Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni (Strona 1 z 7)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 15-03-2009 06:38    Temat wpisu: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej Uśmiech
Własnie czytam kawałkami biografię Pidżeja. Jest tam kilka detali o wyglądzie scenariusza w różnych fazach, oraz o całej produkcji od tej biznesowo - prawnej strony. I tak z czystej złośliwości Elfik chcę napisać co miało być w filmie, a czego uniknęliśmy.
MUPy i MOPy o słabych nerwach nie czytać Śmiech
1. Pierwszym wymogiem producentów, z którego Jackson wyszedł zwycięsko (jak piszą "przy takich tekstach kiwaliśmy głowami i mieliśmy nadzieje, że z czasem o tym zapomną a my zrobimy to jak chcemy") jest kwestia uśmiercania postaci, których Tolkien zapomniał uśmiercić. Którys producent czy inny agent zdecydował, że to dośc głupie, że żadna z głównych postaci nie ginie. Powiedział macie tu 4 hobbitów, i w pełnym składzie wracają do domu? To nierealistyczne! Zabijcie któregos. Mnie wszystko jedno którego wybierzcie sobie.
2. Dla skrótu Rivendell i Lorien miały się stać jadną krainą.
3. Na naradzie w Rivendell miała być Galadriela, i to tam miała być scena ze zwierciadłem. Wszystkie zdarzenia z Lorien miały być przeniesione do Rivendell.
4. Postacie Faramira i Eowiny miały sie zlać w jedną postać - preferowano postać żeńską - byłaby siostrą Boromira i typem randżera.
5. Arwena miała pojechać na wojnę za swym chłopakiem.
6. Arwena miała walczyć w Helmowym Jarze.
7. Arwena zamiast Eowiny miała zatłuc Nazgula.
8. Arwena miała ratować rohanskie dzieci. Ratujcie bo go pobiję Jestem rozwalony
9. Trójkąt miłosny Arwena-Aragorn-Eowina miał być jak dla mnie po prostu sprowadzony do brazylijskiej mydlanki. Bo w filmie miała być scena, gdy Aragorn śpi z Eowiną, budzi się i na to wpada Arwena i robi im scenę. A raczej Arwena kłuci się w Eowiną. W innej wersji Aragorn śpi z Eowiną, Arwena wchodzi, Aragorn ją obejmuje a Eowina patrzy na to z okna.
10. Denethor i Theoden mieli też się stać jedną postacią.
11. Osgiliath i Minas Morgul miały być zamienione w jedno miejsce.
12. Na naradę do Rivendell przybywać miał Boromir razem z ojcem. I to ojciec miał mówić, a Boromir jedynie słuchać.
13. Frodo miał być więziony w Minas Morgul. (Nie jest to taki zły skrót - pozbywają sie kolejnego podobnego miejscja i koniecznosci budowy kolejnej wieży, ale z drugiej strony, z małej wieży orków łatwiej jest uciec, jak z potężnego Morgulu, chyba? )
14. Miała być bitwa z wargami w Edoras zamiast ucieczki do Jaru. Nocna bitwa z paleniem miasta.
15. Saruman umierając otrzymuje wybaczenie, korzy się. Gandalf klęka przy nim i mówi, ze to palantir go zatruł. Saruman w ostatnich słowach ostrzega ich przed planami Saurona, który przygotowuje armie do ataku na Gondor. Słodko tak, że aż niedobrze się robi Ratujcie bo go pobiję wściekły
16. Boromir miał podniesc Pierscien ale nie na śniegu. Nad wielką rzeką Gollum napada na śpiącego Froda, dusi go i siega po pierscien, zrywa łancuszek, ale reszta drużyny budzi się i odpedza go, a Pierscien spada i tonie w bagnie ale czyjas ręka wyciąga łancuszek. Boromir trzyma Pierscien - wydaje sie wiekszy, potęznieje. Aragorn każe mu oddać Pierscien. Boromir upuszcza go na wyciągnietą dłoń Froda.
17. To Frodo miał pokonać Szelobę. Zdziwienie Skrzywienie
18. Z Hobbitonu mieli wyruszyc czeterej hobbici i Gandalf.
19. Gandalf przyłapuje na podsłuchiwaniu 3 hobbitów a nie tylko Sama, jak w filmie i książce. Też skrót dobry dla filmu, ale dla mnie dość nieelegancki. Skrzywienie
20. Miało nie być pokazanego uwięzienia Gandalfa w Orthanku, żadnej z tych scen, on miał o tym tylko opowiedzieć na naradzie u Elronda, tak jak w książce.
21. Miał być atak wargów jeszcze przed Wichrowym Czubem. Wichrowy miał być normalnie, z Nazgulami. Zdziwienie Wargowie w Shire, ómarłam Elfik Ble Ble ;D
22. Miało nie być krakena prze Morią. Czatownika. Ale za to troll miał mieć więcej do roboty, jak w książce. (jeszcze więcej? bułeee) Skrzywienie
23. Ponieważ Arwenka miała być w Jarze, pojawia się też scena jej kąpieli w krystalicznych jeziorkach Jaskin. Żeby było śmieszniej nago, by było jeszcze śmieszniej kąpieli wspólnie z Aragornem. A, żeby było jeszcze fajniej to zostają nakryci przez Legolasa z Gimlim, którzy akuratnie zwiedzają jaskinie łódką Elfik
24. Amon Hen miało być umieszczone nie nad Anduiną ale na Emyn Muil.
25. Ponieważ w pewnym okresie chciano dodać Frodowi scen akcji, by też cos podziałał a nie tylko był nosicielem Pierscienia, miała być scena, jak Frodo wspina się na Amon Hen w Emyn Muil, gdzie ogląda co się dzieje na świecie, także konfrontacje magów w Isengardzie. W trakcie tej walki przybywa emisariusz z Czernej Wieży, to miał być Nazgul, który wzlatuje na skrzydlatej bestii spoza Sarumana. I ten Ulairi zmiata Sarumana z wieży, który spada i tak samo jak w filmie nabija się na ostrze jakiejs maszynerii. Wtedy Nazgul atakuje Gandalfa, który spada z siodła. Wtedy Gandalf traci laskę, bo wpadła do wody dokoła Orthanku. Kiedy Nazgul chce skończyć z Gandalfem, widząc to Frodo zakłada Pierscien, aby odciągnąć Nazgula w swoją stronę. Nawet ładne -mi się podoba. Jestem za
26. Po czym następuje atak na Froda na Amno Hen, ktory jest już fantastyczną i zbyt niewiarygodną sceną akcji. Sam zarzuca linę (tę od Galadrieli) na nogę latającej bestii i przywiązana do tamtejszej zabudowy, zostaje uwięziona, oczywiscie usiłując się uwolnić Nazgul i poczwara stopniowo rozbijają budowle w drobny mak Śmiech Zamierzają się tez na Sama, którego plecak uwiązł miedzy ruinami. Wtedy Frodo robi to samo co wczesniej - odwraca uwagę nazgula, po prostu skacząc miedzy niego a Sama i pokazują Pierscien. Pragnienie Pierscienie jest w nazgulach tak mocne, że można je tym rozproszyc, oczy nazgula lśnią na widok Pierscienia, upiór drży, wyciąga rękę w stronę palców Froda, wstrętna ręka upiora zamyka się na Pierscieniu. Nagle - Frodo przeszywa serce Nazgula Żądłem. Nazgul wrzeszczy. Podświat upiorów ogarniają płoniemie, bo pole widzenia Froda wypełnia wściekłość Oka.
Najwyraźniej Frodo był trudną postacią, bo na użytek filmu miał za mało do roboty oraz za mało scen, w których widz może zainwestować emocje w tą postac. Chcieli dać mu coś wiecej. Zarówno w scenach akcji i walki, jak i w scenach lirycznych i pokazujących bezbronność.
26. W którejs wersji scenariusza Faramir nie natyka się na hobbitów przypadkiem. Zostaje po nich wysłany przez Denethora. Faramir dowiaduje się o Frodzie i Pierscieniu od gadatliwego Pippina. (Imo całkiem niezła zmiana - gadatliwy Pippin ma tu sens, a Denethor byłby zdolny do wysłania kogos po hobbitów, chocby w tajemnicy przed Gandalfem. Faramir zaś taki, jakiego widzimy w filmie, najpierw by po nich poszedł na rozkaz ojca, i pewnie by mu to odpowiadało - w końcu by się czymś przysłużył ojcu - to nie jest taka zła zmiana).
27. W jednej z wersji miało nie być sarumana, bo jest w filmie za wiele szwarzcharakterów, starczy Sauron. Producenci zalecali użyć go bardziej albo wywalić. Saruman miał się więc stać wobec Saurona czymś w rodzaju Vadera wobec Palpatina, albo iść do kosza.
28. Miało wcale nie być bitwy w Helmowym Jarze.
29. Rohan i Gondor miały być scalone w jedno państwo. Miały być pokazane, jako jedna kraina pod jedną nazwą, tak, jak Rivendell i Lorien ograniczono do Lorien, tutaj Rohan i Gondoro chcieli ograniczyc do Gondoru. A zatem Minas Tirith i Edoras także musiały się zlać w jedno.
30. Miało nie być ataku Nazguli na Bree, które, jako postacie miały być oszczędzane na później.
31. Obciąć wydarzenia w trakcie narady o połowe.
32. Drastycznie obciąć wydarzenia w czasie przeprawy przez Morię.
33. Zamiast porwania Merrego i Pippina przez orków - co wymagałoby scen porwania, wleczenia przez Rohan, uwolnienia, zabłąkania się do Fangornu, spotkania z Fangornem - trzeba było zrobić tak, by entowie przybyli i uwolnili hobbitów, w chwili cih porwania przez orków. Zdziwienie wściekły Czy też raczej, by entowie uniemożliwili orkom porwanie hobbitów.
34. Narratorem w Prologu jest Elrond.
Jak się wam podoba taka wersja? Złośliwy uśmiech

Był moment, gdy Pidżej miał dośc i powiedział, że czegos takiego nie zrobi, że on wysiada, żeby robili to sobie sami
poz Uśmiech
tal

Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 15-03-2009 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obawiam się, że gdyby z tego, co mi się nasuwało na myśl podczas czytania tego tfu tfu "scenariusza" wyciąć całą łacinę kuchenną to chyba nic by nie zostało.
W każdym razie po przeczytaniu jeszcze bardziej znielubiłam film a kiedyś wydawało mi się, że jest to niemożliwe Elfik
To miała być adaptacja książek Tolkiena czy bollywoodzka superprodukcja? Chociaż nie, nawet nie bollywoodzka - hinduscy aktorzy są ładniejsi.

Túrin Dagnir
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 320

Wysłany: 15-03-2009 13:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

PJ to jest jednak spoko koleś. Nabrałem do niego szacunku, bo mimo że to tu to tam wprowadził spore zmiany, to jednak można rozpoznać, że to WP. A TO?! Eru! Ja po prostu nie wiem, jak to opisać.
Powrót do góry

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 15-03-2009 13:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I całe szczęście, że tego "tfora" nie wytworzyli, bo w przeciwnym wypadku mieli by do czynienia z pewnym bardzo wrednym diabelstwem... No, może nie bezpośrednio, ale kilka listów/meili o treści jednoznacznej by się posypało.

Cytat:
żadna z głównych postaci nie ginie

A Boromir to co? Pies? <unika ciosów fanek Boromira>

Cytat:
Rivendell i Lorien miały się stać jadną krainą

Ciężko mi wyobrazić sobie chatę Elronda obok domu Galadrieli... Co by z tego wyszło? Jestem rozwalony

Cytat:
Na naradzie w Rivendell miała być Galadriela, i to tam miała być scena ze zwierciadłem

Obok Pierścienia by ją postawili?

Cytat:
Postacie Faramira i Eowiny miały sie zlać w jedną postać - preferowano postać żeńską - byłaby siostrą Boromira i typem randżera.

No patrzcie - Lara Croft w Śródziemiu!

Cytat:
Arwena miała pojechać na wojnę za swym chłopakiem

A tu mamy przykład kobiety równouprawnionej.

Cytat:
Arwena miała walczyć w Helmowym Jarze

No comment.

Cytat:
Arwena zamiast Eowiny miała zatłuc Nazgula

Czym? Expecto patronum?

Cytat:
Arwena miała ratować rohanskie dzieci

Matka Arwena z Rivendell się kłania.

Cytat:
Aragorn śpi z Eowiną, budzi się i na to wpada Arwena i robi im scenę

No patrzcie - kobiety podglądają swego chłopa w łóżku...

Cytat:
Denethor i Theoden mieli też się stać jedną postacią

I jak by zginął?

Cytat:
Osgiliath i Minas Morgul miały być zamienione w jedno miejsce

Jeden problem - odległość...

Cytat:
Na naradę do Rivendell przybywać miał Boromir razem z ojcem. I to ojciec miał mówić, a Boromir jedynie słuchać.

A kto rządziłby Minas Tirith?

Cytat:
Saruman umierając otrzymuje wybaczenie, korzy się. Gandalf klęka przy nim i mówi, ze to palantir go zatruł. Saruman w ostatnich słowach ostrzega ich przed planami Saurona, który przygotowuje armie do ataku na Gondor

Błeee... Ratujcie bo go pobiję

Cytat:
Miało wcale nie być bitwy w Helmowym Jarze

Tylko szamotanina pod Edoras?

Cytat:
Rohan i Gondor miały być scalone w jedno państwo. Miały być pokazane, jako jedna kraina pod jedną nazwą, tak, jak Rivendell i Lorien ograniczono do Lorien, tutaj Rohan i Gondoro chcieli ograniczyc do Gondoru. A zatem Minas Tirith i Edoras także musiały się zlać w jedno

O Lolu Eruwiasty!

Reasumując - szanujcie WP swego, bo mogliście mieć gorszego. Spox

Powrót do góry

Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74
Nieobecny(a): wpatrzona w zachód słońca w Henneth Annun

Wysłany: 15-03-2009 14:49    Temat wpisu: Re: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Matko i córko elektryczna! Co to by było jakby się PJ posłuchał? Aż strach myśleć jaki tfu, tfu, "tfur" byśmy mieli.
Cytat:
Którys producent czy inny agent zdecydował, że to dośc głupie, że żadna z głównych postaci nie ginie. Powiedział macie tu 4 hobbitów, i w pełnym składzie wracają do domu? To nierealistyczne! Zabijcie któregos. Mnie wszystko jedno którego wybierzcie sobie.

Super śmiech Entliczek, pentliczek... na kogo wypadnie... Super śmiech

Cytat:
Postacie Faramira i Eowiny miały sie zlać w jedną postać - preferowano postać żeńską - byłaby siostrą Boromira i typem randżera.

Wszystko pięknie, ładnie, ale i tak nie dane by bidulce było ubić Witchkinga bo
Cytat:
Arwena zamiast Eowiny miała zatłuc Nazgula.

Cytat:
Arwena miała ratować rohanskie dzieci. Ratujcie bo go pobiję Jestem rozwalony

No tak, wszechobecna, wspaniała i jakże dzielna Arwenka.

Cytat:
W filmie miała być scena, gdy Aragorn śpi z Eowiną, budzi się i na to wpada Arwena i robi im scenę. A raczej Arwena kłuci się w Eowiną. W innej wersji Aragorn śpi z Eowiną, Arwena wchodzi, Aragorn ją obejmuje a Eowina patrzy na to z okna.

Jakie to dramatyczne Jestem rozwalony Jak w południowoamerykańskim tasiemcu normalnie albo innej Modzie na sukces czy jak jej tam Elfik

Cytat:
Denethor i Theoden mieli też się stać jedną postacią.
Zdziwienie Niby jak? Nie wyobrażam sobie, niestety.

Cytat:
Saruman umierając otrzymuje wybaczenie, korzy się. Gandalf klęka przy nim i mówi, ze to palantir go zatruł. Saruman w ostatnich słowach ostrzega ich przed planami Saurona, który przygotowuje armie do ataku na Gondor.

Ech, jaka to by była wzruszająca scena Super śmiech I nie ważne, że ni przypiął ni przyłatał.

Cytat:
Wargowie w Shire, ómarłam Elfik Ble Ble ;D
Tak,tak, jeszcze paru trolli, kilku walecznych Uruk-Hai i kompania orków do kompletu Pserwa

Cytat:
Ponieważ Arwenka miała być w Jarze, pojawia się też scena jej kąpieli w krystalicznych jeziorkach Jaskin. Żeby było śmieszniej nago, by było jeszcze śmieszniej kąpieli wspólnie z Aragornem. A, żeby było jeszcze fajniej to zostają nakryci przez Legolasa z Gimlim, którzy akuratnie zwiedzają jaskinie łódką Elfik

Hehe Aragorn w kąpieli Jestem rozwalony z Arwenką nakryci przez Legolasa i Gimlego? Perwersja normalnie Elfik

Elindil napisał(a) (zobacz wpis):
To miała być adaptacja książek Tolkiena czy bollywoodzka superprodukcja? Chociaż nie, nawet nie bollywoodzka - hinduscy aktorzy są ładniejsi.

Porównanie zdecydowanie na korzyść produkcji bollywoodzkich Super śmiech W tych faktycznie aktorzy przystojni i nawet jak się nic kupy nie trzyma to generalnie mnie jakoś nie razi - taka ichnia konwencja.

A luz dos astros nos Mares Poentes.
Powrót do góry

tomasson1204
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 15-03-2009 16:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nie no szacun dla tych co pisali ten scenariusz. Oni nową książkę napisali:)

By Tomasson
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 15-03-2009 16:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tallis, wielkie dzięki za ten spis, w życiu by mi to do głowy nie przyszło. Brawa dla PJa, ze się nie dał Jestem za

Nero, gdyby Galadriwela i Lorien były w Rivendell, to nie byłoby problemu z chatką, bo z pewnością to Elrond byłby jej mężem, a nie Celeborn Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Forneithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 223

Wysłany: 15-03-2009 18:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nero napisał(a) (zobacz wpis):
Reasumując - szanujcie WP swego, bo mogliście mieć gorszego. Spox

Racja Jestem za Przydałoby się ten spis umieścić przy regulaminie z dopiskiem: "przeczytaj, zanim naślesz kolejne kalumnie na WP". Czy jakoś tak Jestem rozwalony
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: LotR: Jak mógł wyglądać Władca Pierścieni (Strona 1 z 7)

Skocz do: