Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni (Strona 6 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 22-12-2013 03:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Własnie przeczytałam na Esensji opis animowanej adaptacji Hobbita z 66 roku - i poległam Nie Nie wszystko mi się pomieszało Super śmiech wściekły

Cytat:
Hobbit” Gene Deitcha z 1966 to pierwsza w historii ekranizacja dzieła J.R.R. Tolkiena,
Cytat:
„Hobbit” Deitcha generalnie korzysta z powieściowych wątków, zabawnie je upraszczając i zmieniając. Nie ma tu mowy o krasnoludach, Dale jest miastem ludzkim, smok (tu zwany Slagiem) niszczy je, pozostawiając przy życiu jedynie troje mieszkańców: Strażnika, generała (!) Thorina Dębową Tarczę i księżniczkę (!) Mikę. Czarodziej Gandalf mówi, że przepowiednia głosi, że, by odzyskać miasto i pokonać smoka, potrzebna jest pomoc Bilbo Bagginsa. Dalej mamy Groany – dziwną krzyżówkę trolli i entów, Golluma (Goloom), zabicie smoka przez Bilba (!) za pomocą klejnotu, no i wreszcie wątek romansowy Bilba i księżniczki!

E, księżniczka Mika? Super śmiech To ja już nie narzekam, że krasnoludy są u Jacksona zbyt szlachetne a nie chciwe i tchórzliwe. Bo one przynajmniej tam są Śmiech
poz Uśmiech
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 22-12-2013 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sprawie animowanego Hobbita '66 zapraszam do odpowiedniego tematu, gdzie jest link do klipu na YT, jak i do bloga twórców, gdzie jest cała historia filmu:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5099

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Thindómerel
nieznajomy

Wysłany: 12-03-2014 19:49    Temat wpisu: Re: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ven napisał(a):
TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
5. Arwena miała pojechać na wojnę za swym chłopakiem.
6. Arwena miała walczyć w Helmowym Jarze.
7. Arwena zamiast Eowiny miała zatłuc Nazgula. tal

Te sceny przecież już były nakręcone.

Chciałabym zobaczyć Arwenę w Helmowym Jarze Złośliwy uśmiech , ale nie wiem gdzie to znależć, na youtubie są tylko jakieś urywki Smutek .
Nie zauważyłam, żeby ktoś napisał o tym, że były nakręcone sceny z Aragornem walczącym pod Czarną Bramą z Sauronem Uśmiech Saurona ;D , ale potem zmienili to na walkę z trollem.
Czy te sceny są w jakiejś rozszerzonej wersji, albo w dodatkach do filmu?
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 12-03-2014 22:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O tym jak zamienili Annatara na trolla opowiadają w dodatkach do wydania rozszerzonego dvd. Jest tam ta scena, gdy Aragorn jest kuszony przez świetlistą postać Saurona - Annatara. Swoją drogą dla mnie szkoda, że wywalili ten fragment. Nie musieli walczyć, bo rzeczywiście byłoby to mocno nie-ksiązkowe, gdyby Aragorn miał jakiekolwiek szanse z Sauronem, gdyby ten stawił się osobiście, no ale Saurona w tej postaci kuszącego przez chwilę Aragorna mogli zostawić i niech by to trwało 15 sekund, byłoby to z korzyścią dla całego filmu imo. Natomiast trolla powinni byli zostawić Merremu i Pippinowi. Chociaż w ksiązce to Pippin i to troche przypadkiem zabija trolla, to w filmie mogliby to pokazać, jako pracę zespołową dwu hobbitów ratującą walczące obok wojsko i zainspirowaną przez ich atak na trolla w Morii oraz wściekłość z powodu losu Froda. Mysle, że taki przebieg bitwy byłby i tolkinowski z ducha i efektowny i poprawny filmowo. Bo ta naparzanka pod C.Bramą była trochę mało indywidualna i mało oryginalna. Brakowało mi w niej pojedynków. Rozgniatanie Aragorna trollową stopą nie licze jako poprawny filmowy pojedynek Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Milosniczka Legolasa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 09-07-2014 11:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już pominięcie Bombadila i Kurhanów było STRASZNE, a co dopiero te sceny! Co do tej kąpieli Aragorna i Arweny lub zdrady z Eowiną, to nie ma być romans, tylko film fantasty! To przebaczenie Sarumanowi- zbyt słodkie! P
Powrót do góry

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 10-07-2014 12:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bombadil w ogóle pasuje do całej opowieści jak pięść do nosa - pojawia się tylko po to, żeby wybawić bohaterów z mocy Upiorów Kurhanów. Do tego bawi się Pierścieniem i w ogóle wygląda, jakby wcale go to wszystko nie obchodziło. Do tego nikt nie wie, kim tak naprawdę jest... i co robi w Śródziemiu.
Nieee... jeśli miałyby być Kurhany, to powinni z nich uciec zupełnie inaczej.

Inna sprawa, że Liv Tyler na elfkę (czy w sumie półelfkę) nadaje się bardzo dobrze; ale Eowyna ładniejsza Uśmiech

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 10-07-2014 20:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lukullus napisał(a) (zobacz wpis):

Nieee... jeśli miałyby być Kurhany, to powinni z nich uciec zupełnie inaczej.

Masz rację. Najlepiej samodzielnie. Jestem za Żeby nie było, że ciągle ktoś ich ratuje i przewozi, jak przesyłkę. W końcu mało brakowało a w książce Frodo sam dałby radę wywinąć się kurhanowemu. Albo, co imo by było zarówno dobrym skrótem filmowym, jak i ksiazkowo przedstawiłoby spotkanie nr 1 z elfami - moim zdaniem ważne a niedoceniane pierwsze spotkanie - na kurhanach uratowałaby ich kompania Gildora w efekcie czego mogliby sobie poucztowac i pogadać z nimi.
Tak bym to widziała w adaptacji idealnej Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 11-07-2014 18:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

Albo, co imo by było zarówno dobrym skrótem filmowym, jak i ksiazkowo przedstawiłoby spotkanie nr 1 z elfami - moim zdaniem ważne a niedoceniane pierwsze spotkanie - na kurhanach uratowałaby ich kompania Gildora w efekcie czego mogliby sobie poucztowac i pogadać z nimi.

O, to, to! Jestem za To by faktycznie było niezłe. Jestem za

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni (Strona 6 z 7)

Skocz do: