:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

niekoniecznie. może chcieć zyskać plusy kierując się tym, co akurat modne.
co tam ostatnio na topie?
wcale bym się nie zdziwił, gdyby powstała kapela pod wezwaniem "Dzieci dr House" albo coś w tym stylu Pserwa

Powrót do góry

Mojmir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 05-07-2009 11:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Racja, Adiemus. Naprawdę wiarygodni są ludzie, którzy inspirowali się twórczością Mistrza jeszcze przed tym całym „tolkienowym boom’em”. Jako przykład mogę podać zespół Blind Guardian. Uśmiech
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 05-07-2009 11:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż, macie rację, może nie zawsze tak jest Z przymrużeniem oka
Ale weźcie pod uwagę, że (wg biografii na oficjalnej polskiej stronie) zespół ten powstał w roku 1992 i chyba od początku miał taką samą nazwę. Wtedy jeszcze PJ nie śnił nawet, że nakręci Władcę Pierścieni Śmiech

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
co tam ostatnio na topie?
wcale bym się nie zdziwił, gdyby powstała kapela pod wezwaniem "Dzieci dr House" albo coś w tym stylu Pserwa

No, ale chyba najpierw trzeba się zapoznać z tym serialem i go polubić, aby zechcieć tak nazwać swój zespół Pserwa
Oczywiście zdarzają się wyjątki...

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74
Nieobecny(a): wpatrzona w zachód słońca w Henneth Annun

Wysłany: 10-07-2009 11:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Takiego tematu mi było trzeba Elfik Przeżyłam ostatnio spore zaskoczenie czytając "Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao". Autor, niejaki Junot Díaz, jest Dominikańczykiem i o Dominikanie pisze. A co to ma do Tolkiena? Otóż w książce odniesień do Mistrza jest mnóstwo i to nie tylko do WP ale też do "Silmarillionu" i "Dzieci Húrina." Pierwszy z brzegu przykład: o dyktatorze Dominikany Trujillo pisze, że "był naszym Sauronem." Wyjaśniając czym jest klątwa fukú przywołuje klątwę Morgotha. (Tu w przypisach stosowny fragment "Dzieci Húrina"). Sam bohater powieści zresztą jest miłośnikiem fantasy w tym Tolkiena rzecz jasna, SF i RPG i wygląda na to, że autor też.
A luz dos astros nos Mares Poentes.
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 20-01-2013 16:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja siostra katuje mnie swoim ulubionym zespołem - My Chemical Romance. Okazało się, że członkowie tego zespołu bardzo lubią WP, ale chyba tylko film. Za każdym razem kiedy któryś z nich da jakiś nowy wpis o WP czy H na Twitterze, czy gdzieś tam jeszcze pokazuje mi go. Dzisiaj np. pokazała mi zdjęcie figurki Thorina i tego członka zespołu (także figurkę). Co prawda nie mają oni żadnej piosenki nawiązującej do WP czy innych, ale ostatnio zauważyłam "Kiss the Ring" Zdziwienie Od razu skojarzenie. I choć członkowie lubią H i WP to ja i tak ich, aż tak nie kocham.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 03-02-2013 19:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie zaskoczyło, że fanem Tolkiena jest były prezydent Węgier, Árpád Göncz a co więcej, że przetłumaczył na węgierski Władcę Pierścieni i Rudego Dżila... oraz miał swój udział w Tolkien Centenary Conference 1992. Może zaskoczenie to niezbyt dobre słowo (w końcu politycy też ludzie Z przymrużeniem oka), raczej miła ciekawostka, jak w przypadku księcia Karola Uśmiech
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Zaskoczenia i nie tylko, czyli kto lubi Tolkiena (Strona 1 z 3)

Skocz do: