Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni (Strona 2 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nolendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 15-03-2009 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To straszne, straszne, straszne! Efekt końcowy i tak nie jest najlepszy - zwłaszcza w Powrocie Króla - ale okazuje się, że mogło być gorzej, znacznie gorzej. wściekły

leszli
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 15-03-2009 22:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miałem PJ-a zo uosobienie zła, prawdziwego Morgotha, a po przeczytanie tego tekstu zaczynam gościa lubić...
W sumie może się okazać, że i te głupoty, co w filmie jednak się pojawiają, są bardziej "zasługą" producentów niż jego.
Powrót do góry

klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 16-03-2009 15:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem jak Wy, ale ja po wyliczance Tal nabrałem lepszego zdania o Pidżeju i jego dziele.
Powrót do góry

Nerya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 107

Wysłany: 16-03-2009 15:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tam od początku nie miałam o nim złego zdania, ale po przeczytaniu tego co napisała Tal jestem w lekkim szoku Zdziwienie Z tych "wspaniałych" propozycji jako tako sensowne wydało mi się tylko, że wszyscy 3 hobbici podsłuchiwali (troche dziwne w filmie, że Merry i Pippin wpadają na Froda na polu i od razu ruszają z nim w podróż) Dobrze, że PJ tych reform nie zaakceptował, bo wyszłoby coś, co z WP nie ma nic wspólnego - jakieś połączenie taniego filmu akcji ze słabą fantastyką i brazylijską telenowelą Uśmiech
Powrót do góry

sidewalk
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 16-03-2009 16:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdyby to przeszło, to dopiero byłby płacz i zgrzytanie zębów Jestem rozwalony

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 16-03-2009 21:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niektóre z tych rzeczy to były pomysły producentów, ale cześć to także bardzo pierwotne pomysły reżysera i scenarzystów, które skorygowano potem. Większość pojawia się w okresie, gdy miał powstac tylko jeden lub góra dwa filmy. Przyłączenie się M. i P. jest dziwne, najwyraźniej nie mają ze sobą żadnych bagaży, ale pamiętajmy, że po drodze jest Buckland, tam się mogli zaopatrzyć.

Są tam też bardziej wesołe wspomniena Uśmiech Np. o tym, jak za pierwszym kręceniem sceny z Sz.Przystani, gdy aktorzy i wszyscy bardzo się postarali, gdy na planie było ogólnie łzawo Uśmiech okazało się, że nagrany obraz jest nieostry, bo w trakcie wysiadła kamera Złośliwy uśmiech I trza było powtarzać, gdy już ludziom minął odpowiedni nastrój.
Albo, jak miała być scena na końcu TTT, gdy hobbici i Gollum idą przez las. To były wielkie sosny, gatunek mający także wielkie szyszki i cała ekipa musiała nosić kaski, bo te szyszki akurat spadały. Z wysoka Śmiech Oczywiscie, aktorzy nie mogli, co wywołało niepokój Astina, który zawsze bardzo dbał o bezpieczeństwo na planie Śmiech
Albo, gdy okolice nawiedziły największe od stu lat powodzie-akurat mieli kręcić atak orków ze wschodniego brzegu, gdy Drużyna płynie Anduiną i stara się uchronić przed władowaniem na bystrza Sarn Gebir (to wprawdzie książkowa scena, ale jej rozwinięcie jest dość bezsensu). W tej scenie Sam miał ponownie wpasc do wody (imo bez sensowna strata czasu), a Giml utrzymuje w równowadze łódkę, podczas gdy Legolas strzela stojąc okrakiem na burtach (Jak widać we wczesnych fazach też elfowi dawano różne cyrkowe popisy i tak im niestety zostało) Skrzywienie Oczywiście powódź zmyła plan i tak ta scena nie trafiła do filmu. Zauważmy, że kolejna scena akcji - nadmiernej i niepotrzebnej - została nam oszczędzona Śmiech
Przyjemności, jakie mogą spotykać realizatorów, gdy usiłują dotrzymać terminów kręcenia i zmieścić się w planowanym czasie przy ciągle wzrastającej ilości koniecznych i zmiennych ujęć, dostarczanych przez złośilowych scenarzystów Ratujcie bo go pobiję to; sztormy, niezwykłe ulewy, helikoptery lądujące w złym miejscu i zostawiające Beana i Blooma na niewłaściwej górze, odciętych od świata, benzyna kończąca się w cysternach a dokoła ani wioski, gdzie można zatankować, całonocne jazdy, by uciec przed burzą (chodzi o konwój kilkudziesieciu tirów!) i śnieg padający wiele razy dziwnie całkiem poza sezonem, a w jednym przypadku filmowy pożar, który się wymknął spod kontroli. hmmmm...
Także jak dla mnie to chwała wam, chylę czoła, dzięki
poz Uśmiech
tal

Ven
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 16-03-2009 22:44    Temat wpisu: Re: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

4. Postacie Faramira i Eowiny miały sie zlać w jedną postać - preferowano postać żeńską - byłaby siostrą Boromira i typem randżera. tal

Jak w jakimś fanfiku. Kto wie może by ją połączyli z Aragornem ( do tego słynnego trójkącika) albo z Legolasem.

5. Arwena miała pojechać na wojnę za swym chłopakiem.
6. Arwena miała walczyć w Helmowym Jarze.
7. Arwena zamiast Eowiny miała zatłuc Nazgula. tal

Te sceny przecież już były nakręcone.

9. Trójkąt miłosny Arwena-Aragorn-Eowina miał być jak dla mnie po prostu sprowadzony do brazylijskiej mydlanki. Bo w filmie miała być scena, gdy Aragorn śpi z Eowiną, budzi się i na to wpada Arwena i robi im scenę. A raczej Arwena kłuci się w Eowiną. W innej wersji Aragorn śpi z Eowiną, Arwena wchodzi, Aragorn ją obejmuje a Eowina patrzy na to z okna. tal

To już czysta kpina.

10. Denethor i Theoden mieli też się stać jedną postacią. tal

To w pewnym sensie pokazane było w musicalu. Denethor jest tym którego Aragorn uzdrawia a potem namiestnik walczy razem z nimi.

14. Miała być bitwa z wargami w Edoras zamiast ucieczki do Jaru. Nocna bitwa z paleniem miasta. tal

Noc Świętojańska!

18. Z Hobbitonu mieli wyruszyc czeterej hobbici i Gandalf. tal

Czterej pancerni i Pies <nmsp> Język

23. Ponieważ Arwenka miała być w Jarze, pojawia się też scena jej kąpieli w krystalicznych jeziorkach Jaskin. Żeby było śmieszniej nago, by było jeszcze śmieszniej kąpieli wspólnie z Aragornem. A, żeby było jeszcze fajniej to zostają nakryci przez Legolasa z Gimlim, którzy akuratnie zwiedzają jaskinie łódką Elfik tal

Nie wiem co w tym śmiesznego.

26. W którejs wersji scenariusza Faramir nie natyka się na hobbitów przypadkiem. Zostaje po nich wysłany przez Denethora. Faramir dowiaduje się o Frodzie i Pierscieniu od gadatliwego Pippina. (Imo całkiem niezła zmiana - gadatliwy Pippin ma tu sens, a Denethor byłby zdolny do wysłania kogos po hobbitów, chocby w tajemnicy przed Gandalfem. Faramir zaś taki, jakiego widzimy w filmie, najpierw by po nich poszedł na rozkaz ojca, i pewnie by mu to odpowiadało - w końcu by się czymś przysłużył ojcu - to nie jest taka zła zmiana). tal

To by było nawet logiczne i bardziej by pasowało do filmowego Faramira. Choć wolę to jak to jest w filmie.

29. Rohan i Gondor miały być scalone w jedno państwo. Miały być pokazane, jako jedna kraina pod jedną nazwą, tak, jak Rivendell i Lorien ograniczono do Lorien, tutaj Rohan i Gondoro chcieli ograniczyc do Gondoru. A zatem Minas Tirith i Edoras także musiały się zlać w jedno. tal

Znów, podobnie było w musicalu.. choć ograniczyło sie tylko do połączenia postaci władców.

34. Narratorem w Prologu jest Elrond.
Jak się wam podoba taka wersja? Złośliwy uśmiech tal
... " Dlaczego Panie Anderson?"..... Nie, nie, nie, Cate Blanchett lepiej tu pasuje.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 17-03-2009 03:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Jak w jakimś fanfiku.

Jak w głupim fanfiku Uśmiech

Cytat:

Te sceny przecież już były nakręcone.

Z Arweną w Jarze tak, ale pozostałe chyba nie. Zresztą dobrze, że cała rzecz się rozeszła po kościach, bo kolejna postac o wielkiej wadze na Wyprawie byłaby nadmiernym obciążeniem filmu, który i tak ma masę postaci - choc i tak mniej od książki. W dodatku nieuważni oglądacze mogliby sobie pomieszać, która z walecznych pań to Eowina a która Arwena, tak, jak czesto miesza sie im Merry z Pippinem oraz Boromir z Faramirem.

Cytat:
To w pewnym sensie pokazane było w musicalu.

No, ale ograniczenie wielkości świata w musicalu rozumiem - bo on trwa 3 godziny a nie 10.
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni (Strona 2 z 7)

Skocz do: