Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Pisać każdy może (tengwarem ;-) (Strona 14 z 15)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 16-03-2013 21:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wow, piękne, naprawdę Jestem za . To zostało zrobione z użyciem jakiegoś specjalnego pióra? hmmmm... Bo ja właśnie od dłuższego czasu próbuję upolować jakieś pióro, coby się do kaligrafii nadawało Z przymrużeniem oka

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 16-03-2013 21:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kanciasty tengwar - piękne Love. Zireael, gratuluję i podziwiam.

Ale Lema nie lubię.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Zireael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 16-03-2013 21:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pióro zwykłe, plastikowe, od sześciu lat nie używane. Gdzieś w drugiej linijce tekst zmienia kolor, bo wymieniłam nabój na niebieski, a w piórze były jeszcze resztki czarnego atramentu. Pserwa
Prawdę mówiąc to moja pierwsza próba z kaligrafowaniem, a co dopiero tengwarem. Ale skoro mówicie że wyszło to może jednak wkleję to do Kącika Miłośników Kaligrafii, coby był porządek na forum hmmmm...

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 16-03-2013 22:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wklej, wklej Jestem za Jedyne co by się przydało poprawić, to jakość zdjęć - ostrość.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 17-03-2013 20:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zir, wyszło Ci świetnie Love
Chociaż osobiście wolę bardziej okrągłe pismo, chyba się do takiego też przekonam Z przymrużeniem oka

Moje pióro nie jest nowe, ale nie używane i pisze się nim niemiłosiernie... Wszędzie kleksy... ale chyba trzeba go po prostu dobrze rozpisać Elfik

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 17-03-2013 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podziwiam Cię. Ja dopiero niedawno zaczęłam coś bazgrać, nawet przyzwoicie to wygląda, ale do takiego efektu to mi daleko...
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 25-09-2013 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja przygoda z tengwarem zaczęła się całkiem niedawno, jakieś pół roku temu. Przy nauce korzystałam z wielokrotnie wymienianej już tutaj strony, czyli http://tengwar.art.pl/tengwar/ Od razu wzięłam się do pisania różnych tekstów tengwarem, z początku szło wolno, ale o wiele szybciej niż myślałam, opanowałam wszystkie litery na pamięć. Na początku pisałam tylko po polsku, szybko i brzydko w gładkim zeszycie. W te wakacje zaczęłam się trochę bawić kaligrafią i wyszły z tego dwie prace, a aktualnie powstaje trzecia, tym razem w quenyi. Teraz mam zamiar opanować pisanie tengwarem po angielsku.

Jeśli chodzi o polskie litery, to wymieszałam dwie metody proponowane na stronie. Ą i ę zapisuję jako o i e z tyldą na górze oraz przy połączeniach ia, ie, itd. stosuję zapis z dwoma kropkami pod tengwą. Zmiękczenia ś, ź, ć zapisuję jako s, z, c z kropką na dole. Rozróżniam również r w zależności od tego czy jest przed samogłoską czy też nie.

Jutro postaram się wrzucić skany moich zapisków dla tych, którzy chcą poćwiczyć czytanie tengwaru.

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 27-09-2013 10:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak zwykle, jak ci na czymś zależy, to przeróżne urządzenia nie chcą działać. Oczywiście skaner również odmówił posłuszeństwa, musiałam szukać na strychu płytki i instalować go od nowa. wściekły Ale się udało. Juppiiii! Wrzucam więc swoje wypociny, mam nadzieję, że nie ma w nich za wiele błędów. Nie wszystkie teksty są z dzieł Tolkiena. Niestety, jeden plik, nie wiem dlaczego, nie chce się załączyć. Skrzywienie

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następna

Temat: Pisać każdy może (tengwarem ;-) (Strona 14 z 15)

Skocz do: