Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Rosyjska muzyka tolkienowska (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 03-11-2009 11:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Będzie post pod postem, trudno Język

Mi ostatnio bardzo się spodobał śpiew Anariona, którego słucham dzięki linkowi, który wyżej podała Ninquelen chwała wam, chylę czoła, dzięki ale powtórzę te linki:
Tu koncert Anariona i Telenis: http://elfwine.narod.ru/audio/c2005/index.htm
Tu koncert Anariona: http://elfwine.narod.ru/audio/c2006/index.htm
Najbardziej , z tego, co przesłuchałam, podoba mi się pieśń o miłości Arieny i Tiliona, którzy nigdy nie mogą być razem, i pieśń o Tirionie i o tęsknocie za Tirionem z białego kamienia, że żadne miejscy w Śródziemiu się z nim nie równa, żaden Himring ani jezioro Helevorn. Jest też pieśń o Przystaniach, Maglorze i Maedhrosie. I piękna pieśń o snach przez zatopieniem Numenoru, o snach, w których słone fale zalewają oczy, wznoszą się wodą i ogniem. Piękne. I piękny głos. Chociaż jakość nagrania nie najlepsza, bo to jakieś koncertowe nagranie.

A Anarion wygląda tak (jak kobieta, ale Rosjanie mówią "jego", "on", "tego Anariona", więc i ja tak odmieniłam, a zresztą wsio rawno, nazywa się Olga Witt):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Znalazłam krótkie info:
http://folk.poesie.ru/wiki/index.php/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0% BE%D0%BD

A tu jego wiersze (teksty piosenek): http://elfwine.narod.ru/archive/anarion/index.htm
i tu: http://belovlas.narod.ru/minstrel/anarion.html#Gold

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 06-11-2009 16:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znowu ja, trudno Skrzywienie

Cytat:
dodatkowo, jesli ktos chce posłuchać "Duetu Thingola i Melian" (jest na wesoło), to do ściągnięcia bezpłatnie ze strony lastfm:
http://freedownloads.last.fm/download/13383945/%25D0%2594%25D1%2583%25D 1%258D%25D1%2582%2B%25D0%25A2%25D0%25B8%25D0%25BD%25D0%25B3%25D0%25BE%2 5D0%25BB%25D0%25B0%2B%25D0%25B8%2B%25D0%259C%25D0%25B5%25D0%25BB%25D0%2 5B8%25D0%25B0%25D0%25BD.mp3

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Miriel, a po polsku? Proooszę prooooooszę

To ta piosenka właśnie, tylko że po polsku nie brzmi tak wesoło, jak po rosyjsku, no i oczywiście najlepiej najpierw posłuchać, bo oni to bardzo fajnie i wesoło śpiewają. Wybaczcie brak rymów itp.:

Thingol:
Miło mi w lasach dni przemijały,
w Doriacie na krańcu świata,
razem z małżonką mą miłą i z córką Rządzę Girl 3 Królowa
kochaną – z dala od wojny.
No ale teraz zakłóca mój spokój
niejaki Beren, młody bohater: wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
córeczki serce skradł; mi i żonie
śmiertelnie tym właśnie ubliżył.

Meliana:
Miły mój małżonku, nie sądź pochopnie.
Mój ślub z tobą nielegalny był także,
Chociaż nie połączysz i ognia, i wody,
to miłość od prawa jest silniejsza. Serduszka

Thingol:
On sortu jest drugorzędnego,
lecz rozgniewać może i martwego,
nie jest warta grosza dusza jego,
a w kieszeni – figa z makiem jeno,
chociaż duma taka, że ho ho ho! Obrażam się

Meliana:
Miły mój małżonku, wiele wiosen temu,
Tyś był także dumny, krajem żeś nie rządził, Język
lecz mnie usidliło twe jasne spojrzenie, robienie pieknych oczek
bo miłość od prawa jest silniejsza. Serduszka

Thingol:
Ale ja mam na to całkiem inne zdanie!
Wyjątkowe było tamto wydarzenie. nie, nie, nie, nieładnie, a-a
Jam jest Eru nieśmiertelne stworzenie, Medytacja
nie porównuj mnie proszę z człowiekiem!

Meliana:
Miły mój małżonku, oczywiście masz rację,
(Thingol: oczywiście!)
lecz o ludziach my niczego nie wiemy. Z przymrużeniem oka
Krótkie życie, buntowniczy charakter,
lecz ich los nie gorszy, tylko inny... tak, tak, zgadzam się

Thingol:
Nie na próżno w podróż go wysłałem, Złośliwy uśmiech
by czynem się pewnym wykazał!
by gwiaździsty kamień z korony
wrogowi odebrał – go posłałem! Ble Ble ;D

Meliana:
Miły mój małżonku, miły mój małżonku...

Thingol:
Ja jego posłałem, ja jego posłałem!
Posłałem! Posłałem! jeeeeej! skaczę z radości

Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 06-11-2009 16:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Haha ten Thingol Super śmiech . Ale sie usmialam. Miriel dzieki za poprawe humoru Śmiech Nie chce ci sie tych rosyjskich piosenek dodawac zawsze z tlumaczeniami? Proooszę prooooooszę
'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Apokalipsa
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 99

Nieobecny(a): Gdzieś

Wysłany: 06-11-2009 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co by tu o tym...może na początek: " Jestem rozwalony "
Rosyjski sam w sobie zazwyczaj jest zabawny a w dodatku ten Thingol z dziecięcą radością oznajmiający, że: on jego Paslał paslał paslal! Super śmiech. Zgadzam się, że tłumaczenie to dobra rzecz Jestem za.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 06-11-2009 20:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teraz w końcu wiadomo o ssso chodzi wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Poniżej wideo do tego:"Рок-орден 'Тампль' 2002
Текст, музыка — Лариса Бочарова, Лина Воробьева.
Исполнител& #1080; - Иван Серебренни& #1082;ов и Арэдель":

Link

Tam chyba siedzi też Thranduil w koronie z liści.
Edit.
Nie, to Thingol tylko z innego ujęcia.

A o ten szlagier się pokusisz? O czym śpiewają? Też z Finrod Song, tylko chyba starszej wersji, prawdziwi Feanorioni Pserwa

Link

"Made by two girls from Minsk, this video is based on an old version of a rock-opera 'Finrod-Song' (www.tample.ru) and a song from a famous soviet animated movie."
Animated movie? hmmmm...

Sceny z opery Finrod Song, jeśli dobrze zrozumiałam śpiewa Airis:

Link

"Музыка и слова Ларисы Бочаровой Исполненяе& #1090; Айре Видео: 'Финрод-Зонг ;'"

I Sauron:

Link

Клип по видео 'Финрод-Зонг ;' на песню группы Эпидемия 'Вечный воитель'

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 06-11-2009 22:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Tam chyba siedzi też Thranduil w koronie z liści.
Edit.
Nie, to Thingol tylko z innego ujęcia.

Tylko, że jeśli chodzi o wykonanie, to jest o wiele gorsze, niż wersja studyjna, dlatego polecam ściągnąć sobie piosenkę w wersji studyjnej Z przymrużeniem oka Thingol z zarostem, myślałam, że to straszne, ale jak zobaczyłam tych synów Fëanora w trzeciej fazie życia, to... Mdleję... To są fragmenty z jednego z przedstawień, a oni to na pewno parę razy wystawiali, i dokręcone dodatkowo sceny. Lúthien płacząca do ściany Pserwa

Cytat:
A o ten szlagier się pokusisz? O czym śpiewają? Też z Finrod Song, tylko chyba starszej wersji, prawdziwi Feanorioni Pserwa
[...]
Made by two girls from Minsk, this video is based on an old version of a rock-opera 'Finrod-Song' (www.tample.ru) and a song from a famous soviet animated movie."
Animated movie? hmmmm...

Nie wiem, o co chodzi, ale wygląda na to, że tu tylko sceny są z tej opery, a muzyka skądinąd Z przymrużeniem oka i to nie jest piosenka z tej opery raczej Z przymrużeniem oka

Cytat:
Sceny z opery Finrod Song, jeśli dobrze zrozumiałam śpiewa Airis:

Aire. I jeszcze ze strony http://folk.poesie.ru/wiki/index.php/%D0%A4%D0%B8%D0%BD%D1%80%D0%BE%D0% B4-%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B3

Cytat:
Финрод-зонг - projekt twórczej grupy Tample. Twórczość rosyjskich fanów z Moskwy, Kazania i Jekaterynburga - musical o Finrodzie Felagundzie na motywach "Ley of Leithian". Gatunek - tragifarsa. Autorzy: Larisa Boczarowa (Лариса Бочарова), Jovin (Йовин). Prawie dla wszystkich utworów istnieją dwie wersje - wersja studyjna (z płyty studia "Sybirskij Trakt") i elektroniczna (z płyty Fangorn Video), a niektóre utwory mają również swoją akustyczną wersję. Również na obu wersjach w dużej części śpiewają inni wokaliści, oprócz stałych: Finroda (Roman Susaliew - Роман Сусалев), Galadrieli (Larisa Boczarowa -Лариса Бочарова), Saurona (Nikita Koliedin - Никита Коледин), Thingola (Iwan Sieriebriennikow -Иван Серебренни& #1082;ов).

A Aire z Aire i Saruman, to Irina Krugłowa. Są z Sarumanem (Antonem) małżeństwem. Z Moskwy. Te wszystkie imprezy są własnie w moskwie w Domu Kultury "Majak" (chyba się przeprowadzę!!!!). Płytę "A Elbereth Gilthoniel" (która była tu linkowana) nagrali w 2000 roku.

I to video i ta pieśń o śmierci Finroda bardzo mi się podobają, i wcale to nie jest tragikomiczne dla mnie, tylko najprawdziwiej smutne. No i smutny, poważny tekst umierającym o królu. Niesamowite też są te sceny w tym filmiku, Beren i Finrod w więzieniu Saurona Smutek

Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 06-11-2009 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fajne rzeczy ci Rosjanie robia, te larpy, muzyka Uśmiech A widzac tego Thingola padlam, a potem na widok panow C juz nie bylo gdzie spadac.. Mdleję...

Bardzo mi sie podoba to z Finrodem (na tym klipie to ten brunet z gwiazda Feanora na czole? Zdziwienie albo kto to? ). Miriel masz przetlumaczony tekst? Proooszę prooooooszę

http://www.youtube.com/watch?v=GDEcOH8stkI&feature=fvw - ladne, ale to rude, to jakoby Amarie ma byc? Mdleję...

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 06-11-2009 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aire miałam na myśli, nie wiem czemu Airis napisałam, hehe. No, zdecydowanie Moskwa ciągnie coraz bardziej wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ściągnąć ich z przedstawieniem na TF!

Tatusynkowie rulezuja, chyab specjalnei sa tacy brodaci i komiczni. Chociaż Caranthir, gdyby go tak ogolić i doprowadzić do porządku hmmmm...

Kaile, to jest jakiś dziwny film, może Miriel coś wybada. Same dziewczyny tam graja o ile zauważyłam.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Rosyjska muzyka tolkienowska (Strona 2 z 4)

Skocz do: